Art'n More
Öğretmenler Günü Kutlu Olsun!

Öğretmenler, bilgisiyle etrafını aydınlatan, çocuğun gelişiminde büyük rol oynayan, sadece bir çocuğun değil olgun bir bireyinde hayatında kalıcı izler bırakan, önemli insanlar…

24 Kasım Öğretmenler gününü öğretmenlerimizle beraber hep beraber Bornova’da kutluyoruz! Bütün öğretmen ve eğitmen arkadaşlarımız davetli! Belki çok klasik olacak ama sadece bu günde değil bir çok zaman öğretmenleri anmak gerek, hepimizin hayatında iz bırakan, gerçekten sevdiğimiz öğretmenler vardır.

Yukarıda bahsettiğimiz tanıma her öğretmen uymayabilir ama bazı öğretmenler vardırki gerçekten hayatımızda kalıcı izler bırakır 70 yaşına da gelsek aklımıza güzel anılarla birlikte gelir, önemli olan sadece öğretmen olmak değil, ışığıyla çevresindeki karanlığı aydınlatmak, çevresindekilere yol göstermek, doğrunun ne olduğu konusunda yardımcı olmaktır!

Biraz da kültürel bilgi verelim, aslında öğretmenler günü bir çok ülkede 1994 yılından beri 5 Ekimde kutlanmaktadır, bazı Arap Ülkelerinde ise öğretmenler günü 28 Şubat’ta kullanılmaktadır. Ülkemizde ise 24 Kasım 1981 tarihinden yani Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 100. yaş günününde itibaren resmi olarak öğretmenler günü kutlanmaktadır. 24 Kasım tarihi, Mustafa Kemal Atatürk’ün Milletler Mektebinde Başöğretmenliği kabul etmesinin resmileştiği tarihtir.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.