Art'n More
Hangi Gitarı Tercih Etmeliyim?
j80xvrf

 

 

 

 

Hangi Gitarı Tercih Etmeliyim?

Nasıl bir gitar olmalı? Hangi özelliği ön planda tutarak seçim yapmalıyım?” gibi sorular gitara yeni başlayacak olan herkesin kafasını kurcalayan sorulardır.

Burada en önemli nokta kesinlikle ”gitarın tınısı”dır.Çalacağımız şeyi alma amacımız ondan çıkartmaya çalıştığımız ses olduğu için bunu birinci planda tutmak gereklidir. Söz konusu olan şey müzik” olduğundan ve bu zevkte göreceli olduğundan ‘bu ses ondan daha iyidir ’gibi kesin kavramlardan, ucu kapalı sözlerden  bahsetmek mümkün değildir.

Gitar seçerken, gitar için kullanılan malzeme, işçilik ve gitarın fiyatı önemli unsurlardır. Bu yüzden ilk işimiz gitara ne kadar bir bütçe ayırdığımızdır. Gitar için bütçemizi neye göre belirleyeceğiz dersek, gitar fiyatları 40 $ dan( Para birimi olarak dolar kullanmamın sebebi gitar fiyatlarının dolar yada Euro üzerinden olup günlük kurun değişmesidir. ) başlayıp 4.000 $ a kadar artmaktadır. Tabi ki bunlardan daha pahalı gitarlarda mevcuttur fakat piyasada bulabileceğiniz gitarlar bu aralıktadır. Art’n More olarak size bu konudaki önerimiz, ’ucuz olsun önemli değil ’anlayışıyla hareket etmemeniz gerektiğidir. Kötü ve ucuz bir gitarla başlamak öğrenmenizi yavaşlatır ve zorlaştırır yüzden ne çok ucuz ne çok pahalı, orta seviyede bir gitar sizin için iyi olacaktı

Bütçemizi nasıl ve neye göre belirlemeliyiz?

Kesinlikle yeni başlayanların sürekli kandığı “yanında kılıf, pena, askı, vb. şeylerde varmış” söylemlerine aldanmamak gerek. Öncelikle gitarı çalacak kişi gitarı eline alıp rahat olup olmadığını kontrol etmelidir. Rahat olup olmadığını anlamak içinde önce birkaç tane pahalı modeli deneyerek rahatlıktan neyi kastettiğimizi anlayabilirler. Birkaç iyi model denendikten sonra bütçenizin el verdiği modelleri deneyerek onlara yakın bir model bakılabilir. Pahalı gitarların tınıları orta ve düşük seviyeli bir gitara göre çok daha iyi olacaktır. Bu yüzden bu tınılara yakın ama o kadar pahalı olmayan gitarlar tercih edilmesi, mantıklı bir hareket olur.

Art’n More İzmir Gitar Kursu olarak bu tür bilgileri en ayrıntılı şekilde bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde size aktarabiliriz.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.