Piyano Kursu İzmir Bornova ile Tuşların Büyüsüne Kapılın

Piyano çalmak, piyanonun başında konser verirken yüzlerce kişinin alkışlaması belki de birçok kişinin hayallerini süslemiştir. İşte bu hayaller için ilk adımı atmak için en doğru adrestesiniz, hoşgeldiniz!

Piyano gerek sesi gerek görünümüyle olsun müzik aletleri arasında en elit duranlardan biri diyebiliriz.  Yerine göre hırçın yerine göre narin melodilerin yükseldiği, ismi saygıyla anılan bir çok müzisyenin tercih ettiği bir müzik aletidir.

piyano kursu izmir

Piyano kursuna dair aklınıza takılan soruları aşağıda cevaplıyoruz, yazımızı sonuna kadar okumanızı kesinlikle öneriyoruz.

Ayrıca piyano hakkında internette bulabileceğiniz tüm bilgileri tek bir yazıda topladık! İncelemek için; piyano hakkında bilgiler

Piyano eğitiminde, İzmir piyano kursları arasında en çok tercih edilen müzik okullarından biri olan MEB Özel Fırat Cantekin Müzik Kursu’nda piyano eğitimi almanın ayırcaklarına varın!

 • Eğitmenlerimiz tarafından kişiye özel hazırlanan müfredat
 • Esnek tutulan ders gün ve saatleri
 • ücretsiz piyano çalışma fırsatı
 • Ücretsiz piyano kaynakları
 • En uygun fiyatlı piyano kursu
 • Kısa sürede öğrenme garantisi
 • Ücretsiz deneme dersleri
 • Sahnede piyano çalma fırsatı
 • Bilgisayar destekli tam donanımlı sınıflar
 • Online piyano dersleri

Piyano çalmayı en doğru en kaliteli ve en iyi şekilde çalmayı öğrenmek istiyorsanız hemen bizlere ulaşabilir ve aklınızdaki tüm soruların cevabını bulabilirsiniz! Ücretsiz deneme dersi randevusu almak için hemen aşağıdaki numaramızdan bizlere ulaşın!

piyano kursu

 

whatsapp

Piyano Kursu İzmir aramasıyla piyanolarla ilgili ayrıntılı bilgiler bulacağınız “Piyano Dersi İzmir Bornova” makalemizde cevap bulabileceğiniz sorular;

– Piyano çalması zor mudur?
– Herkes piyano çalabilir mi?
– Ne kadar zamanda piyano çalmasını öğrenebilirim?
– Evimde piyano olmadan piyano kursuna başlayabilir miyim?
– Piyano fiyatları ne kadar?
– Piyano dersi ücretleri ne kadar?

Piyano Kursu İzmir ile 88 Tuşun Büyüsüne Kapılın

Piyano öyle bir enstrümandır ki su gibi sesiyle onu dinlemek ayrı, piyanoyu çalmak ise apayrı bir dünyaya açılan kapıdır. İnsan beynini sürekli zorlayarak sınırlarını arttıran, başka bir enstrüman olmadan sadece tek başına bile harikalar yaratan inanılmaz bir enstrüman olan ilk adımı atmak için hiçbir yaşın geç olmadığı her büyük müzisyenin sevgilisi olan mükemmel ötesi eşlikler yapılabilen diğer enstrümanlar gibi alıp her yere gidemediğiniz sadece onun ayağına gittiğinizde onunla sohbet edebildiğiniz, tarifi anlatmakla bitemeyecek bir enstrümandır piyano.


İzmir Bornova Piyano Dersleri ile Piyano’nun Tarihine Bir Göz Atın

piyanonun tarihi

Kökenleri 1700lü yıllara dayanan piyano, tuşlarına basıldığında, sahip olduğu karmaşık çekiçli mekanizma sayesinde tellere vurarak ses veren klavyeli çalgıdır.

Yapılış şekli dolayısıyla duvar(konsol) ve kuyruklu(salon,konser,grand) olarak adlandırılan türleri bulunur. İlk tuşu la ve son tuşu do olmak üzere 88 tuştan oluşmaktadır.

