Çello Kursu İzmir ile Yaylıların En Asil Üyesi İle Tanışın

Sezginin tutkuyla harmanlandığı, kişiyi sonsuzluğa ulaştıran, karakteri olan bir müzik aletidir çello. Dünyevi tüm duygulardan uzaklaşmak, inanılmaz bir deneyim yaşamak istiyorsanız Art’n More İzmir çello kursları tam istediğiniz ortam!

çello kursu izmir

MEB Onaylı Çello Kursu İzmir Bornova’da Sizlere Neler Vaddediyor?

 • Yaş sınırı olmadan her yaştan bireye uygun dersler
 • Kolay öğrenme garantili
 • Çevrenizde ki en hesaplı kurs merkezi
 • Çellolarda ücretsiz ve sınırsız pratik yapma fırsatı
 • Çello öğretmenlerimiz tarafından onaylanmış ve denenmiş uygun fiyatlı çello satışı
 • İzmir’de çello çalmak isteyenlerin en uğrak noktası
 • Uzman eğitmen kadrosu
 • Ücretsiz etüd yapma imkanı
 • Çello Dinletileri
 • Konser fırsatı
 • Tam donanımlı sınıflarda ister bireysel ister grup halinde eğitim seçeneği

Ve çok daha fazlası için sizin de tercihiniz Art’n More İzmir çello kursu olacaktır! Bu ayrıcalıkların çok daha fazlasından yararlanmak ve çello çalmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz!

çello kursu

 

whatsapp

İzmir çello kursu ile hayallerinizi gerçekleştirmenin şimdi tam zamanı! Çello eğitiminiz sırasında hem bolca eğlenecek hem de istediğiniz tüm parçaları çello ile çalarak bu asil enstrümanla müzikal danslar edeceksiniz! Çello kursları boyunca sahne yaparak çok farklı bir deneyim yaşayacağınızı da unutmayın!

Her yaştan ve her tarzdan insana uygun derslerimiz çello öğrenmeyi belli tabulardan kurtarıyor. Çello çalmak boyunuzun uzun olması ya da ellerinizin büyük olması gerekmiyor. Tek gereken şey sadece ve sadece çello çalmayı gerçekten çok ama çok istemeniz. Gerisi bizim işimiz!

en uygun fiyatlı çello kursu

Ayrıca İzmir’de en uygun fiyatlı çello kursu olmamız ve verdiğimiz eğitimlerin kalitesi de eğitmenlerimiz ve bizlerin işini ne kadar aşkla yaptığını da göstermekte!

Çello Kursu İzmir Bornova” yazımızda aşağıdaki soruların cevaplarını bulabilirsiniz

– Ne kadar zamanda çello çalmayı öğrenebilirim?
– Çello çalması zor mudur?
– Çello kursu fiyatları ne kadar?
– Çello fiyatları ne kadar?
– Henüz çello satın almadım, kursa çellom olmadan başlayabilir miyim?
– Çello çalmak için yaş sınırı var mıdır?

Çello Kursu İzmir Hakkında Sık Sorulan Sorular

çello kursu hakkında sık sorulan sorular

Çello kursları sırasında eğitmenlerimiz ve bizlere en sık yöneltilen ve sabırla cevapladığımız çello çalmak ve çello eğitimi hakkında soruları sizler için derledik.

Çello hakkında tüm bilgileri derlediğimiz ve okurken oldukça keyif alacağınızı düşündüğümüz yazımızı incelemek için; çello hakkında her şey

Eğer benim sorum burada yok diyorsanız da hemen Art’n More çello kursu İzmir ücretsiz deneme derslerine katılabilir ve aklınızdaki tüm soruları cevaplayabilirsiniz! Ücretsiz deneme dersi randevusu almak için; 0507 095 82 27

 • Çelloyu ne kadar bir zaman içerisinde çalabilirim?

Bir enstrümanı öğrenme süresi düzenli çalışma ve beklentileriniz ile doğru orantılı olarak gelişme gösterir. Bu yüzden bu süre bireyden bireye farklılık göstermektedir. Fakat düzenli çalışma gösterilir ve derslere düzenli katılım sağlanır ise 3. ay sonunda eser çalacak seviyeye gelinmiş olunmaktadır.

