Art'n More
Yaratıcı Drama ve Tiyatro

Yaratıcı Drama Etkinliği

 

Ezbere dayalı sistem çocuğun zihinsel gelişimini, paylaşma yeteneğini, anlama ve araştırma yeteneğini olumsuz yönde etkileyen bir yöntemdir.

Drama eğitim ve öğretimde henüz yeni bir oluşumdur.

Bireyler arasında dolaysız bir iletişim ve etkileşim sağlayan bir etkinliktir drama.

Bir yaşantıyı, oyunu, olayı tiyatro tekniklerinden faydalanarak geliştirmek ve canlandırmak dramanın temel tanımıdır. Öğrencilerin bir yaşantıyı bir kavramı bir konu ya da temayı yaşayarak canlandırarak oynayarak öğrenmelerini sağlayan eğitsel sürecin adıdır Drama. Bireyin gözlem, deneyim, duygu ve bilgilerini geliştiren önemli bir süreçtir.

 

  • Dikkat
  • Bedeni Kullanarak Anlatma Yeteneği
  • Dinleme
  • Yorumlama
  • Algılama
  • Utangaçlık ve Çekingenlik İle Başa Çıkma
  • İletişim Becerileri Kazandırma

 

 

Anlık bir senaryo ile anlık bir durumu özgün bir biçimde sahnelendirme dramanın temel işleniş biçimidir. Kişisel gelişim olarak da adlandırılan bu süreç drama teknikleri kullanılarak tamamlanmaktadır.

 

Yoğun ve baskıcı hayat şartları, yaşam sahasının darlığı, kendini bir duruma adapte etme ve anlık durumlarda kişinin vereceği tepkiye olan merakı, yepyeni bir bakış açısı kazanma isteği kişiyi dramaya iten sebeplerin başında yer almaktadır.

 

Yaratıcılığının farkına varma, olaylara tek bir açıdan değil birçok açıdan bakabilme yeteneği geliştirebilme, sağlıklı bir iletişim gücüne sahip olabilme, mantıksal ve duygusal gelişim, problemlere anlık ve aniden çözüm kazandırabilme ve sanatsal benlik gelişimi dramanın kişiye kattığı en önemli artıların başında gelir.

 

 

 

Drama Eğitimine Katılımın Yaş Sınırı Varmıdır?

Drama eğitimi almak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Yetişkinler ve çocuklar için drama kursu arayanlar sanat merkezimizde aradıklarını bulabilirler.

 

Yaratıcı Drama Eğitimi Zor Bir Süreçmidir?

Keyifli ve kaliteli geçireceğiniz ders saatlerinde eğitimin zor olup olmadığı aklınıza bile gelmeyecek.

 

Eğitime Katılmadan Önce Belirli Bir Donanıma Sahip Olmam Gerekiyormu?

Eğitim için gerekli olan tüm donanım ve bilgiler eğitim esnasında uzman eğitmen kadromuz tarafından size en doğru şekilde verilecektir.

 

Kursunuzun Ücreti Hakkında Bilgi Almak İstiyordum?

Fiyatlar eğitim dönemlerine ve kişi katılım sayılarına göre farklılık göstermektedir. En doğru bilgiye ulaşabilmek için sanat merkezimize uğramanız veya telefon ile ulaşmanızı öneririz.

Ders İşleyişi Hakkında Bilgi Alabilirmiyim?

Üç basamaktan oluşan derslerimiz bu üç aşamanın sonunda toplam 108 saat ders ile gerçekleşmektedir.  Tüm aşamalarda saat dağılımı ayda 4 gün ve saattir.

 

Dershanemize Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her noktasından metro, dolmuş ve otobüs gibi çeşitli birçok toplu taşıma aracı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Yaratıcı drama eğitmenliğini en iyi yapan eğitimcilerimizden oluşan kurumumuz drama kursu İzmir Bornova aramalarınızdaki en doğru adrestir.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.