Ses Eğitimi İzmir Bornova: Sesinizdeki Işıltıyı Keşfetmenin Tam Zamanı!

Şan eğitimi almak sizin için bir hayal mi? Sesinizi kontrol etmekte zorlanıyor musunuz? O zaman çok doğru adrestesiniz! Art’n More İzmir şan kursları arasında en çok tercih edilen kurumların başında gelmektedir. Siz de çok geçmeden ücretsiz deneme derslerimize katılarak sesinizi tanımak ve kontrol etmek adına ilk adımı atabilirsiniz!

şan kursu izmir

MEB Onaylı Şan Kursu İzmir Sizlere Neler Vaadediyor

 • Ses tekniği ve ses kullanmayı öğrenme garantili şan dersleri
 • Uygun fiyatlı ses eğitimi kursları
 • Kısa zamanda en iyi sonuç
 • Ücretsiz etüd imkanı
 • Kişiye özel hazırlanan müfredat
 • Yeteneğinizi keşfetmek adına ücretsiz deneme dersleri
 • Tam donanımlı sınıflarda eğitim
şan kursu

 

whatsapp

İzmir Bornova’da şan kursu arayan herkesin bir numaralı tercihi olan kurumumuz bünyesinde bulundurduğu tamamı okullu ve profesyonel eğitmenler ile hizmetinizde! Kişiyi sıkmayan özel programlar ile siz de kısa süre içerisinde sesinizi keşfedecek ve dinlemekten keyif aldığınız tüm şarkıları rahatlıkla söyleyebileceksiniz!

Kurumumuzda şan dersleri piyano eşlikli olarak yapılmaktadır. Fakat derslerde duruma göre gitar ve keman eşlikleri ile de dersler yapılabilir. İsteyen öğrencilerimiz için ise koro çalışmaları devam ettirilmektedir.

izmirin en iyi şan kursu

Şan derslerimizde müzik türlerinin farkı gözetilmeksizin müziğin evrenselliği ilkesi kabul edilerek  her türlü müzik tarzı için eğitim verilmektedir.

Şan derslerimiz sırasında sizin beklentinizi göre yapacağımız ders programı sayesinde en kısa sürede derslerden sonuç alacaksınız.

Şan derslerimiz sadece İzmir’de değil Manisa’da da popüler bir haldedir, “Şan Dersi Manisa” aramalarıyla bize ulaşan ve ses eğitimi almaya Manisa’dan gelen bir çok öğrencimiz bulunmaktadır.

Ayrıca yıl sonlarında yapılan konserlerimizde öğrencilerimiz de yerini alabilmektedirler.

Bu yazımızda cevabını bulabileceğiniz sorular;

 • Herkes güzel şarkı söyleyebilir mi? Şan dersi sesi güzelleştirir mi?
 • Güzel şarkı söylemek ne kadar zamanımı alır?
 • Yaş ve yetenek şan dersine başlamak için önemli konular mıdır?
 • Kayıt için neler gereklidir ve ücret ne kadardır?
 • Sesim güzel değil, şan dersiyle güzel hale gelebilir mi?
 • Sesimi kullanmayı ne kadar zamanda öğrenirim?
 • Şan dersi almak için her hangi bir şart bulunuyor mu?

Şan Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular

şan kursu hakkında sık sorulan sorular

Pozitif enerji ile dolup bu enerjiyi etrafınıza yaymak için mükemmel bir etkinliktir şarkı söylemek. Mutlu olma ve stres atmanın en kolay olduğu yöntemdir.  İnsanın iç dünyasına yaptığı muazzam bir yolculuktur. İçerde yaşanan tüm duyguları ses ile somutlaşıp dışa vurum şeklidir.

Birçok şeye iyi gelen bir tedavi yöntemidir. Sadece dinleyici olmak yerine aktif olarak şarkı söylemek istiyorsanız artık daha fazla geç kalmayın ve ilk adımı atın!

 • Şan dersinin amacı nedir?

