Elektro Gitar Kursu

Elektro gitar kurslarımız hakkında sıkça sorulan sorular;

Ben de elektro gitar çalabilir miyim, bu zor bir eğitim mi?

Eğer gerekli hız, ritim çalışmaları ve seviyenize göre verilen basit egzersizleri yaparsanız gitarda ne kadar kısa zamanda ilerleyebileceğinize siz bile şaşıracaksınız. Bireysel farklılıklar ve yetenek diye tabir edilen müziksel-ritmik zekanın çalışmak yanında bir önemi olmadığını anlayacaksınız.

Tabii ki herkes gitar çalabilir, kalbimizin bile bir ritmi var ve aslında günlük hayatta hepimiz müzikle iç içeyiz. Yaşınız, yeteneğinizin olup olmaması veya zaman problemi de gitar çalmanız için artık önemli birer faktör değil. Sizin seviye, hedef, istek ve beklentilerinize göre hocanızla özel olarak oluşturacağınız program sayesinde gitar öğrenmek daha kolay ve keyifli bir hal alacak. Öğrenme garantili kurslarımızla Art n’More Sanat Merkezi’nde Saat 09:00 – 23:00 arasında istediğiniz herhangi bir saatte hocalarımızla çalışma imkanı bulabilirsiniz.

Art n’More Sanat Merkezi’nde nasıl bir eğitim alacağım?

.Gitar eğitimi uzun bir zaman dilimine yayılan bir süreçtir. Öğrencinin hedeflediği konuda ilerlemesini sağlayan teorik ve pratik alıştırmalardan oluşmaktadır.
Tabii ki ilk aşama öğrencinin gitar enstrümanını tanımasından oluşur. Bu aşama, enstrümanın nasıl doğru şekilde tutulduğu, pena (klasik öğreniyorsa gereken teknikler) ve enstrümanın yerleştirilmesini kapsayan basit başlangıç eğitimini içerir.

Diğer aşamalar öğrencinin ilerleme durumuna ve seviyesine göre sağ ve sol el alıştırmalarından oluşur. Sağ ve sol el arasındaki koordinasyona dayalı olan enstrüman derslerinde nota eğitimi de mevcuttur.
Akor ve tab pratiklerinin doğru ritim teknikleriyle sentezlendiği aşamayı sırasıyla müzikte teorik çalışmalar, repertuar çalışmaları ve gitar çalış teknikleri konusu takip etmektedir

Elektro gitar kursunda ilerlemem ne kadar zaman alır?

Art n’More Sanat Merkezi bünyesindeki profesyonel eğitim anlayışı sayesinde, hocanızda yaptığınız size özel program doğrultusunda verilen alıştırma ve egzersizlerin tamamlanması halinde birkaç ay içerisinde rahatça parça çalabilecek seviyeye ulaşırsınız. Eğer müzik eğitimizi bir üst basamağa taşıyarak profesyonelliğe doğru ilerlemek istiyorsanız çalışma performansınıza bağlı olarak maksimum iki sene içerisinde bu da son derece mümkün.

Gitar kursuna başlarken gereken herhangi bir koşul var mı? (yaş, eğitim durumu, enstrümana sahip olma vb.)

Art n’More Sanat Merkezinde gitar kursumuz için herhangi bir ön koşul bulunmamakla birlikte 5-6 yaşından itibaren herkes rahatlıkla bu eğitime başlayabilir. Enstrüman sahibi olmasanız dahi sanat merkezimiz tarafından size tahsis edilecek gitarlardan yararlanabilirsiniz. Hocalarımızla birebir çalışma ve size özel oluşturulan program imkanı öğrenme sürecini sizin için en keyifli ve kolay hale getirmeyi amaçlamaktadır.