Bağlama Kursu İzmir Bornova ile Türkülerin Tadını Çıkarın

Bağlama çalmak konusunda ilginiz arttı ve bağlama kursuna başlamak istiyorsunuz fakat aklınız da biraz karışık, bağlama çalmak için yaşınız geç mi acaba, bağlamanın çeşitleri var hangi bağlama çeşidi size uygun, bağlamalar pahalı mı gibi sorular aklınızı karıştırıyorsa ücretsiz tanışma derslerimiz sorularınızı yanıtlamak için çok uygun!

Bağlama hakkkındaki kafanızdaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırmak adına lütfen bu yazıyı sonuna kadar okuyun!

bağlama kursu izmir

Bağlama Kursu İzmir Bornova” yazımızda aşağıdaki soruların cevaplarını bulabilirsiniz;

Bağlama çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim
– Bağlama kursu fiyatları ne kadar?
– Bağlama kursuna yeni başlayacaklara uygun bağlama fiyatları ne kadar?
– Bağlama çalması zor mudur?
– İzmir’de nereden bağlama satın alabilirim?
– Bağlama kursu almak için yaş sınırı var mı?

MEB Onaylı Bağlama Kursu İzmir Bornova’da Sizlere Neler Vaadediyor

 • Öğrenme garantili bağlama eğitimleri
 • İzmir’de en uygun fiyatlı bağlama kursu
 • Bireysel ve sınıf saz kursu seçenekleri
 • Kişiyi sıkmayan eğitim
 • Ortak belirlenen gün ve saatler
 • İzmir’de saz kursu aldığınız süre boyunca ücretsiz etüd imkanı
 • Ücretsiz deneme dersleri
 • Tam donanımlı sınıflar
 • Sahne alma fırsatı

Ve çok daha fazlası İzmir Bornova saz kurslarında sizleri bekliyor!

Bağlama Kursu İzmir Bornova şeklinde aratıp bize ulaştıysanız hemen arayın ve ayrıntılı bilgi alın! Ertelemeyin, geçen her gün hayallerinizi biraz daha ertelemiş olacaksınız

Bağlama kursuna dair aklınıza takılan soruları aşağıda cevaplıyoruz, yazımızı sonuna kadar okumanızı kesinlikle öneriyoruz.

Ayrıca bağlama hakkında internette bulabileceğiniz tüm bilgileri tek bir yazıda topladık! İncelemek için; bağlama hakkında bilgiler

bağlama kursu izmir

 

whatsapp

Halk ezgilerini seven insanlar doğal olarak bağlamayı da sevmektedir. Bağlama kursu da bunun için vardır. Bağlama çalmayı öğretmek ve bağlamaya ayrılan zamanın verimli ve eğlenceli geçmesini sağlamak.

izmir uygun fiyatlı bağlama kursu

Bağlama kurslarımıza sadece Bornova’dan ve çevre ilçelerden değil, Manisa’dan da bir çok kişi katılmaktadır, bağlama kursu manisa aramalarından bize ulaşıp memnun şekilde bağlama eğitimlerine devam eden bir çok bağlama kursiyerimiz bulunmaktadır.

Bornova’da bulunan T.C MEB Özel Fırat Cantekin Müzik Kursu’nda bağlama kursumuz için herhangi bir ön koşul yoktur. Üstelik, 8 veya 10 yaşından itibaren herkes kolaylıkla bu eğitimi alabilir. Enstrümanınız yoksa bile sanat merkezimiz tarafından size ücretsiz sağlanan enstrüman olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Dilerseniz piyasadaki en uygun fiyat garantili enstrüman satışlarımız için de bizimle iletişime geçebilrsiniz. İşin en güzel yanı ise hocalarımızla beraber yapacağınız sizin isteklerinize göre düzenlenen program ve birebir çalışma, sınırsız etüt imkanları öğrenme sürecini sizin için en hızlı, keyifli ve kolay hale gelecektir.

Bağlama kurslarına kayıtlarımız sürekli olarak devam etmektedir. Bornova ‘da bağlama kursu arayanlar için doğru adres olan Art’n More sanat, size en uygun bağlama kursu ders içeriğiyle haftanın 7 günü ders vermektedir.

Ayrıca ücretsiz bağlama deneme derslerimiz için arayıp randevu almanız yeterli olacaktır, böylelikle bağlama çalmak için gerekli tüm bilgiyi tamamen ücretsiz olarak bağlama öğretmenimizden alarak bağlama kursuna başlamak için gerekli tüm sorularınızın cevaplarını bulmuş olacaksınız.

Bağlama Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular

bağlama kursu hakkında sık sorulan sorular

 

 • Bağlama çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?

