Art'n More
Gitar Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

Gitar çalmak isteyenlerin ilk olarak bilmesi gereken şey gitarların türleri ve gitar türlerinin özellikleridir.

Gitar türleri klasik, elektro, akustik, bas, 12 telli gibi çeşitlere ayrılır, bu çeşitleri incelediğimiz yazıya aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

Gitar ve Türleri


Gitar Satın Alıcam Peki Ne Yapıcam?

Gitar satın alacakların, gitarın kaliteli mi kalitesiz mi olduğunu kolayca anlamaları için kullanabilecekleri 5 pratik yöntem.Bu yazımız sayesinde gitar edinirken en doğru şekilde gitar sahibi olabileceksiniz.Gitar tonu tarzı belirler.Gitar tonunu en çok etkileyen bazı faktörler vardır.Ağaç,sap,manyetik gibi.Bu yazı gitar almadan önce sizi tam anlamıyla aydınlatacak.

Kaliteli Bir Gitarı Tanımak İçin Uygulanması Gereken 5 Yöntem


Gitar tekniği çok önemlidir.Yanlış teknik kullanılırsa ciddi sonuçlara sebebiyet verir.

Kısa zamanda gitar öğreneyim derken yapılan hatalar ve yapılmaması gerekenler.Özellikle teknik anlamda yeterli çalışma gerektiren bir enstrümandır gitar.O yüzden emek verip yeterlilikleri yerine getirmemiz gerekir.

Elektro Gitarı Öğrenirken Yapılan Yanlışlıklar


Nereden geliyor bu gitar???

Gitarın macera dolu, geçmişe uzanan renkli tarihi ve günümüzdeki haline gelene kadarki süreci.

Gitar Nasıl Bulundu?


İyi bir gitarist olmak!!

Gerçekten iyi bir gitarist olmak istiyorsan bu yolculuktaki 20 yol. Tabiyki gitar çalmak meşakatli ve uzun bir yol.Mutlaka iyi emek vermek ve bu 20 yolu izlemek gitar çalmadaki sürekçete sizleri 10 adım öteye götürecek!!!

İyi Bir Gitarist Olmanın 20 Yolu


Hocam Fender mi İbanez mi?

Gitar satın alırken hata yapmamak için kesinlikle aşağıdaki yazımızı okumalısınız.Piyasada eskisi gibi olmadığı için bir çok marka vardır ve bu markaların türevleri.Kesenize ve tarzınıza en uygun gitar için mutlaka aşağıdaki yazıyı okuyun.

Hangi Gitarı Tercih Etmeliyim?


Sonu Yok Saymak İle Bitmez:))

Hobi olarakta,akademik olarakta her türlü çok iyi iş yapabilecek insana hiç boşluk yaratmayacak ve kendini her zaman daha iyi hissettirecek bir enstrümandır gitar.Gitar çalmanın insana kattığı faydalar aşağıdaki makalemizdedir.

Gitar Çalmanın Faydaları


Eyvah Telim Koptu!!!

Bir gitaristin sahne olsun stüdyo olsun mutlaka yanında bulundurması gerekenler.Şöyle düşünün oldukça gösterişli kalabalık bir salonda konser veriyorsunuz teliniz koptu yada gitarın elektronik aksamlarından biri bozuldu.Acil müdahaleler gerektirebilecek ve sizi en minimal zamanda kurtarabilecek bir yazı.

Gitaristin Yardım Çantasında Bulunması Gerekenler


Bi Türlü Bitmediniz!!!

Bu da gitar hakkındaki en klişe sorulardan bir tanesi.Hep konuşuur elektro gitar çalmak için klasik gitarlamı başlamak gerekir.Hayır!! Almanca öğrenmek için ingilizce öğrenmek zorunluluğu var mı?Hepsinin kendine göre teknikleri ayrıdır.Ayrıntılar aşağıdadır:))

Klasik Gitar Çalmadan Elektro Gitar Çalınabilir mi?


Distortion,Crunch,Wah..

Elektro gitaristlerin ya da elektro gitarist adaylarının mutlaka bilmesi gereken bir konu vardır.O da efekt pedalları.Bu yazımız sayesinde oldukça iyi bir bilgi sahibi olacaksınız.

Elektro Gitar Efekt Pedalları Nelerdir?


Klasik Gitarda Duruş ve Oturuş

Klasik gitarda duruş ve oturuş oldukça önemlidir.Resimler ile anlatımı aşağıdaki linktedir.

Klasik Gitar Nasıl Tutulur?


Tizleri Kısıp Baslarımı Açsak

Eğer elektro gitar çalıyorsan tarzınla uygun en doğru tonu yakalayabilmek senin elinde tek yapman gereken yazıyı okumak

Gitarda Doğru Tonu Nasıl Bulabilirsiniz?


Deşifre ve çeşitli tarz için en önemlisi notalardır

Gitar notaları dediğimiz zaman ciddi bir konuya giriş yapmış oluruz.Çünkü notason ve gitarda açık pozisyonlarda doğru çalışılmazsa notalar kabus haline gelebilirler.

Gitarda Notaları Kolayca Öğrenmek


Gitaristin El Kitabı Süper Gitar Metodu

İnternette yapmış olduğunuz “gitar pdf,elektro gitar pdf,gitar teknikleri,gitar akorları gibi aramaların en doğru karşılığı olan metod sayesinde bütün elektro gitar tekniklerini doğru bir şekilde çalışabilirsiniz.

Ücretsiz Gitar Metodu PDF


Solo Gitar

Solo gitaristler için önemli olabilecek 5 püf nokta.Gitar da kullandığın penadan pedal tonuna,telden

Solo Gitarın 5 Püf Noktası


Elektro Gitarın Efsanesi Jimi Hendrix

Elektro gitara oldukça büyük katkıları olan Jimi Hendrix’in geliştirdiği gitar tekniği resimli anlatım ile aşağıdaki linktedir.

Jimi Hendrix Gitar Tutuşu (grip)

Gitar dersi konusunda en doğru hizmeti alabileceğiniz uzman eğitim kadrosu ve tam donanımlı sınıflarıyla Gitar Dersi İzmir olarak sizlerleyiz. Tek yapmanız gereken bizleri tanımak için ücretsiz denem derslerinize katılmanız.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.