Bartolomeo Cristofori 1771 de, İtalya’nın Floransa kentinde piyanonun en ilkel biçimini oluşturmuştur. Piyano gerek sesi, gerek insan ruhu üzerinde bıraktığı etkiler nedeniyle diğer çalgılardan apayrı bir yerdedir.

Şu zamana kadar piyano için yapılan eserler hep diğerlerinden fazla olmuştur. Çünkü piyano hâkimiyeti olan bir müzisyenin müzik ufku çok genişlemiştir. Bu nedenlerle piyano diğer çalgı aletlerinden biraz daha gösterişli ve popüler olan bir çalgı aleti olmuştur. Piyano kursu ise piyano çalmak isteyenlerin buluşma noktası olmuştur.

Piyano otuz altısı siyah, elli ikisi beyaz olmak üzere seksen sekiz tuştan oluşan klavyeli bir çalgıdır. Piyano çembalo denilen çalgı aletinin yeni ve düzenlenmiş versiyonudur. Piyano telli çalgılar grubunun tokmaklı çalgılar kategorisindedir. Yani telli bir çalgı olduğu halde mızrap, pena veya yay yardımıyla çalınmaz.

Piyano enstrümanının ses aralığının geniş olması öğrenci için daha renkli bir dünya ve daha keyifli bir öğrenme süreci sunar. Temel enstrüman olması dolayısıyla yeteneklerinizi daha kolaylıkla ortaya çıkarabilir ve Art n’More bünyesinde sizin için özel olarak hazırlanan program sayesinde kolaylıkla geliştirebilirsiniz.

En Uygun Fiyata En Kaliteli Piyano Eğitimi İzmir Bornova’da!

en uygun fiyatlı piyano kursu

Sanat merkezimizde piyano derslerimiz kişiye özel birebir dersler ile alanında uzman eğitmenlerimiz ile gerçekleştirilir. Her hangi bir yaş aralığı ile sınırlandırılmayan derslerimiz hem yetişkinler hem de çocuklar için yapılmaktadır.

Tamamı piyano alanında uzman eğitmenlerimizce öğrencilerimize özel olarak hazırladığımız piyano kursu programımız ile kısa süre içerisinde büyük başarılara ulaşıyoruz. İzmir Bornova piyano kursları ile siz de hayalini kurduğunuz bu eşsiz enstrümanı öğrenmek için çok geçmeden yerinizi ayırtın!

Piyano dersi almak istiyorsunuz fakat aklınız karışık, acaba çocuğum için uygun piyano kursu İzmir nereden bulabilirim, kendim için piyano dersi alabilmek için geç mi kaldım, ücretler ne kadar, piyano fiyatları pahalı mı, piyanoyla şarkıları ne zaman çalmaya başlayabilirim gibi şeyler düşünüyorsanız bu yazımızda bu soruların hepsinin cevabını bulabilirsiniz.

Piyano kursumuzu diğer piyano kurslarından ayıran en büyük fark piyanoyu öğreneceğinize dair garanti vermemiz, size kesinlikle piyano çalmayı öğretiyoruz ve piyanoyla sevdiğiniz şarkıları çalmanızı sağlıyoruz.

Piyano Kursu İçeriği

kısa sürede piyano çalmak

Kısa sürede piyano çalmak istiyorsanız en doğru adres MEB onaylı İzmir piyano kursları olacaktır! Şimdi en kısa sürede piyano öğrenmek için, alacağınız piyano kursu içeriğine genel hatlarıyla bir göz atalım;

 • Piyano’nun tanıtımı yapılır
 • Teknik ve mantık özellikleri anlatılır
 • Sağ ve sol el kullanımı ile piyano hakimiyeti sağlanır
 • Müzik notalarına ve terimlerine geçilir
 • Majör ve minör gam amlatılır
 • Akor eğitimine geçilir
 • Solfej ve armoni eğitimi verilir
 • Parça çalmaya hazır olan öğrenci hem sevdiği hem de kendisini geliştirecek eserler çalmaya başlar ve parça çalımı sırasında piyano tekniği oturtulur
 • Kişinin isteği ve zevkleri doğrultusunda Klasik, Jazz, Popüler müzik tarzlarında repertuvar hazırlanır

Piyano Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular

piyano kursu hakkında sık sorulan sorular

Piyano kursu İzmir olarak piyano eğitimlerinde öğretmenlerimizin ve bizlerin oldukça sık karşılaştığı soruları tek bir başlık altında topluyoruz! Ama benim aklımı kurcalayan soru burada yok diyorsanız sizleri hemen ücretsiz deneme derslerine bekleriz! Ücretsiz deneme dersi randevusu almak ve piyano kursu hakkında aklınızdaki soruları cevaplamak için hemen 0507 095 82 27 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz!