Bağlamayla şarkı çalmayı 3 ay gibi bir sürede öğrenebilirsiniz, temel bağlama eğitimi ortalama olarak 3 ay sürmektedir, bağlamada gelmek istediğiniz seviye ve bağlama çalışmaya günlük olarak ayırdığınız vakit bu süreyi etkilemektedir.

 • Bağlama çalması zor mudur?

Bağlama çalması zor değildir, bağlama kursu İzmir bağlama çalmayı öğrenmek isteyen kişilere kısa sürede bağlama öğretmeyi amaçlamaktadır. Bağlama çalmak bir süreç işidir ve biraz sabır ile çok rahat bağlama çalabilirsiniz. Ortalama bir ayın sonunda basit bağlama parçaları çalıyor olacaksınız.

 • Bağlama kurslarının aylık ücretleri ne kadardır?
izmir saz kursları

İzmir saz kursu fiyatları arasında odukça uygun bir bağlama kursu fiyatına sahip olan Art’n More Bornova bağlama kursları size en uygun fiyat ve öğrenme garantisi sunuyor! Ayrıca yıl boyu süren kampanyalar ile bütçenizin dostu oluyor!

bağlama kursu izmir

Bu yazımızın bir yerlerinde size özel bir indirim kodu mevcut. Bu kodu bularak bizi 0507 095 82 27 numaralı telefondan ararsanız anında bağlama kursu için indiriminiz hazır!

Bağlama kurslarımızın aylık ücretleri için bağlama kursumuzu arayıp telefonla bilgi almanız mümkündür.

 • Bağlama kursunuz nerededir?
bağlama kursu izmir

Bağlama kursumuz Bornova Merkez’de yer almaktadır ve bağlama kursumuza ulaşım kolay ve merkezi konumda bulunmaktadır. Bornova’da bağlama kursu arayanların ortak tercihi olan kurumumuz lokasyon açısından da merkezi bir konumda bulunması sebebi ile oldukça fazla tercih edilmektedir. Bornova metroya 5 dakika yürüme mesafesinde ve Bornova Verdi Dairesi’nin hemen arkasındayız! Detaylı adres bilgisi için iletişim bölümümüzü ziyaret edebilir veya 0507 095 82 27 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz!

 • Bağlama kursuna başlamak için yaş sınırı var mıdır?

Bağlama kursuna başlamak için yaş sınırı yoktur, her yaştan birey bağlama çalmaya, bağlama eğitimi almaya başlayabilir.

 • Bağlamanın bakımı nasıl yapılır?

Bağlamanın bakımına da dikkat etmek gerekir. Bağlama kullanıldıktan sonra nemli ve temiz bir sünger ile silinebilir. Bağlama kullanıldıktan sonra kılıfına konup direk güneş ışığı almayan rutubetsiz bir yerde muhafaza edilmelidir.

Bu şekildeki kullanım hem bağlamadan daha temiz ses çıkmasını sağlayacak, hem de bağlamanın ömrünü uzatacaktır. Bağlama kursumuzda buna benzer bilgiler ayrıntılarıyla verilmektedir.

 

 • Ben de bağlama çalabilir miyim, bu zor bir eğitim mi?
bağlama çalmak zor mu

Bağlama veya halk arasındaki ismiyle saz, diğer enstrümanlardan ve genellikle benzer zannedilen telli çalgılardan farklı çalış teknikleri içerir.

Teknik açıdan iyi bir seviyeye ulaşmak her enstrümanda olduğu gibi belli bir çalışma disiplini, bolca egzersiz, emek ve zaman ister ancak ilgili olursanız dışarıdan göründüğü kadar zor olmadığını anlayacaksınız.

Herkesin çalabileceği bir müzik aleti vardır ve müzik yapmanın ilk koşulu bunu gerçekten istemektir, gerisi zaten kendiliğinden ilerleyecektir, bu her zaman böyle olmuştur.

Genellikle evde yapacağınız egzersizleri arttırmanız en çok yarar sağlayacak kısımdır. Gerekli teknik eğitimi alıp nispeten zor olan süreci atlattıktan sonra geriye işin keyfini sürmek, istediğiniz müziği yapmak kalıyor.

 • Art’n More İzmir Bornova saz kurslarında nasıl bir eğitim alacağım?

Bornova’da yer alan T.C MEB Özel Fırat Cantekin Müzik Kursu’ndaki bağlama kursumuzda bağlamanın çeşitli teknikleri konusunda detaylı bir eğitim sunuyoruz. Başlangıç seviyesindeki bağlama kursu enstrümanın tanıtımı, mızrap tutma ve çeşitli vurma tekniklerini içeriyor. Bunların yanı sıra solfej, nota bilgisi gibi temel müzik eğitimini ve çalacağınız parçaları nota bilgisi kullanarak okumanız için ayrıca armoni bilgisini de eğitimin sürecimize ekliyoruz.

