Art'n More
İyi Bir Gitarist Olmanın 20 Yolu

Art’n More Gitar Kursu olarak bugün sizlere ‘iyi bir gitarist nasıl olunur’ ile ilgili bilgiler vereceğiz.

       İyi İyi Bir Gitarist Olmanın 20 YoluBir Gitarist Olmanın 20 Yolu

Gitar çalmak gibi bir hayaliniz var fakat  nereden,nasıl başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Yahut gitar çalmayı seviyor ancak nasıl iyi bir gitarist olabileceğiniz konusunda yardıma ihtiyacınız var. Yazımıza geçmeden önce size 11 maddelik önceden hazırlanmış bir yazımızı önermek istiyoruz, bu yazı ” kısa sürede gitar çalmayı öğrenmek isteyenlerin” internette en çok okudukları yazı; Kısa Sürede Gitar Çalmanın 11 Yolu! O zaman aşağıdaki maddeleri dikkatle inceleyelim.

       Başarılı bir gitarist olmak için yapmanız gerekenler ;

 1. Gitarınızı tanıyın.Gitarın en başarılı simalarının ortak özelliklerinden bir tanesi de; gitarın her ince detayınıı bilmeleri ve onu en iyi şekilde tanımalarıdır.

2.İşinde iyi ve başarılı bir gitarist olmak gibi bir amacınız var ise, gitar sizin en yakın dostunuz olmalıdır. Sürekli denemeli, hataların üstüne gitmeli ve her fırsatta pratik yapmanız gerekir.

3.Gitar da diğer enstrümanlar gibi, başlamak için herhangi bir yaş gözetmeyen müzik aletidir.

 1. Gitarı elinize almak için bir heves bir istek gelmesini beklemeyin. Bulabildiğiniz her fırsatta çalın, ritim tutun. Siz hareketlenin, yeteneğiniz zaten size eşlik edecektir.

5.Gitar çalabilmek ve de bu konuda başarılı olmak için en önemli olgu odaklanmaktır.Aklınızdan tüm olumsuz düşünceleri silmek bu işin anahtar noktalarından biridir.

 1. En iyi gitar,en iyi performans demek değildir.Orta sınıf bir gitarla da gayet iyi performanslar yaratılabilir.Bu tamamen kişinin istek,ilgi ve becerisiyle alakalıdır.
 2. Gitar öğrenmek istiyorsunuz ama nasıl bir gitar alacağınızı bilmiyorsunuz.Burada yapmanız gereken ne tarz müzik çalmak istediğinizdir.Bunu belirledikten sonra kendinize en uygun gitarı seçebilirsiniz.
 3. Gitar çalmak sabır gerektirir.Yapamıyorum deyip vazgeçmek başarısızlığı kabullenmektir.Üstesinden gelebilmek için sürekli çalışmalı,denemekten korkmamalısınız.
 4. Gitar konsantrasyon ve disiplin ister.Gelişigüzel yada düzensiz çalışabilecek bir enstrüman değildir.
 5. En çok sorulan sorulardan biri de; ne kadar çalışmam gerekir? Bu sorunun cevabı basittir.Elleriniz,parmaklarınız yorulana,ağrıyana kadar çalışın.
 6. Grup olarak aldığınız mesafe,bireysel olarak elde ettiğiniz mesafeden her zaman daha öndedir.O yüzden sürekli birilerinle bu konuda konuşup,dsnemeler yapmak oldukça etkilidir.
 7. Kendi başınıza ve ya birilerini izleyerek de gitar öğrenilebilir fakat bu işin ehli insanlarla çalışmak her zaman daha etkili ve profesyonel bir tercih olur.

13.Gitar çalmayı kolaylaştırmanın bir diğer yolu da bu işi en iyi yapanları sürekli gözlemek ve onlardan ders çıkarmaktır.

 1. Gitar ustası olmak için istikrar şarttır.Bir gün çalışıp bir gün çalışmamak size bu konuda bir fayda sağlamaz.Yüksek konsatrasyon ve devamlılık bu işin olmazsa olmazlarıdır.
 2. Gitar çalarken başlangıçta hız önemli değildir.Yavaştan hızlıya doğru bir gelişim göstermek en iyi ve en doğru olanıdır.
 3. Gitar başladığınızdan itibaren notaları öğrenmeye bakın.Nota bilgisi hızlı ve kolay ilerlemenin anahtarıdır.
 4. Gitar öğrenirken mutlaka gitar tablarını öğrenmeniz gerekir. Gitar çalarken notalar ne kadar önemli ise, iyi bir gitarist olmak için de gitar tabları o denli önemlidir.

18.Gitar çalarken klasik müzik çalışmak çok faydalıdır. Bu işi en iyi yapan gitaristlere baktığımızda hayatlarının bir bölümünde klasik müzik çalıştıklarını görürüz.

19.Gitarınızın akordu sizin hareket noktanızdır.O yüzden mutlaka öğrenmeniz gerekir.

20.Son olarak da gitarı duygularınızla, hisleriniz ile çalın ki karşı tarafa ulaşabilin.

Biz İzmir Gitar Kursu olarak bu ve bu gibi sorularınızın tamamının cevabını size vermekteyiz.Dilerseniz ücretsiz deneme dersimiz için kayıt yaptırabilirsiniz.İyi bir gitarist olabilmek için mutlaka yazdıımız makaleyi çok iyi bir şekilde okumanız gerekir.İzmir de en iyi gitar kursunu arıyorsanız en doru adrestesiniz.Mutlaka Gitar Dersi İzmir olarak bizim ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Dünya üzerindeki en iyi gitaristler kesinlikle bu işin teknik ve disiplinli çalışmalarını benimsemiş insanlardan çıkar.

Şunu düşünün gitar virtüözü nedir? Virtüöz işini kusursuz yapan enstrümanisttir ve ciddi bir çalışma sürecidir.Gitarist olmak imkansız değildir.Teknik,nota,solfej bilgisini çok iyi benimsemek gerekir.Ha bu konuda nota bilmeden gitar çalınırmı sorusunu beraberinde getirebilir.Nota bilmeyen gitaristler var.Ama kesinlikle bilinmesi gerekir.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.