Art'n More
Gitar Çalmaya Hangi Tür Gitarla Başlamalıyım?

Gitar Çalmaya Hangi Tür Gitarla Başlamalıyım?

Bugün gitar çalmaya başlayacak herkesin sorduğu bu soruyu sizler için yanıtlıyoruz!

Öncelikle sizlere ilham olacak bu müthiş gitar solo ile yazımızı okumaya devam ediniz… Bırakın çalsın ve siz yazımızı bitirdikten sonra artık daha farklı dinliyor olacaksınız.

Öncelikle sizler için gitar nedir sorusunu cevaplayalım; gitar, parmakla veya pena ile çalınan, esasen sekiz şekline benzeyen, yan kısımları oval, sap üzerinde ses perdeleri olan, telli bir çalgı türü. Gitarlar genelde altı tellidir ve farklı çeşitlerdeki ağaç türlerinden yapılabilirler. Gitar neredeyse her türlü müzik türünde kullanılan bir müzik aletidir.

Aslında gitar nispeten en kolay klasik gitar ile öğrenilir fakat doğru çalışma yöntemi ve profesyonel bir yardımla pekala akustik, elektronik ve bas gitarı da kolayca öğrenebilirsiniz. Burada önemli nokta öncelikle hangi tür gitar çalmak istediğinize karar vermenizdir. Ancak! Eğer kararsızsanız ya da karar verdiğiniz gitar türünü öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir aynı zamanda alanında uzman eğitmenlerimizle birebir ücretsiz deneme dersimize her zaman katılabilirsiniz!

Dilerseniz klasik gitarın neden başlangıç için en uygun gitar olduğuna madde madde bakalım;

Klasik gitarın tellerinin naylon olmasından dolayı, egzersiz yaparken parmaklarınızda hissedeceğiniz acı minimuma düşecektir.
Klasik gitarın perdeleri arasındaki boşluklar ideal olduğu için parmakların gitara ısınması kolaylaşacaktır.
Klasik gitarın sesinin tamamen doğal olmasından ve insan kulağının duymasını daha kolay sağlayacağından klasik gitarda öğrenme kolaylaşacaktır.
Başlangıç seviyelerine baktığımız zaman üretiminde kullanılan malzemelerden dolayı uygun fiyatlara alabileceğiniz bir gitar türüdür.

Ayrıca klasik gitarda gitar notaları çok daha kolay öğrenebileceğinizden başlangıç için klasik gitar tercih etmek sizin için faydalı olacaktır.

Eğer gitarda daha hızlı nasıl ilerlerim diye düşünüyorsanız;


Gitar Satın Alırken Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

Bütçe

Gitar fiyatları her bütçeye göre değişiklik gösterdiği için öncelikle gitar satın almadan önce kendinize bir bütçe belirlemelisiniz ve bütçenize en uygun gitarı seçmelisiniz. Öncelikle gitar satın almadan önce kendinize bir bütçe belirlemelisiniz ve bütçenize en uygun gitarı seçmelisiniz. Bütçe belirlemeden yapılacak bir alışveriş, her daim facia ile sonuçlanır. Bütçenizi bilmeden, gelirlerinizi ve giderlerinizi hesaplamadan yapacağınız her alış veriş, satıcı için karlı fakat sizin için zararlı olur. Dolayısı ile gerçekten oturup, bütçenizi belirlemeniz gerekmektedir. Dediğimiz gibi bunu yapmak hem kendinizi zor duruma sokmadan gitar alabilmenizi kolaylaştırır hem de seçenekler arasında kaybolmanızı engeller.

Gitarınızı aldınız, şimdi de gitar nasıl akort edilir diye mi düşünüyorsunuz?

Çalmak istediğiniz tarz

Gitarla çalının şarkılar çeşitli tarzlarda olabilir. Gitarla çalmak istediğiniz tarz doğrultusunda bir gitar satın almak gerekir, her gitarla her tarzı çalmak çok doğru olmayacaktır, bu sebeple sevdiğiniz ve dinlediğiniz grupların kullandığı gitar modellerini inceleyebilirsiniz.

Hâlâ gitar seçimi hakkında zorlanıyorsanız ya da profesyonel bir gitar dersi almak istiyorsanız İzmir Gitar Kursu olarak konularında uzman eğitmenlerimizle birlikte size en iyi hizmeti sunmak için bir telefon uzağınızdayız!

  • 0507 095 82 27 nolu numaradan bizlere ulaşabilir, dilerseniz ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz!

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.