 • Piyano çalmayı ne kadar zamanda öğrenirim?

Piyanoya olan ilginiz ve yeteneğiniz, piyano çalışmaya ayırdığınız zamana göre değişkenlik göstermektedir. Temel piyano eğitimi 3 ayda tamamlanmaktadır, ilerleyen kurlarda da süre değişmektedir fakat 3 ay gibi bir sürede piyano ile şarkı çalışmalarına başlayabilirsiniz. Bu süreyi hızlandırmak ise sizin elinizdedir.

 • Piyano’ya başlamak için geç mi kaldım?

Piyano eğitimi almak için ve piyano çalmayı öğrenmek için hiçbir yaş geç değildir. Düzgün ve doğru bir eğitimle piyano çalmanın yaş sınırı yoktur. 80 yaşında olsanız bile piyano eğitimi alabilirsiniz. Gerekli olan tek şey, istekli ve kararlı olmanız!

 • Evde Piyanom Yok Ne Yapabilirim?

Evde piyano olmasına gerek yok! Piyano kursuna kayıt yaptırdığınızdan itibaren istediğiniz gün ve saatlerde kursumuza gelerek buradaki piyanolardan yararlanabilir çalışmalar yapabilirsiniz. Piyano çalmak istediğinizden gerçekten emin olduğunuzda da bir piyano satın alma konusunda piyano eğitmenlerimizden destek alabilirsiniz.

 • Piyanoya başlamak için yaş sınırı bulunmakta mı?

İzmir’de piyano kursuna başlamak için en uygun ve erken yaş 5 yaştır. Piyano eğitimi öğrencinin ilgisi ve isteğiyle alakalıdır. Erken yaşlarda odaklanma sorunu yaşayacağı için, Piyano derslerine gelen öğrencilerin kendi isteğiyle severek derslere katılması ve ailesinin desteğiyle çalışmalarına özen göstermelidir.

 • Piyano çalmak zor mudur?
piyano çalmak zor mu

Piyano en temel müzik aletlerinden bir tanesidir, eğer doğru piyano kursunu tercih ederseniz piyano çalmak ve piyano çalmayı öğrenmek zor değil aksine eğlenceli bir süreçtir.

 • Piyano kurslarının fiyatları ne kadar?

Piyano kurslarımız, sınıf piyano dersleri ve bireysel özel piyano dersleri olarak 2’ye ayrılmaktadır. Piyano kurslarımızın aylık ücretlerini öğrenmek için piyano kursumuza telefonla ulaşabilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 • Piyano çalmak için yetenek gerekli mi?

Piyano çalmak için %30 yetenek %70 de istek ve düzenli çalışma gereklidir. Daha açık bir cevap vermek gerekirse yolda ritm kaçırmadan yürüyebilen herkes piyanoyla istediği şarkıları çalabilecek yeteneğe sahiptir. Başkalarını dinleyip, yeteneğin yok, beceremezsin, yaşın geçti gibi şeylere kanmamalı ve kendiniz deneyip görmelisiniz.

 • Piyano Çalmanın İnsan Üzerindeki Faydaları nelerdir?
piyano çalmanın faydaları

Piyano erken yaşlarda bedensel, zihinsel ve sosyal gelişimin dönemde bu gelişimlere büyük katkı sağlayan bir enstrümandır. Bu sadece enstrümana başlamak için küçük yaşlarda olması gerektiği anlamına gelmez. Müziğin ve piyanonun yaşı yoktur Günlük hayatın monotonluğundan sıkıcılığından uzaklaşmak hayatı daha renkli kılmak için terapi niteliğinde derslerimiz ile hayatınızı renk katın.Ayrıca piyanonun zeka gelişiminde büyük rolü vardır.Bu konu hakkındaki yazımızı okumak için aşağıdaki linke tıklamanız yeterlidir.