T.C M.E.B Özel Fırat Cantekin Müzik Kursunda  ses eğitimlerimizde öğrencinin damak, diş ve dudakların, ses tellerinin, göğüs ve kafatası boşluklarının doğru kullanılması amacı güdülmektedir.

 • Ne kadar zamanda sonuç alırım?
kısa sürede sonuç almak isteyenler için şan kursu

Bu sorunun net bir cevabı olmamakla birlikte bu süreç kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Fakat düzenli çalışma ve pratik sağlanır ise temel eğitim süresi 4 ay kadar sürmektedir.

 •  Nota eğitimim olmadan şan dersi alabilir miyim?

Nota bilmeden de şarkı söyleyebilirsiniz. Dersler esnasında yeterli donanıma sahip olduğunuz için eksiklik hissetmeyeceksiniz.

 • Şan dersi ne işe yarar?

İnsanın sahip olduğu ilk enstrüman kendi sesidir. Sesi daha etkileyici kullanmanın ilk şartı sesi doğru kullanmayı öğrenmektir. Bu koşulu sağlamak için ise doğru teknik çalıştırma yöntemlerinin bilen bir uzmandan eğitim almak bu işi gerekli kılmaktadır.

 • Şan dersinde, ses eğitimlerinizle neler öğreneceğim?
şan derslerinde neler öğrenebilirim

Ses eğitimlerine katıldığınızda sesinizi doğru kullanmayı, doğru nefes almayı ve söylemek istediğiniz şarkıları en doğru şekilde söylemeyi öğreneceksiniz. Şan eğitimiyle artık siz de kendinizi etrafınızdakilere dinletebilecek şekilde şarkı söyleyebilirsiniz.

T.C M.E.B Özel Fırat Cantekin Müzik Kursu’nda ses eğitimi derslerine katılan öğrenciler sesi doğru kullanma,  nefesinin kontrol etmeyi öğrenme, notalara doğru ve temiz basmayı ve sesinin farklı nüanslarda kullanmayı öğrenirler. Şan dersleri sonrası seslerinde ki değişimleri fark etmeleri amaçlanır.

Şan eğitimi halk arasında yaygın olarak şarkı söylemeyi doğru yapma eğitimi olarak bilinmektedir fakat tam olarak karşılığı bu deme değildir.  Şarkı söylemek konusunda yararları oldukça fazladır fakat gelişimdeki tek amacı bu değildir daha fazlası vardır.

Şan eğitimi doğru ve teknik ile sesi geliştirmenin yanında doğru nefes kullanmayı da hedeflemektedir. Nefesi doğru kullanmayı alışkanlık haline getirmek amaçlanmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra şan eğitimi diksiyon konusunu da oldukça fazla değinen daha etkili konuşmayı destekleyen konuşma sırasında yaşanan bozuklukları oldukça destekleyen bir eğitimdir. İletişim ve insan ilişkilerinin desteklenmesi ve gelişmesi konusunda da oldukça etkili bir eğitimdir.

Ses eğitimi programlarımızda her ders tekrarlanan ve yinelemelerle geliştirilen  ve derste farklı bir konunun anlatıldığı sürekli ilerici düşünen iki temelde düşünülür.

Herkes şarkı söyleyebilir mi?

şan derslerinde neler öğrenebilirim
Ses eğitimi alan herkes şarkı söyleyebilir. Ancak kimileri yeteneği ve ses rengi güzel olanlar söyleyebileceği seviyeyi en iyi şekilde değerlendirebilirler.Ancak kötü materyele sahip olanlarda verilen egzersizleri çalışma azimlerine göre orta seviye ve orta seviyenin üstü kontrolde şarkı söyleyebilir hale gelirler.

Güzel ses çok göreceli bir kavramdır, bu yüzden kimin sesi güzel kimin sesi çirkin kişiden kişiye değişecektir. Sesiniz nasıl olursa olsun şan dersi, ses eğitimi alabilirsiniz.Şarkı söyleyenlere tavsiye olarak bu işi etkileyici bir biçimde yapabilmek adına işin tekniğini çok iyi kavramak gerekir.