 • Ben de çello çalabilir miyim, bu zor bir eğitim mi?
kısa sürede çello çalmak

Çello; perdesiz bir yaylı çalgıdır. Eğlenceli alıştırmalar ve kapsamlı bir eğitimi barındıran öğrenme sürecinin kendine özgü aşamaları vardır. Ancak ne kadar istekli olur ve ne kadar düzenli çalışırsanız bu aşamaları geçmeniz bir o kadar kolay olacaktır. Kısa sürede çello çalmak isteyen herkesin tercihi Art’n More Bornova çello kursları oluyor! İzmir in en çok tercih edilen çello kursu olduğumuzu unutmayın!

 • Çello çalması zor mudur?

Çello perdesiz bir müzik aleti olduğu için perdeli müzik aletlerine kıyasla daha zor bir çalgıdır fakat bu çellonun zor çalındığı anlamına gelmez. Çello kursumuza katılarak kısa sürede kolayca çello çalmayı öğrenebilirsiniz. Çello kursumuzun amacı çello eğitimini kolay bir hale getirmektir.

 • Çellom olmadan kursa başlayabilir miyim?

İzmir çello kursuna başlamak için kendi enstrümanınız olması gerekmiyor. Eğitiminizin başlarında bizim enstrümanımızı kullanabilmektesiniz. Eğer ben sürekli gelip gitmek istemiyorum ve kendime çello satın almak istiyorum diyorsanız İzmir’de çello satışı konusunda iyi araştırma yapmalısınız. Bu konuda bizler ve eğitmenlerinizden destek alabilirsiniz.

çello kursu

Bu yazımızın bir yerlerinde size özel bir indirim kodu mevcut! Bu indirim kodunu bularak bizlere ulaşmanız durumunda anında indirimli çello kursunuz hazır olacaktır! İndirimi bulun ve bizleri 0507 095 82 27 numaralı telefondan arayın!

Enstrüman sahibi olmasanız dahi sanat merkezimiz tarafından size tahsis edilecek entrümanlardan yararlanabilirsiniz(Çello enstrümanının farklı yaş gruplarına göre değişik boyları bulunmaktadır).

 • Çello fiyatları ne kadardır?
uygun fiyatlı çello

Çello sanıldığı kadar pahalı bir müzik aleti değildir, sadece geniş bir fiyat aralığına sahiptir.200 dolara da 2200 dolara da çello bulmanız mümkündür. Çello satın almak istiyorsanız burada profesyonel bir destek almanız hem en uygun fiyatlı çelloyu almanızı sağlayıp bütçenizi sarsmayacak hem de tınısı güzel bir enstrüman olacağı için size oldukça fayda sağlayacaktır.

 • Çello çalmak için yaş sınırı bulunur mu?
izmirde çocuklar için çello kursu

Çello çalmaya başlamak için bir yaş sınırı bulunmamaktadır, Art n’More Sanat Merkezi’nde çello kursumuz için herhangi bir ön koşul bulunmamakla birlikte 5-6 yaşından itibaren herkes rahatlıkla bu eğitime başlayabilir Ancak burada çello kursu alacak küçük öğrencilerin fiziksel ve mental durumuna bakılmalıdır. Unutmayın asıl amacımız onları müziğe ve sanata küstürmemek!

Çello boyu dolayısıyla daha çok yetişkinlere hitap ediyor olasa da çocuklar için çello da bolca üretilmekte ve çocuğunuzun fiziksel durumu göz önünde bulundurularak en uygun çello seçilebilir.

Bunun için de İzmir çello kursu ücretsiz deneme dersleri mevcut! Ücretsiz deneme derslerimize katılarak çocuğunuzun çello çalmak için fiziksel uygunluğunu eğitmenlerimiz tarafından test ettirebilirsiniz!

İzmir çello kurslarında nasıl bir eğitim alacağım?

Art n’More Sanat Merkezi’nde verdiğimiz çello eğitiminin temel amacı bu entrümandan keyif almanızı sağlamak ve temel müzik bilgisini aşılamaktır. Teori ve solfej aşamaları uzman çello öğretmenlerimiz eşliğinde tamamlandıktan sonra amacımız enstrüman alanında yapılan konservatuar sınavlarında başarı seviyesini en yüksek noktaya taşımaktır.

Çello enstrümanının tanıtımı, solfej ve armoni, el ve tutus pozisyonları, doğru yay çekebilme metotları, duruş ve oturuş egzersizleri, , parça seçimi ve çalışmaları, gam ve dize egzersizleri, entonasyon egzersizlerini içeren çello kursu programımız kişiye özel olarak şekillenmektedir.

