Art'n More
Gitar Çalmaya Hangi Tür Gitarla Başlamalıyım?

Gitar Çalmaya Hangi Tür Gitarla Başlamalıyım?

 

Bugün gitar çalmayı öğrenmek isteyen herkesin sorduğu ” Gitar çalmaya hangi tür gitarla başlamalıyım? ” sorusunu yanıtlayacağız.

Aslında gitar nispeten en kolay klasik gitarda öğrenilir fakat doğru çalışma yöntemi ve profesyonel bir yardımla pekala akustik, elektronik ve bas gitarı da kolayca öğrenebilirsiniz. Burada önemli nokta öncelikle hangi tür gitar çalmak istediğinize karar vermenizdir. Ancak! Eğer kararsızsanız ya da karar verdiğiniz gitar türünü öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir aynı zamanda alanında uzman eğitmenlerimizle birebir ücretsiz deneme dersimize her zaman katılabilirsiniz!

Dilerseniz klasik gitarın neden başlangıç için en uygun gitar olduğuna madde madde bakalım;

Klasik gitarın tellerinin naylon olmasından dolayı, egzersiz yaparken parmaklarınızda hissedeceğiniz acı minimuma düşecektir.
Klasik gitarın perdeleri arasındaki boşluklar ideal olduğu için parmakların gitara ısınması kolaylaşacaktır.
Klasik gitarın sesinin tamamen doğal olmasından ve insan kulağının duymasını daha kolay sağlayacağından klasik gitarda öğrenme kolaylaşacaktır.
Başlangıç seviyelerine baktığımız zaman üretiminde kullanılan malzemelerden dolayı uygun fiyatlara alabileceğiniz bir gitar türüdür.


Gitar Satın Alırken Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

Bütçe

Öncelikle gitar satın almadan önce kendinize bir bütçe belirlemelisiniz ve bütçenize en uygun gitarı seçmelisiniz. Bütçe belirlemeden yapılacak bir alışveriş, her daim facia ile sonuçlanır. Bütçenizi bilmeden, gelirlerinizi ve giderlerinizi hesaplamadan yapacağınız her alış veriş, satıcı için karlı fakat sizin için zararlı olur. Dolayısı ile gerçekten oturup, bütçenizi belirlemeniz gerekmektedir. Dediğimiz gibi bunu yapmak hem kendinizi zor duruma sokmadan gitar alabilmenizi kolaylaştırır hem de seçenekler arasında kaybolmanızı engeller.

Çalmak istediğiniz tarz

Gitarla çalmak istediğiniz tarz doğrultusunda bir gitar satın almak gerekir, her gitarla her tarzı çalmak çok doğru olmayacaktır, bu sebeple sevdiğiniz ve dinlediğiniz grupların kullandığı gitar modellerini inceleyebilirsiniz.

Hâlâ gitar seçimi hakkında zorlanıyorsanız konularında uzman eğitmenlerimizden destek almak için sizi Art’n More Sanat Merkezi‘ne bekliyoruz!

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.