 • Şan derslerine başlamak için yaş sınırı var mıdır?

15 yaşından itibaren herkes şan dersi almaya başlayabilir, şan derslerine kayıtlarımız sürekli olarak devam etmektedir.

 • Şan derslerinin aylık ücretleri ne kadar?
en uygun fiyatlı şan eğitimi

İzmir’de şan dersi fiyatları dönemden döneme değişiklik göstermekle birlikte her bütçeye uygun eğitim fırsatı sunmaktadır. İzmir’de uygun fiyatlı şan kursu arıyorsanız doğru adrestesiniz demektir! Detaylı ücret bilgisi için hemen 0507 095 82 27 numaralı telefondan bizlerle iletişime geçebilirsiniz!

şan kursu
 • Şan eğitimi ne kadar sürüyor, ne kadar zamanda güzel şarkı söyleyebilirim?

Temel şan eğitimi ortalama olarak 3 ay sürmektedir, bu süreci hızlandırmak sizin elinizdedir, eğitimin sürekliliği sesinize olan hakimiyetinizi artıracaktır.

Şan Kursu İzmir Gün Saatleri

Ses eğitimi derslerimiz öğrencinin programı ve öğretmenin programı baz alınarak ortak saatler belirlenerek ayarlanmaktadır. Haftanın 7 günü boyunca saat 10:00 ile 22:00 saatleri arasında verilen eğitimle programımız size büyük kolaylık sağlayacaktır.

 • Şan Dersi Eğitim Programı 

Esneme Egzersizleri

Nefes teknikleri ve nefes çalışmaları

Diyafram çalışmaları, nefes alma ve verme çalışmaları

Duruş teknikleri

Diksiyon çalışmaları

Ton ve rezonans

Şan egzersizleri

Artikülasyon

Stil analizi çalışmaları

Türkçe ve Yabancı repertuar çalışmaları

Hazır altyapılar ile çalışmalar

 • Kursunuza nasıl ulaşım sağlayabilirim?
şan dersi izmir

Dershanemiz İzmir’in birçok noktasından rahat ulaşım seçenekleri ile tercih edilen bir kurum olmaya devam etmektedir.  Sadece Bornova ve çevresi değil, Karşıyaka, Çiğli, Buca, Güzelbahçe gibi birçok noktadan öğrencisi olan dershanemize ulaşmak kişisel aracınız ve toplu taşıma ile oldukça kolay.

İzmirde şan dersi veren kurumlar başlıklı aramalarınızın en doğru adresi olduğumuz konusunda tam iddalıyız!

 

Şan Eğitimi İle İlgili Bilgiler

şan eğitimi ile ilgili bilgiler

Güzel şarkı söylemek isteyen herkesin yapabileceği bir şey, ses eğitimi alarak, şan dersi İzmir‘e katılarak fakat en önemlisi doğru şan eğitmenleriyle çalışarak siz de güzel şarkı söylemeyi öğrenebilirsiniz.

Şan dersine başlamak konusunda kararsızsanız, herkes mi gerçekten güzel şarkı söyleyebilir, şan kursu İzmir alınca sesim değişecek mi, şan dersinde neler yapıyoruz daha önce müzik eğitimim yok gibi sorularla aklınız karışıksa ücretsiz tanışma derslerimize gelip tüm soruların yanıtlarını şan öğretmenlerimizden alabilirsiniz.

Aşağıdaki şan dersi yazımızda şan derslerine dair tüm soruları yanıtlamaya çalıştık, yazımızdan da bazı cevapları edinmeniz mümkün, sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Çevremizdeki bir çok popüler şarkıcı orta seviyede söyleyerek hayatını kazanmaktadır.
Şarkı söylerken söylendiiği parçayı yorumlamak ve sesi eğitmek çok dinlemek ve iyi bir eğitimle gerçekleşmektedir. Şan dersi sadece şarkı söylemek için değil ses sağlığı için oldukça gereklidir. Öğretmenlerin, konuşmacıların yani çalışma hayatında sık sık konuşması gereken insanlar için önemli bir rolü vardır.

