Akordeon Kursu

Akordeon Kursu İzmir

 

Akordeon hakkında;

Akordeon, akordiyon veya akordion olarak bilinen enstrüman, bir körüğün harekete geçmesiyle oluşan hava akımı tarafından etkilenen serbest metal bölümlerinin titreşimi aracılığıyla ses çıkaran bir enstrümandır. Bir veya iki kılavuz, ve bir de körük kısmından meydana gelir. Akordeon enstrümanında, serbest metal bölmelerinin titreşmesi, klavyenin tuşlarına basmakla sağlanır.

akordeon kursu izmir bornovaGünümüzde var olan şeklini 1940 yılında almıştır ancak bilinen ilk akordeon 1816 yılında keşfedilmiştir, şu anki halinden oldukça farklıdır, klavyeli küçük bir çalgıdır ve bir org ve piyano yapımcısı tarafından üretilmiştir.
Akordeon zor bir enstrüman mı, ben de çalabilir miyim?

Çok yaygın kullanımı olmayan ancak keşfedildiğinde çalması da dinlemesi de keyifli bir enstrümandır. Püf noktası doğru körük kullanımı ve çalarken tuşlara bakmamaktır ancak belli bir sistemi oturttuktan sonra bunlar kolayca mümkündür.

 

Art’n More Sanat Merkezi’nde akordeon kursunda neler öğreneceğim ?

Art’n More Sanat Merkezi’ndeki akordeon kurslarımızda alacağınız eğitim sayesinde eğitmenimizin size öğreteceği teknikleri kullanarak pratik bir şekilde akordeon çalabileceksiniz. Akordeon kursunda ilk amaç körük kısmının doğru kullanımını öğrenciye kavratmaktır. Bunu oturttuğunuzda göründüğü kadar zor bir alet olmadığını anlayacaksınız. Doğru tutus teknikleri ve parmak egzersizlerini de tamamladıktan sonra artık keyifli bir hobiniz oldu demektir.

 

Akordeonda İlerlemem ne kadar zaman alır?

Haftalık birkaç saat fazladan çalışma süresi ayırmanız sayesinde yaklaşık birkaç ayda parça çalabilecek seviyeye gelebilirsiniz. Tabii ki bu sure öğretmeninizin verdiği ödevleri yapmanıza ve ayırdığınız çalışma süresine göre değişkenlik gösterebilir. Her enstrümanda olduğu gibi disiplin esastır. Öğrenme garantili kurslarımız sayesinde hem daha çabuk ve eğlenceli, hem de elit çalışma ve etüt ortamımız sayesinde sağlam bir eğitim alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Akordeon kursu için herhangi bir ön koşul var mı?

Enstrümana sahip olup olmamanız, zaman probleminiz, yaş veya eğitim durumunuz, yeteneğinizin olup olmaması gibi faktörler Art’n More Sanat Merkezi’nde kesinlikle birer sorun değil. Gelin konuşalım, istediğiniz saatte, günde, hocanızla belirleyeceğiniz size özel çalışma programı ile hemen müziğe bir adım atın.