Bunun yanı sıra okullarda verilen çello eğitimine katkı sağlamak da amaçlarımızdan birisidir.

 • Çello dersleri bireysel bi yoksa sınıf dersi olarak mı veriliyor?
kişiye özel çello kursu

Çello kursu genel olarak öğrencinin tercihine göre belirleniyor. Bireysel çello kursu almak isteyen öğrenci eğitmeni ile birlikte ortak belirledikleri gün ve saatte eğitimine başlıyor.

Eğer kurum bünyesinde aktif çello sınıfı varsa öğrenci o çello sınıfına dahil olabiliyor fakat sınıfın günü ve saati önceden belirlendiği için öğrenci o gün ve saate uymak durumunda kalıyor.

Bir diğer seçeneğimiz ise 2-3 kişilik arkadaş grupları! İzmir çello kurslarında her türlü sınıf mevcut! Eğer 2-3 kişilik gruplar halinde İzmir Bornova’da çello kursuna kayıt olmak istiyorsanız kurumumuz sizlere özel bir sınıf açıyor ve arkadaşlarınızla öğrenmenin tadına varıyorsunuz!

 • Çello dersinin gün ve saati nasıl belirleniyor?
çello kursu izmir bornova

Derslerimizin gün ve saatleri öğrencilerimizin programları öncelik alınarak öğretmenlerimiz ile ortak olarak hazırlanmaktadır. Derslerimiz haftanın 7 günü saat 10:00 -22:00 saatleri arasında devam etmektedir.

 • Çello eğitimi programı nasıl oluyor?

Derslerimiz öğrencileri öğrencilerimizin çalışmak istedikleri tarz doğrultusunda Klasik Batı Müziği ya da Türk Müziği çalışmaları olarak şekillendirilmektedir. Derslerimizin tümüne kendi alanında uzman eğitim almış eğitimi donanımı yüksek, iletişim gücü yüksek eğitmenler girmektedir. Ders programımız öğrencinin beklentilerini birebir karşılamakla kalmayıp en hızlı ve doğru şekilde sonuca gitme odaklı şekilde hazırlanmıştır.

Derslerimize paralel olarak fa anahtarı okuma çalışmaları, solfej ve bona okuma çalışmaları, müzik teorisi ve armoni çalışmaları da yapılmaktadır.

Diğer çello kurslarındansa en büyük farkımız kesinlikle öğretme garantisi veriyoruz, İzmir’de Art’n More bilinen en kaliteli çello kurslarındandır, çello kursu arıyorsanız ücretsiz çello tanışma derslerimize kesinlikle gelmenizi öneriyoruz.

 • Etkinlikleriniz oluyor mu?

Ders alan öğrencilerimizin kurumdaki diğer enstrümanlar da eğitim alan öğrencilerimiz ile yakın ilişki kurmaları sağlanarak müzik yapma ortamı yaratılmaya çalışılmaktadır. Kurumumuz sene boyu   çalışmalarını sergilemek için dönem sonunda yıl sonu etkinliği yaparak eğlenceli konserler vermektedir.

 • Çello kurslarının aylık fiyatları nedir?
izmirde en uygun fiyatlı çello kursu

Fiyatlarımız ve ders işleyişimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için  0507 095 82 27 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bulunduğu civarda en uygun fiyata ve en kaliteli eğitimi veren kurumumuza sizleri de bekleriz.

 • Kursunuza Ulaşım Nasıl Sağlanır?
çello kursu izmir

Ulaşım açısından çok kolay bir konumda yer alan sanat merkezimiz İzmir’in birçok noktasından öğrenciye sahiptir. Bornova’da yer alan sanat merkezimize otobüs, dolmuş, metro ve izban kullanarak ulaşmak oldukça kolaydır. İzmir’in birçok noktasından Bornova, Evka 3, Manavkuyu, Bayraklı’dan olduğu kadar Buca, Hatay, Alsancak, Konak, Gaziemir gibi birçok uzak noktadan da öğrencilerimiz kurs merkezimizi tercih etmektedir.

Çello kursumuz İzmir’de çello çalmak isteyenler tarafından en çok tercih edilen çello kurslarından biridir, bunun yanında Manisa’dan da bir çok çello sever google da yaptığı çello kursu manisa aramalarıyla bize ulaşmakta ve çello kurslarımıza katılmaktadır.