 • Piyano yerine orgla çalışsam olur mu?

Piyano fiyatları günümüzde hemen hemen 600 dolardan başlamaktadır, piyanonun kalitesi arttıkça fiyatı da artmaktadır fakat başlangıçta piyano çalma konusunda kendinizden emin değilseniz emin olana ve bütçenizi hazırlayana kadar 150 dolar civarındaki orgları ( tuşeli orgları tercih etmeniz daha iyi olacaktır ) satın alıp evde de piyano çalışması yapabilirsiniz. İzmir’de piyano satan yerlere baktınz ve içinize sinmedi mi? Piyano satın almak konusunda profesyonel desteğe ihtiyacınız varsa hemen bizimle iletişime geçerek çekinmeden yardım isteyebilirsiniz!

 • Nasıl bir piyano eğitimi alacağım?

Piyano kursumuzda size verilen eğitim enstrümanın tanıtılması, genel müzik ve nota bilgisi, sağ ve sol el egzersizleri, hız ve ritm çalışmaları ve son olarak parça seçimi ve çalınması üzerinedir.

 • Günde ne kadar süre piyano çalışmalıyım?
günde ne kadar süre piyano çalışmalıyım

Piyano kursunda başlangıç seviyesinden itibaren uzmanlık seviyesine gelene kadar günde minimum yarım saatlik bir çalışma temposu sizin gelişiminizi desteklemesi açısından önemlidir. Eğer bu alanda profesyonelleşmek gibi bir düşünceniz varsa size tavsiyemiz bunu günde 3 hatta 4 saate kadar çıkarmanız olacaktır. Bu, seviyenizin gerektirdiği egzersizler için oldukça yeterli hatta size artı değerler katacak bir süredir. Piyano başında geçirdiğiniz vaktin ne kadar çabuk ve keyifli geçtiğini keşfettikçe çalışma motivasyonunuz da artacaktır.

 • Piyanoda ilerlemem ne kadar zaman alır?

Art n’More İzmir piyano kursu bünyesindeki profesyonel ve öğrenme garantili piyano eğitimi anlayışı sayesinde, hocanızla yaptığınız size özel program doğrultusunda verilen alıştırma ve egzersizlerin tamamlanması halinde birkaç ay içerisinde rahatça parça çalabilecek seviyeye ulaşırsınız.

İstediğiniz kadar etüt yapabilme imkanını size sunan piyano kursumuz ve öğrenme garantisi verilen piyano kurslarımız sayesinde piyano çalmak artık daha kolay ve keyifli. Eğer müzik ve piyano eğitiminizi bir üst basamağa taşıyarak profesyonelliğe doğru ilerlemek istiyorsanız çalışma performansınıza bağlı olarak en kısa sürede bunu başarmanız söz konusu.

 • Piyano notalarına nereden ulaşabilirim?

İnternet üzerinde yapmış olduğunuz piano notes,piyano notaları,piano pdf gibi nota arayışlarınızda sizlere ücretsiz yardımcı olmak için lütfen notaları bizden mail aracılığıyla isteyiniz.Özellikle Carl Czerny, 

Frederich Kuhlau, Muzio Clementi, J.S.Bach gibi bir çok bestecinin metrodları ve eserleri elimizde mevcuttur.

 • Kursunuzda ödeme şekliniz nasıldır ve ne kadardır?
en uygun fiyatlı piyano kursu izmir

Kursumuzda ödemelerimiz derslere başladığınız ilk günde nakit olarak alınır ve takip dosyanıza işlenir. Her ders günü dersi yaptığınıza dair imzanızı atarken ödeme takibinizi de rahatlıkile yapabilirsiniz. Ödeme ile ilgili daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için 0507 095 82 27 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilir ya da sanat merkezimize gelerek bizi yerimizde ziyaret edebilirsiniz

 • Piyanonun Akordu Nasıl Yapılır?

