Art'n More
Başlangıç Seviye Keman Türleri

 

Keman seçimi, yeni başlayanlar için özellikle çok kritik bir noktadır.Bizler bugün Keman Kursu İzmir Bornova ailesi olarak kemana yeni başlayanlar için bu makaleyi yazdık.Fiyatları da günümüz koşulları dolayısıyla dolar bazlı olarak sürekli değişim gösterebilmektedir. Dolayısıyla net bir şekilde bir fiyattan ya da seriden söz etmektense dolar bazında düşündüğünüzde fiyatları sabit olup başlangıç seviyesine hitap eden keman markalarını sizler için listeledik.

Yeni Başlayanlara Özel Markalar

Müzik dünyasının popüler enstrümanı olan kemanda, başlangıç seviyesine uygun fiyatlı olarak arayış içindeyseniz eğer, çeşitli marka modeller mevcuttur. Bunlar hem kaliteli olup hem de uygun fiyatta marka kemanlardır.

1)Stentor: Başlangıç seviyesi öğrenci kemanlarıyla tanınan bir keman olup, uygun fiyatlıdır ve iyi bir çalma deneyimi de sunmaktadır.

2)Cremona: Başlangıç seviyesi öğrenci kemanlarında popüler bir seçenek olup, oldukça kaliteli enstürmanlar sunarlar. Ayrıca bütçe dostu fiyatları da vardır.

3)Yamaha: Müzik aletleri konusunda güvenilir markadır. Başlangıç seviyesi kemanları mevcut olup, hem kaliteli hem de uygun fiyat seçenekleri de sunmaktadırlar.

4)Eastman: Orta ve iyi seviye kemanlarla tanınan bir markadır. Ama başlangıç seviyesinde de uygun fiyatlı kemanları mevcuttur.

5)Knilling: Başlangıç seviyesinde uygun fiyatlı kemanlar sunan bir diğer başka markalardandır.

6)Cecilio: Bütçe dostu ve başlangıç seviyesi kemanlarıyla bilinmektedir. Öğrenciler arasında da popüler bir markadır.

Keman satın alacağınız zaman, mutlaka bir müzik mağazasına giderek farklı marka modellerde kemanları denemenizi ve seslerini duymanızı tavsiye ederiz. Ayrıca kemanın sesini ve kaltesini etkileyen faktörlerin dışında keman çantası ve keman yayı da olup olmadığına mutlaka dikkat edin. Alışverişinizi eğitmeniniz veya keman deneyimi olan biriyle beraber yapmanız, seçim aşamasında daha doğru bir karar vermenize de olanak sağlar.

Keman Fiyatlarını Değiştiren Etmenler

Keman fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Bunları listeleyecek olursak:

  • Kalite: Kemandaki kalite, fiyat belirlemede en büyük etmendir. Daha kaliteli kemanlar, daha iyi bir ses üretme özelliklerine ve çalım rahatlığuna sahiptirler. Fakat genelde yüksek fiyat etiketine sahiptir.
  • Malzeme: Keman yapımında kullanılan malzemeler de büyük ölçüde fiyatı etkiler. Örneğin ahşap türü kalitesi, kemanın fiyatında büyük ölçüde rol oynar. Daha da kaliteli ve nadir olan ahşaplar da daha pahalı olurlar.
  • Marka: Saygın ve tanınmış keman markalarının fiyatları elbette daha yüksek fiyat etiketine sahiptir. Bu markalar, işçilik ve kalite konusunda da güvenilirlik sağlamaktadırlar.
  • Yapım Süreçleri: El yapımı olan kemanlar, fabrika seri üretim kemanlarına göre daha yüksek fiyatlıdırlar. İyi bir usta tarafından yapılan el yapımı kemanlar, özel bir sesle beraber çalım deneyimi de sunar.
  • Yaş: Antika kemanlar, özellikle ünlü bir oyuncuya ya da yapımcıya ait olan kemanlar yüksek fiyatlıdır.
  • Ekstralar: Kemanı satın alırken,çanta, yay ve diğer ekipmanlar da fiyatları etkilemektedir. Kaliteli aksesuarlar genelde fazla maliyetli olabilir.
  • Piyasa Koşulları: Talep-arz dengesi ve genel ekonomik koşullar gibi faktörler de fiyatları etkiler. Nadir de olsa özellikle fiyat yüksekse ve stok da azsa bu durumlarda fiyat artabilir.
  • Üretim Ülkesi: Keman fiyatları, üretim yapan her ülkeye göre değişiklik gösterir. Bazı ülkeler, geleneksel keman yapımında uzmanlaşmışlardır. Bu yüzden daha yüksek kalitede ve fiyatta keman sunabilirler.

Genel itibariyle ele alacak olursak, düşük bütçeye sahip bir alıcı için, başlangıç seviyesi ya da öğrenci kemanları uygun fiyatlı seçeneklerden olacaktır. Profesyonel oyuncular içinse daha yüksek fiyatlı ve kaliteli kemanlar tercih edilmelidir. Fakat uygun fiyatta keman alırken, kaliteyi de göz ardı etmemelisiniz. Çünkü kalitesiz bir keman, çalma deneyiminizi olumsuz etkileyecektir.

Eğer ki internette Keman Dersi İzmir Bornova gibi aramalarınız mevcut ise bilin ki en doğru adrestesiniz.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.