Art'n More
Keman Dair Akla Gelebilecek Tüm Soruların Cevabı

 

Keman dersleri kurumunuzda nasıl işlenmektedir?

Kurumumuzda keman dersleri öğretmen-öğrenci birebir dersler halinde haftada bir ayda toplam dört saat şeklinde işlenmektedir. Özel istek doğrultusunda 2-3 kişilik sınıflar oluşturulabilir ve ders saati arttırılabilir.

Nota eğitimi keman eğitimi ile birlikte mi yürütülüyor?

Öğrencilerin etüt ve eserlerine günü gününe çalışmaları adına nota eğitimi keman eğitimi ile birlikte olarak öğrencilerimize verilmektedir.

Kursunuzda haftada kaç saat eğitim alabilirim?

Haftada bir saat ders eğitim açısından yeterli görülmektedir. Fakat istek doğrultusunda bu süre arttırılabilir.

Ne kadar zaman içerisinde keman çalmayı öğrenebilirim?

Her enstrümanda olduğu gibi kemanda da geçerli olan bir kural vardır. Enstrüman çalmak düzenli çalışma ve bol pratik isteyen bir süreçtir. Bu sebepten dolayı öğrenim süresi tamamen öğrencinin elinde bulunmaktadır. Ancak derslere düzenli katılı, düzenli çalışma ve eğitim kadromuzun ilgili çalışmaları ile bu süre mümkün olduğunca kısalmaktadır.

Keman çalmak için kaç yaşında olmak uygundur?

Gelişim uzmanları kemana başlama yaşını 9 yaş olarak görse de ünlü keman virtüözlerinin keman çalmaya beş yaşında başladıklarını görmekteyiz. Kişinin fiziksel gelişimi ile ilgili olan bu konu kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Günde ne kadar vakit ayırmalıyım?

Günde 60 dakikalık düzenli ve programlı çalışma bilgilerinizi sürekli yenilemenizi ve üzerine birşeyler katarak ilerlemenize büyük katkı sağlayacaktır.

Kursunuzun ücreti hakkında bilgi alabilir miyim?

Kurs ücretlerimiz İzmir’in en hesaplı kurs ücretidir. Kaliteli ve hesaplı bir eğitim almak için fiyatlarımız ile ilgili konularda mail atabilir ya da telefon yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Kursunuz tam olarak nerededir?

İzmir Bornova da bulunan Art’n More Sanat Merkezi sizin için en doğru adres. İzmir’in her noktasından kolay ulaşımı ile sizin için büyük bir kolaylık.

Keman dersine katılmazsam dersim yanar mı?

Derse gelemeyeceğiniz durumlarda kurumumuzu önceden bilgilendirdiğinizde dersiniz yanmaz ve telafi dersi yapılır.

 

 

Ücretsiz deneme derslerine nasıl katılabilirim?

Ücretsiz deneme derslerimize katılmak için bize telefon işle ulaşabilir veya kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

 

Eğitmenlerimiz alanında uzman konservatuar-eğitim fakültesi mezunu eğitimciler olup, iletişimi güçlü profesyonel kişilerdir. Her seviyeye ve her yaşa eğitim verebilecek donanımda bir eğitimci kadrosuna sahip bir kurumuz.

  • Uzman Eğitimci Kadro
  • Uygun Fiyatlarda Özel Ders Rahatlığında
  • Haftanın 7 günü Çalışma Ortamı
  • Eğitim Garantisi

Kemana Genel Bakış

Yaylı çalgılar ailesinin en küçük bireyi olan keman büyüleyici bir sese sahiptir. Perdesiz bir enstrüman olan keman düzenli çalışma ve aksatılmayan bir disiplin ile çalışma ister. Pratik taşınması sesinin etkileyiciliği ve görüntüsünün şıklığı ile çok tercih edilen bir enstrümandır. Keman insanı erinden etkileyen eşsiz güzellikteki sesiyle yaylı çalgılar ailesinin en önemli üyesidir. Sesi öteki çalgılara göre birçok bakımdan insan sesine daha yakındır. Keman çene altı ile omuz arasına sıkıştırılarak tutulur. Sol elin parmakları sap üzerinde bulunan tellere basarak gezinirken sağ elle tutulan yay keman tellerine sürtülerek çalınır. Gövdenin orta bölümündeki yan girintiler yayın daha kolay hareket etmesini sağlar.

Kemana başlama konusunda en büyük destekçiniz olarak sizi Art’n More Sanat Merkezine deneme dersine katılmak üzere bekliyoruz…Keman Dersi İzmir ya da Keman Kursu İzmir aramalarınızdaki en doğru adreste olduğunuzu görmek için mutlaka ücretsiz deneme derslerimize katılın.

 

 

ART’N MORE SANAT MERKEZİ

 

 

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.