Oldukça nitelikli ve bilgi gerektiren bir konudur. Akord işlemini kendinizde yapabilirsiniz ancak hiç bir zaman bir piyano akordçusunun yaptığı gibi güzel olmayacaktır. Piyano akordu hakkındaki geniş çaplı yazımızı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Piyanonun Akordu Nasıl Yapılır?

 • Piyano Kursu Gün ve Saatleri

Piyano eğitimimizde zaman dilimi siz öğrencilerimizin uygun gün ve saatlerini dikkate alınarak belirlenmektedir. Kursumuzun eğitim verme saatleri 09.00-23.00 arasıdır. Esnek çalışma saatlerimiz öğrencilerin ve çalışanların zaman sıkıntısı çekmeden piyano eğitimi alabilmelerinde kolaylık sağlamaktadır. Kursumuz haftanın 7 günü eğitim vermektedir.

Piyano Kursunuza Nasıl Gelebilirim?

piyano kursu

Piyano kursumuz İzmir’in en merkezi yeri olan Bornova’dadır. İzmir’in her bölgesinden Buca, Karabağlar, Karşıyaka, Yeşilyurt, Güzelyalı, Konak, Alsancak, Narlıdere, Balçova, Hatay, Gaziemir gibi yerkerden rahatlıkla metro otobüs ve minibüs sayesinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Piyano Kursu İzmir Alsancak , Piyano Kursu İzmir Hatay yada Piyano Kursu İzmir Karşıyaka gibi aramalarınız ile Bornova dışındaki yerlerden bize rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Piyano Çalmanın Çocuk Gelişimine Etkisi

çocuklar için piyano eğitiminin faydaları

Eski dönemlerde bile avrupada piyano eğitimi önemli bir yere sahiptir. Piyanonun değeri günümüzde  de giderek daha da artmaktadır. Hem zekayı ve çok yönlü düşünmeyi güçlendiren bir müzik aleti olmasıyla hem de kişisel gelişime sağladığı katkısıyla tercih sebebi olması kaçınılmazdır.

Piyanonun çocuk gelişiminde oldukça büyük rolü vardır.Gelişimdeki etkisi bu konunun başlığına tıklayarak ayrıntılı bir şekilde okuyabilirsiniz.

 • Piyano öncelikle sağ ve sol beyin loblarını çalıştırabilen iyi bir müzik aletidir.
 • Piyano matematiksel zekayı iyi yönde geliştirmektedir.
 • Eğer küçük yaşta başlanırsa parmak kasları piyanoya göre gelişir ve şekillenir.
 • Pedegoglar dikkat dağınıklığı bulunan çocuklar için piyano çalmayı tavsiye etmektedir.
 • Piyanoda en temel müzik aletidir.
 • Müziğe başlangıç için genelleme yaparsak tercihi yüksek orandadır.Çünkü piyanoda notalar basit şekilde öğrenilmektedir.
 • Piyano eğitiminden sonra diğer enstrümanlarda çok zorluk yaşanmaz.
 • Yaşı ileri kişiler ve alzaimer riski taşıyan insanlar için piyano çalmak bu riski azaltır.
 • Piyano çalmaya her yaşta başlanabilir, yaş sınırlaması yoktur.

Piyano Kursu Manisa

manisa piyano kursu

Ayrıca piyano kursları için sadece İzmir’den değil, Manisa’dan da “piyano kursu manisa” aramalarıyla bize ulaşan bir çok piyano öğrenmeye hevesli öğrencimiz bulunmaktadır, ulaşımımızın kolay olması ve piyano konusundaki özel piyano ders programımız sayesinde çok tercih edilen bir piyano kursu olduğumuzu söyleyebiliriz.

 


Piyanoda Parmak Ekolleri

Piyano’da parmak ekolleri oldukça geniş bir konudur.Ekol çalışmak teknik ve düzen ister.Bu konu hakkındaki açıklayıcı ve geniş yazımızı okumak için aşağıdaki linke tıklayınız.

Piyano’da Parmak Ekolleri


Piyano kursumuz piyano meraklılarının beklentisini sonuna kadar karşılayacaktır. Beethoven, Bach gibi geçmişten günümüze gelen piyanistlerin piyano sayesinde müziğe kattıkları piyano öğrencileri için örnek olmalıdır.

 .