Art'n More
Gitaristin Yardım Çantasında Bulunması Gerekenler

Bir gitaristin gitarından maximum verim alabilmesi ve güzel çalabilmesi için yanında çeşitli ekipmanları bulundurması gerekmektedir. Bunları olabildiğince tek başlık altında toparlayalım. Örneğin; Hafta sonu falana yerde extraya gidiyoruz ve çalıyoruz kullandığımız gitarın si teli kopuyor. Bu durumda bizim hem 1 adet si teline ve tel sihirbazına ihtiyacımız olacaktır. Tel sihirbazı bizim 10 dakikada yapabildiğimiz işi 2 dakikaya indirecektir.

gitar-çantasıBir başka başlığa değinecek olursak “çalmaya gittiğimiz yerde cak vardır” mantığıyla gitmemek gerekir. Yanımızda yedek cak götürmemiz gerekmektedir. Eğer  anolog sistem kullanıyorsak yeden olarak en azından 2 adet ara caka ihtiyacımız vardır.

Elektro klasik gitar kullanıcıları için en az iki adet yanlarında 9v pil bulundurmaları gerekmektedir.9v pil, kalem pil kadar kolay bulunabilen bir pil olmadığından dolayı mutlaka ihtiyaç vardır

Bu başlığın en önemli paragrafı budur ki o da akord cihazıdır. Kesinlikle çok önemlidir. Bazen ortamdaki ısının değişmesiyle gitar akordu bozulabilir. Akordu etkileyen faktörlerden biride açık ve kapalı alandır. İsterser grup performansı ister solo performans olsun en ufak bir akord bozukluğu kulağa çarpıcaktır. O yüzden akord oldukça önemlidir.

Bu paragraflara dikkat ettiğimiz taktirde kafa rahat bir şekilde sahnede gitar çalmamız mümkün olacaktır. Biz gitar hakkında Gitar Kursu İzmir olarak gitara dair konuları sitemizin blog kısmında paylaşacağız.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.