Art'n More
Keman Çalmaya Yeni Başlayanlar İçin Öneriler

Kemancıları Geliştirecek 3 Öneri

Keman çalmaya yeni başladınız ve kemanla sevdiğiniz parçaları kısa sürede çalabilmek istiyorsanız, keman konusunda kendinizi hızlıca geliştirebileceğiniz bazı öneriler bu yazımızda.

Kemana yeni başlayanlar kemandan çok uyumsuz sesler çıkartabilirler.Her işin bir zorluğu olduğu gibi kemanın da zorlukları mevcuttur.

 

1. Keman Susturucu Kullanın

 

Keman sesi yüksek bir müzik aletidir.O yüzden de bazı yerlerde çalışılması kolay değildir.Mesela komşuların bulunduğu tür evlerde rahatsızlık verebilir.Bu gibi durumlarda yapılabilecek en mantıklı şey ‘keman susturucusu’ temin etmektır. Keman susturucusu bir nebze de olsa sesi azaltır.Ama rahatsız edeceğimiz birileri yoksa eğer kemanın en doğal ve tam anlamıyla duyacağımız tonuyla çalmak en mantıklı ve en işe yarayanıdır.

 

2. Çalışmalarınızı Metronomla Yapın

Keman çalışmaları sırasında yanımızda bulunması gereken en önemli cihaz notların doğruluğunu kontrol edebileceğimiz tuner’dir. Yanlışlarımızı,seslerin hatalı çıkışlarını tek başınayken fark edememe probleminin giderilmesini sağlar.

 

3. Keman Çalışmalarında Sabırlı ve Disiplinli Olun

Azim,istek,deneme-yanılma ve çok çalışma keman çalmayı öğrenebilmek,hataların günden güne azaltılabilmesi için gerekli olan kritelerdir.O yüzden hata yapmaktan,kötü ses çıkarmaktan korkmadan tekrar tekrar denemeli ve bu konuda kararlı olmalısınız.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.