Çelloyla ilgili merak edilen soruların cevaplandığı videolara da buradan ulaşabilirsiniz: Çello Kursu İzmir

ÇELLO VE ÇELLO TARİHİ

çello tarihi

Viyolonsel olarak da adlandırılan çello 16. Yüzyıl da ortaya çıkmış perdesiz, telli ve yaylı bir enstrümandır. Viyolonsel Andrea Amati isimli bir enstrüman yapımcısı tarafından üretilmiştir. Keman, viyola ve kontrbas ile aynı aileye üye olan çello genellikle akustik olarak kullanılan bir müzik aletidir.

Çello oldukça kalın tellere sahiptir. Çıkardığı ses ile insan sesine en yakın enstrümanlardandır. Çellonun büyük gövdesinin iki yanında yer alan iki “f” deliği bulunur. Yay yardımı ile çalınan enstrümanda yay tellere sürülerek ses üretilir. Titreşen tellerde oluşan ses gövde içerisindeki havayı titreştirir.

Çello telleri bastan tize(kalından-inceye) DO (C), SOL(G), RE(D), ve LA(A) olarak akort edilir.

Buna ek olarak yay ile çalma tekniği dışında “pizzicato” tekniği adı verilen teknik ile el ile de çalınabilir.

Çello Kursu ve Çello Eğitimi Hakkında Bilgiler

çello eğitimi hakkında bilgiler

Art n’More bünyesindeki alanında uzman çello öğretmenlerimiz sayesinde egzersizlerle desteklediğimiz bu süreci en kısa ve zevkli şekilde ilerletmeyi amaçlıyoruz. Müziksel-ritmik zeka yani halk dilinde müzik kulağı diye tabir ettiğimiz yeteneğinizi geliştirmek konusunda

Art n’More Sanat Merkezi’ndeki tam donanımlı çello öğretmenlerimiz çello kursunda size gereken her türlü olanağı sağlayacaklardır. Ayrıca iyi çellistlerin de dediği gibi yetenekten önce çalışma disiplini ve öğrenme isteği bu yolda sizing en büyük yardımcılarınız olacaktır.

Çellodan düzgün ses elde edebilmek için parmakların entrüman ile uyumu çok önemlidir; bu sebepten dolayı olabildiğince sık ve tekrar ederek egzersiz yapmak çok önemlidir. İyi bir çellist olmak düzenli bir çalışma disiplinini içeren uzun bir yoldan geçer.

Çello hem şık hem de kulağa güzel gelen tınılardan oluşan bir enstrümandır. Müzik şölenlerini çok daha zevkli hale getiren ve orkestrada oldukça ses getiren bu enstrümanlar oldukça ilgi görmektedir.

Çello kursu hakkında doğru bilinen yanlışlar olmaktadır. Hem çello kursu fiyatları hem çello fiyatları hem de çello ders içerikleri hakkında kişilerin yeterli bilgilendirmeye sahip olması gerekir. Bu bilgilendirmeler sayesinde kişi müzik bilgisini de giderek arttıracaktır.

Çello öğrenim süreci beklenildiği gibi uzun olmamaktadır. Perdesiz bir enstrüman olduğu için bu süreç yoğun çalışma gerektiren adımlardan oluşmaktadır. Çello çalmak için parmaklarınıza zamanla hakim olmanız gerekir. Bu hakimiyet en iyi çello sanatçılarından bir tanesi olmanızı sağlayabilir. (İ N D İ R İ M K O D U 26985) Bu amaçlarla yapılan çalışmalar daha çok yol kat etmenize de olanak sağlayacaktır. Çello eğitim sürecine uyum sağlamak bu adımları öğrenme açısından oldukça önemlidir.

Çello eğitimleri disiplin gerektiren özellikte olmaktadır. Bu eğitimlere düzenli bir şekilde katılım yapmak ilerleyen zamanlarda daha az zorlanılmasını sağlayacaktır. Genellikle haftada bir saat eğitim için yeterli olabilmektedir. Duruma göre arttırılma şansı olabilen bu çalışmalar için parmak egzersizlerini mutlaka yapmak gerekmektedir. Grup halinde yapılan çalışmalar kişilerin daha rahat hareket etmesini de sağlamaktadır.