Art'n More
Elektro Gitarı Öğrenirken Yapılan Yanlışlıklar

Elektro Gitarı Öğrenirken Yapılan Yanlışlıklar

Nota Öğrenmeden Elektro Gitar Çalmak

Hemen hemen bütün gitaristlerin yapmış olduğu hatalardan biriside nota öğrenmeden elektro gitar çalmaktır. Mevcut tab’lar ile elektro gitar çalabilirsiniz. Fakat bu, müzikte ortak bir dil olan notaları öğrenmenize gerek olmadığı anlamına gelmez. Her zaman çalacağınız eserin tabını bulamayabilirsiniz. İyi bir gitarist olmak için yapılabilecek en doğru şey hem tab’ları hem de notaları öğrenmek olacaktır. Bu sayede hem nota okumanız gereken bir parçayı kolaylıkla çalabileceğiniz gibi tab okuyarak çalmanız gereken bir parçayı da kolaylıkla çalabilirsiniz.

Hızlı Bir Şekilde Öğrenmeye Çalışmak

Hızlı bir şekilde öğrenmek oldukça yanlış bir öğrenim sürecidir. Bu şekilde ilerleyen bir öğrenim süreci birçok tekniği yanlış öğrenmenize neden olur. Hızlıca elektro gitar öğrenmeye çalışmak yerine, her tekniği, egzersizi ve ödevi yavaş yavaş ve doğruluğundan emin olarak yapmalısınız. Bu şekilde gerçekleştirilen bir öğrenme hem daha kalıcı olacaktır hem de ileride yaşayacağınız teknik sorunların üstesinden gelmenizi kolaylaştıracaktır.

Yetersiz Çalışmak

Sağlıklı bir öğrenim süreci için enstrüman çalmaya yeterli vakit ayırmalısınız. Burada önemli olan huşu her gün ve düzenli bir şekilde çalışmaya vakit ayırmak. Boş vakitlerinizi enstrüman çalmaya ayırmanız gelişiminiz için oldukça faydalı olacaktır.


Gitar dersleri pdf formatında sizlerle paylaşacağımız materaller ile daha düzgün ilerleme kaydedeceksiniz. Yeter ki gitar kursu veren kurumlar arasından en doğru tercih olarak sanat merkezimizden ücretsiz deneme dersi talebinde bulunun.

Gitar çalacaklara tavsiyelerimizi görmek için mutlaka youtube kanalımıza göz atın.

Gitar Kursu İzmir Bornova ya da Gitar Dersi Bornova aramalarınızın en doğru adresi olan Özel Fırat Cantekin Müzik Kursunda gitarı en doğru şekilde öğrenebileceksiniz.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.