Art'n More
Klasik Gitar Çalmadan Elektro Gitar Çalınabilir mi?

Elektro gitara başlamadan,klasik gitara başlamak gerekli değildir.

Kişi kendi tercihine göre tarzınıda göz önünde bulundurarak istediği gitardan başlayabilir. Klasik gitardan başlamanin avantajı şu olur; klasik gitar tel aralıkları elektro gitara göre daha aralıklı olduğu için parmakların alışmasını sağlar. Birçok klasik parça arpejlerin temelini oluşturmaktadır.

elektro-gitar-çalmadan-önce-klasik-gitar-çalmakDaha temiz ve düzgün çalmak namına iyi bir etkisi olabilir. Tabi şöylede birşey vardır. Elektro elektro gitar calmak isteyen birini klasik gitar çalmaya zorlamak veya yönlendirmek gitar çalma hevesini kırabilir.

‘Gitar çalmaya klasik gitardan başla sonra akustik ve elektroya gecersin’ sozu pazarlama tekniğidir.
Müzik marketleri tarafından kurulan komplo teorisi. Ne kadar müzik aleti o kadaf para. E tabi bu yöntem ile daha fazla para kazanmış olurlar.

Kim hangi alete gönül verdiyse onunla başlamalıdır. Sonuçta azim ve istekle kişi istediği noktaya varabilir. Bütün enstrümanların apayrı özellikleri vardır. Tutuş pozisyonları farklıdır. Klasik gitar parmak ile çalınır. Elektro gitar ise pena ile çalınır. Yani önemli olan neyden başladığın değildir. Önemli olan neyi daha fazla istediğindir. Hangisine daha istekli olduğundur. Hangisinde kendini daha fazla geliştirebildiğindir.

Bizde gitar kursu İzmir  Art’n More Sanat ailesi olarak istediğiniz gitara istediğiniz şekilde başlamanızı tavsiye ediyoruz.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.