Art'n More
Öğretmenlerin Duymaktan Bıktığı Sorular

Öğretmenlerin Duymaktan Bıktığı Sorular

1. Ne kadar zamanda öğrenirim?
Sanki her insan aynıymış gibi, bu sorunun cevabı çok netmiş gibi sorulan bir soru? Ama üzülmeyin sorunun cevabını hemen veriyoruz, bir müzik aletini ben burdan kendi evimden çıkıp, dünya üstünde en beğendiğim yere gidene kadar geçen sürede çalabilirsiniz, ben size sorayım, ne kadar zamanda giderim ki bir süre verebilir misiniz ona göre yola çıkacağımda?
ne kadar zamanda öğrenirim

2. Müzik aleti almasam olur mu?
Müzik aleti almasanız olur, ama benim bildiğim genellikle telefonla konuşmak isterseniz cep telefonu alırsınız, ya da güzel bir tshirt giymek isterseniz, tshirt alırsınız, neden ki bu zorlama? Bir müzik aleti çalmak istiyorsanız evet belki ilk 2 ders müzik aleti satın almasanız olur, kafanızdaki soru işaretleri gidene kadar öğretmenin müzik aletini kullanabilirsiniz ama bu işi gerçekten yapmak istiyorsanız kendi müzik aletinizi en kısa zamanda satın almanız gerekli
müzik aleti satın al

3. Bu egzersizler yerine şarkı çalsak olmaz mı?
O egzersizler yerine şarkı çalabiliyorsanız, evet çalsanız olur, ama egzersiz yapmadan şarkı çalamazsınız boşuna uğraşıp vakit kaybetmeyin adam akıllı egzersiz yapın, sonra zaten şarkı çalarsınız. Kimse bir müzik aletine egzersiz yapmak için başlamaz tabi ki hepimizin amacı sevdiğimiz şarkıları çalmak.
gitar notası

4. Fiyatta bir şeyler yapmanız mümkün mü?
Sanat yapmak istiyorsunuz ve bir emek satın alıyorsunuz, bir emekten daha çok bir değer satın alıyorsunuz, normalde fiyat biçilebilecek bir kıstası yok, kullanılan malzemeye bakıp fiyat verilmiyor ki, o yüzden alışmışız her şeyde en son ne olur, kaça olur, bana da mı bu fiyat veya ben sonrasında arkadaşlarımı da getiricem sen bana bişeyler yap demeye. Bırakın pazarlık yapmayı, adam hakkını alsın, hakkını alsınki verdiği eğitimin hakkını versin o da!
kurs fiyatları

5. Nasıl öğretiyorsunuz, eğitiminiz nedir?
Nasıl öğretiyorsunuz diye sorduğunuzda acaba kötü öğretiyorum cevabını da bekliyor musunuz? Eğitiminin ne kadar olduğundan çok öğretip öğretemeyeceği önemli,  birinin kendi müzik aletini çok iyi çalıyor olması, çok iyi öğretebileceği anlamına gelmez, o yüzden soru sorarken ilk önce bir düşünmek gerek acaba mantıklı mı diye?

müzik öğretmeni

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.