Metronom kullanarak ritme uygun bir şekilde bağlamayı çalmayı, selpe tekniklerini, inceliklerini, Türk Halk Müziği’nde en çok kullanılan makamları rahat ve kaliteli bir kurs ortamında size sunuyoruz.

Ayrıca istemediğiniz hiç bir şeyi size yaptırmıyor ve keyif alacağınız parçalar üzerinden derslerimiz devam ediyor ve tekniğinizi bu şekilde oturtuyoruz!

 • Bağlamada ilerlemem ne kadar zaman alır?
bağlama çalmayı ne kadar sürede öğrenebilirim

İşin temeli tabii ki her sanat dalında olduğu gibi ne kadar vakit ayırdığınız ve ilgilendiğinizle alakalı. Verilen egzersiz ve ödevleri takip etmeniz gerekiyor, bir de bunun üzerine haftada iki saat kendi başınıza çalışma yaparsanız tamamdır.

Bunları yaptıktan sonra yaklaşık olarak 3 ile 5 ay arasında değişen bir sürede parça çalabilecek seviyeye gelirsiniz. Sanat merkezimizdeki sınırsız etüt olanakları, rahat ve huzurlu çalışma ortamı sayesinde bu süreyi kısaltmak da mümkün tabii.

 • Bağlama Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bağlamanın bir sürü çeşitleri vardır.Çalacağımız tarz ve parmak yapımıza göre bir bağlama tercih etmemiz gerekmektedir.Aşağıdaki yazımızı da okuyarak ayrıntılı bir şekilde bilinçlenebilirsiniz.

Bağlama çalacak olan kişinin dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Örneğin bağlama kişinin vücut tipine uygun olmalıdır. Bağlama sapının çok kalın olmamasına dikkat edilmelidir. Eşikleri iyi ayarlanmış olmalı ve perde bağları da sıkı olmalıdır.

İzmir’de saz fiyatları veya İzmir’de bağlama satışı yapan yerler hakkında araştırma yaptıysanız fiyatların çok değişken olduğunu göreceksiniz. Eğer uygun fiyatlı öğrenci bağlaması veya el yapımı bağlama istiyorsanız Art’n More İzmir bağlama kursumuzdaki eğitmenlerimiz ve bizlere danışabilirsiniz. En uygun fiyatlı bağlamayı garantili ve kaliteli bir şekilde sizin için temin edebiliriz!

Bağlama nasıl bir enstrümandır?

bağlama hakkında bilgiler

Bağlama Türk Halk Müziği içerisinde geniş bir yere sahip, kültürümüzde yer etmiş telli tezeneli bir çalgı çeşididir. Bölgelere ve büyüklüklerine göre saz, çöğür, kopuz, dombra, ikitelli, tar, cura veya tambura olarak isimlendirilirler.

Bağlamada kullanılan iki ana teknik bulunur; parmaklarla çalma tekniğine selpe veya dövme denilmektedir, isteğe göre mızrap yardımıyla da çalınır. Genellikle altta iki çelik ve bir sırma bam bulunur, ayrıca orta kısmında iki çelik ve üst kısmında bir çelik, ek olarak bir de sırma bam teli bulunduran 7 telli tezene ile çalınan bir çalgıdır.

Halk Müziği Çalgısı Bağlama

Bağlama halk müziğinin başta gelen çalgılarından biridir. Telli sazlar grubunun bir üyesidir. Bağlama kendi içinde boyutlarına göre ayrılır. İsimleri şöyledir: meydan sazı, divan sazı, çöğür, bozuk, cura, iki telli.Bağlama tarihimize tanıklık eden en iyi enstrümandır.Bağlamanın tarihi hakkında daha ayrıntılı yazımızı okumak için hemen alttaki linke tıklayın.

Bağlama halk ezgilerinin enstrümantal bir alette vücut bulmasını sağlayan özel bir çalgıdır. Bu anlamda bağlama kursu olarak halk ezgilerini yaşatmak ve bağlama severlere destek olmak amacıyla yola çıktık. Bağlama çalmayı öğretmek de öğrenmek kadar zordur. Bu anlamda öğrencilerimize bize güvenmelerini istiyoruz. (İ N D İ R İ M K O D U14508) Zira bağlama çalmayı iyi bilen biri bunu öğretmekte de zorlanmayacaktır. Yani yaşanılacak zorluk kursumuz adına geçerli değildir.

Bağlamanın atası ‘’kopuz’’ kabul edilir. Bağlama genelde yedi veya dokuz telli bir çalgıdır. Tekne ( yarım armut şeklinde olan kısım ) ve sap denilen iki bölümü olan bağlamanın boyu yaklaşık doksan beş santimetredir. Teknesi karadut, kestane, gürgen gibi ağaçlardan yapılır. Sapı ise genelde ıhlamur, ardıç gibi hafif olacak ağaçlardan yapılır.