Art'n More
Bateri Çalarken Nasıl Oturulmalıdır?

Bateri çalmaya başladığımızda her şeye dikkat etmek gerekir çünkü başta nasıl alışırsak ilerleyen zamanlarda da öyle devam edecek ve yanlış öğrendiğimiz şeyleri düzeltmek çok daha zor olacaktır. Bateri dersi alırken öncelikle oturuş pozisyonumuza dikkat etmek en doğrusu olacaktır.

Bateri Çalarken Nasıl Oturmalı?

bateride-nasıl-oturulurÖncelikle oturacak olduğumuz bateri taburesi bizim için çok önemli. Sağlam bir tabure her zaman bateristin rahat olmasını sağlar çünkü bateristin ağırlığı ve dengesi hesaba katılır yani önceliğimiz sağlam bir tabure almak. Taburemizi aldık enstrümanımız hazır ve baterimizi çalmaya başlayacağız dik oturmak sağlımız açısından ve enstrümanımızı rahat çalmak açısından çok önemlidir çünkü dik oturmazsak kamburumuz çıkabilir ve bir süre sonra rahat hareket edemeyebiliriz.

Baterimizin karşısına geçtik ve dik oturduk bundan sonra ise dikkat etmemiz gereken nokta trampetin tam önümüzde olması sonra sağ bacağımız KICK’te olacak ama nasıl ? Sağ bacağımız kick pedalına doksan derece açıyı biraz geçecek şekilde basmalı. Sol bacağımız ise Hi-Hat kontrol pedalına aynı şekilde basmalı. Sonuç olarak enstrümanımızın her bir parçasına rahat bir şekilde ulaşabilmeli ve sağlık yönünden zarar görmeyecek bir şekilde oturmalıyız yani dik ve uzandığımızda bütün parçalara erişebileceğimiz bir açı olmalı bu tabi ki bu kişiden kişiye değişecektir ve bunu baterist zamanla kendisi ayarlayacaktır.

Bateride kursumuz tarafından hazırlanan bateri oturuşu yazımızı beğendiyseniz, bateride atakların önemi yazımızda ilginizi çekebilir. Yazımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz;

Bateride atakların önemi

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.