Art'n More
Piyano Çalmanın Çocuk Gelişimine Etkisi

Piyano Çalmanın Çocuk Gelişimine Etkisi

Piyano Çalmanın Çocuklardaki Beyin ve Psiko-Motor Gelişimine Etkisi

Kısaca psiko-motoru açıklamamız gerekirse bir işin yapılmasında kullanılan bilinçli bilinçli zihinsel etkinliğin yönlendirdiği koordineli kas etkinliklerine psiko-motor denir. Piyano çalmak çocuklardaki psiko-motor gelişimine katkı sağlar. Okul öncesi piyano eğitimi alan çocuklar okulda karşılaştıkları psiko-motor becerileri gerektiren işleri(kalem tutmak, yazı yazmak vb.)daha kolay yaparlar.

Çocuğum Piyano Çalmaya Kaç Yaşında Başlayabilir?

Belirli bir seviyede psiko-motor becerisine ulaşmış çocuklar piyano çalmaya başlayabilirler. Daha açık anlatmak gerekirse aldığı komutu zihinsel olarak algılayıp buna piyano üzerinde uygulayabilen her çocuk piyano eğitimi alabilir. Piyanoya başlama yaşı olarak kesin bir yaş aralığı olmamakla beraber 5-6 yaş aralığı idealdir.

Okuma Yazma Bilmeyen Çocuk Piyano ve Nota Eğitimi Alabilirmi?

Okuma yazma bilmeyen çocuklarada piyano ve nota eğitimi verilebilir. Çocuklara notalar çizimler ve renkler aracılığıyla anlatılır.

Piyano Çalmayı öğrenmek bir süreçtir.İnternette yapmış olduğunuz “Piyano Kursu İzmir” ya da “Piyano Dersi İzmir” aramalarınızın tam karşılığı olan Özel Fırat Cantekin  piyano kursunu tanımanız bir tık ötenizde.

Çocuklar için piyano dersi oldukça önemli bir konudur ve doğru eğitimin alınması şarttır.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.