Hızlı Okuma Kursu İzmir Bornova

Anlayarak Hızlı Okuma Kursu İzmir

Hızlı okuma kursu, katılımcılara bir metni daha kısa sürede okuyup anlamayı sağlayan teknikleri öğretmektedir. Kursların süresi genel olarak 1-2 ay olmaktadır ancak buradaki esas belirleyici nokta derslere katılım sıklığı ve çalışma programınızdır.

Hızlı Okuma Kursu fiyatlarımızla ilgili ayrıntılı bilgi için hızlı okuma kursumuzu arayıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Hızlı okuma kursunu başarıyla tamamlayan bir kişi, dakikada ortalama 500-570 adet kelime okuyabilmektedir.

hızlı okuma kursu izmirHızlı okuma kursları odaklanma problemi ya da dikkat eksikliği yaşayanlar için de son derece faydalıdır.
Daha kısa sürede daha fazla yazıyı okuyup anlamanızı sağlar. Kurs sonundaki okuma hızınız en az 2 katına çıkmış olur. Kurs sırasında öncelikle teorik dersler verilir ve sonrasında da birebir alıştırmalar ve etkin okuma çalışmaları yapılarak, teknik sağlamlaştırılır. Kurs süresince kullanılan farklı teknikler bulunmaktadır. Bunların bir kısmı göz çevikliğini ve görme hızını arttırmaya yönelikken, bir kısmı da metinleri bir blok olarak görebilmeyi sağlar.

Hızlı Okumak Çok Kolay; Hızlı Okuma Kursları

Hızlı okuma teknikleriyle ilgili olarak birçok kişi hızlı okuma esnasında okuduklarını anlamayacaklarından endişe duyarlar. Oysa ki, öğreneceğiniz teknikler size hızlı okumayı öğretirken, anlama kabiliyetinizi de geliştirecektir.

Hızlı Okuma Kurslarına katılım için herhangi bir yaş sınırı yoktur. İsteyen herkes katılabilir. Özellikle, sınava hazırlanan öğrenciler için son derece faydalıdır. Bir soruyu okuma hızı 7 saniyeye inmekte ve öğrencilere çok büyük bir avantaj sunmaktadır. Hızlı okumayı öğrenmek, yöneticiler için de verimliliği arttırmada önemli bir rol oynamaktadır.