Konuşmacı ve öğretmenlerde ses kısıklığı, ses tellerinde nodül, polip gibi bir çok rahatsızlıklar görülmektedir.Düzgün bir eğitimle ses sağlıklarını koruyabilir ve zamansız ses kısıklıklarından kurtulabilirler.

Şarkı söyleyebilmek sadece “sesi güzel” dediğimiz insanlara has bir şey değildir.
Doğru eğitimle herkes şarkı söyleyebilir ayrıca şan dersi size sadece şarkı söylemeyi değil, konuşurken de daha doğru konuşmayı, doğru nefes almayı öğretecek. Benim sesim çirkin, ben şarkı söyleyemem diye düşünmeyi bir kenarı bırakın ve şan dersine başlayarak bir adım atın. Hiç de zor değil!

şarkı söylemek için sesin güzel olması gerekli mi

Yetenek Eğitimle Gelişir, Ses de Öyle

Şan, akciğer, ağız boşluğu, karın boşluğu, diyafram gibi normal hayatımızda bilinçli olarak kullanmadığımız vücudumuzda bulunan bölümleri kullanarak ses tellerini eğitme çalışmalarıdır.
Bu çalışmalar sonucunda konuşmalarımızı ve sesimizi, sesimizdeki bilinçli tonlamayı düzenler ve kendimizi bilinçli bir şekilde ifade etmeyi öğreniriz.

Ayrıca sadece şan öğrencileri veya müzisyenlerin değil, tiyatro vb. gibi sahne sanatlarında görev alan insanların da şan dersi almaları gerekmektedir.(İ N D İ R İ M K O D U 14857) Bütün bunların yanında depresyonu yenmek, yaşamın stresini üzerimizden atmak ve rahatlamak için de bu dersi alabilirsiniz.

Tanıdığımız ve şarkılarını dinlediğimiz müzisyenlerin, şarkıcıların nerdeyse yüzde 95’i şan dersi almıştır!

şan eğitiminin önemi
Bu ders bu yüzden çok önemlidir ve kendinizi bulmanıza yardımcı olur. Televizyonda yayınlanan şarkı yarışmalarında bile görebileceğimiz üzere, yarışmacılardan seçilenlerin çoğu şan eğitimi almış olanlardır. Ses olarak yetenekli olabiliriz fakat eğitim alınmazsa bu yetenek, yetenek olarak kalır ve daha ileriye taşınamaz.

Bu yeteneği iyi kullanmak, çevrenize karşı ses tonunuzu iyi kullanmak istiyorsanız bu eğitimi almak durumundasınız. Size katacağı şeyler çok fazladır. Herhangi bir kişiyle diyaloğunuzda bile bunu farkedebilir hatta çevrenizdekilerden de bu farklılığın sözlerini duyabilirsiniz. Şan eğitiminde zaman çok önemlidir. Sabırlı bir şekilde basamakları birer birer çıkarak sesinizi daha mükemmel kullanmayı öğrenir ve farkı görürsünüz.

Tabi şan dersi aldığınız kişi çok önemlidir. Bizim gibi güvenilir ve tecrübeli bir yerde eğitim almamanız takdirde kötü sonuçlar doğurabilir. Her eğitim kurumunda yanlış eğitim kötü sonuçlar doğurur fakat şan eğitimindeki yanlış eğitim günlük yaşantınızı etkiler. Biz bu işe yılların verdiği tecrübe ve birikimle devam ediyor, şan dersi konusunda mütevazi olmayarak çok iyi eğitim alacağınızı size çok rahat bir şekilde garanti edebiliyoruz. Uzman kadromuzla sizleri bekliyoruz.