Art'n More
Komşularımızı rahatsız etmeden nasıl müzik aleti çalabiliriz ?

Komşularımızı rahatsız etmeden nasıl müzik aleti çalabiliriz ?

Öğrencilerimizin en çok sorduğu sorulardan birisi de evde komşularımıza rahatsizlik vermeden nasıl müzik aleti çalabilirim. Bu yazımızda aklınızdaki bütün soruları cevaplayacağız!

KEMAN

Muhtemelen en tanınmış orkestra çalgısı olan keman bir yayla çalınan telli bir enstrümandır. Sesi öteki çalgılara göre bir çok bakımdan insan sesine daha yakındır. Etkileyici sesi ve zarif duruşu sayesinde bir çok insanı kendine hayran bırakan bir çalgıdır. Yeni yılda sevdiğiniz bir insana alacağınız keman sayesinde yeni yıla güzel bir başlangıç yapmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca ızmir keman kursu ve de ücretsiz etüdlerimiz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir bizlerle iletişime geçebilirsiniz! Yukarıda gördüğünüz aksesuar bir keman susturucusu. Enstrümanınızın sesini büyük ölçüde azaltmaktadır. Evde komşularınızı rahatsız etmeden kemanınız ile rahat bir şekilde çalışmak istiyorsanız bu susturucu tam size göre diyebiliriz. Bu tip susturucular, tellere kanca gibi geçmek yerine tamamen köprü üzerine oturtularak kullanılmaktadır. Tabi ki tek susturucu modeli bu değil, daha bir çok sayıda susturucu modelini ihtiyacınıza göre kullanabilirsiniz.

 

GİTAR

 

Çoğu kişinin hayali olan gitarı nasıl evimizde sessiz bir şekilde çalabiliriz?Sevdiklerinize alabileceğiniz ideal hediyerlerden biri gitardır. En ilgi gören müzik aleti olan gitarı, diğer aletlere kıyasla öğrenmesi daha kolaydır.Tabi ki bu kişinin el yatkınlığına ve becerisine göre değişse de doğru ve azimli çalışma yöntemi ve iyi bir kurs ile herkes kolayca gitar çalabilir. İzmir gitar kursu ve ücretsiz etüdlerimiz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz! Yukarıda gördüğünüz 2 çeşit gitar susturucusu ile evde gitar çalışmalarımızı yaparken çevremizi rahatsız etmeyiz. Hem uygun fiyatlı oluşu hem de kolay ve pratik oluşu sizlerin de hoşuna gidecek! Bu susturucuları Aliexpress, N11, GittiGidiyor, gibi bilinir alışveriş sitelerinden kolayca temin edilebilirsiniz.

 

 

Yaylı Çalgı Susturucusu


Keman, Viyola, Viyolonsel, Kontrabas, Kemençe, Kabak, Kemane, Çello, Yaylı tambur
Yukarıda gördüğünüz aparat bütün yaylı çalgılarda kullanılabilen bir susturucu aksesuarıdır.
Eğer yaylı bir çalgınız varsa ve kimseyi rahatsız etmeden çalmak istiyorsanız yukarıdaki aparattan sipariş edebilirsiniz! Bu aparat da diğer susturucular gibi çok uygun fiyatlı ve bütce dostudur. Yukarıdaki aparatı da N11, Aliexpress, GittiGidiyor gibi alışveriş sitelerinden kolayca temin edebilirsiniz!

 

TROMPET

Trompetin yapısından dolayı diğer müzik aletlerine göre sesi biraz daha fazla çıkmaktadır. Bu nedenle evde trompet çalmak neredeyse imkansız hale gelebiliyor. Trompet bir ağızlıkla kendi üstüne kıvrılmış silindir biçiminde bir borudan oluşan, bakırdan yapılmış bir nefesli çalgı türüdür. Eski çağlarda işaretleşmelerde kullanılan bu çalgı, müzik aleti olarak orkestraya orta çağda girmiştir. Trompet yapısından dolayı solo çalgı olarak ve oda müziğinde az kullanılmıştır. Trompet susturucusu diğer müzik aletlerinin susturucularına göre fiyat olarak daha pahalıdır. Trompet Susturucusunada N11, GittiGidiyor, Aliexpress, gibi sitelerden temin edebilirsiniz.

 

Şayet Müzik Aletlerini çalmaya yeni başladıysanız, konusunda uzman usta öğretmenlerimiz tarafından sizlere her zaman destek verebiliriz. Destek almak isterseniz sitemizde bulunan iletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz. Bornova / İzmir’da bulunan Özel Fırat Cantekin Müzik Kursunda öğrencisiyseniz, konusunda uzman usta öğretmenlerimiz tarafından sizlere her zaman destek verebiliriz!

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.