Art'n More
İzmir’de nerede keman dersi alabilirim?
keman dersi

Keman çalmak ciddi bir iştir, yanlış eğitimle vakit kaybetmeyecek kadar önemli bir iştir. Kimden keman dersi aldığınız, nereden keman dersi aldığınız çok önemlidir.

İzmir’de nerede keman dersi alabilirim sorusunun cevabı tabi ki bizi tercih etmenizden yana, yani İzmir’de keman kursunu Art’n More’dan alabilirsiniz, sebebi ise şöyle;

– Müzik okullu, keman konusunda uzmanlaşmış keman öğretmenleri
– Uygun fiyatlı keman dersleri
– Her öğrencinin kendi seviyesine göre keman dersi programı
– Öğrenme garantili keman kursu
– Yeri merkezi ulaşımı kolay
– Haftanın 7 günü hizmet
– Kemanla terapi niteliğinde stresten uzaklaştıran bir eğitim

Art’n More Keman derslerinde keman öğretmenleri önce yetenek testi yaparak uygunluğunuzu kontrol ederler. Çünkü keman perdesiz bir çalgıdır ve basacağınız notalar klavye üzerinde herhangi bir işaretciyle belirlenmiş değildir. Bu yüzden parmaklarınızı iyice alıştırmanız gerekir, bu alışma süreci de kulağınıza güvenerek gerçekleşebileceği için sağlam bir müzik kulağı gerektirir. Zayıf bir müzik kulağıyla keman çalmak çok zordur, sizi oyalamaktan başka bir şey değildir. Bu yüzden doğru bir keman eğitimi doğru bir ilk adımla başlar.

Keman derslerine uygun görüldüğünüzde keman öğretmenimiz size uygun bir keman kurs programı hazırlar, bu program içeriğinde sırasıyla keman teknikleri yer alır ve yavaş yavaş şarkılarla süslenen bir program halini alır. Eğitimde önce kemanın tutuşu, duruş ve keman yayıyla çalışmalar yapılır bununla beraber temel müzik eğitimi ve temel nota çalışmalarına başlanılır.  Eğitim başlangıncında kemanda yay çalışması ve temel nota, solfej eğitimi en az 2 hafta boyunca sürdürülür. Yapılan çalışmalar tam ve sıralı olarak aşağıdaki gibidir;

Temel müzik eğitimi ve bona çalışmaları
Kemanın tutuluşu ve kemanla duruş
Sol elin keman üzerine yerleşim pozisyonu
Sağ el çalışması, keman yayının tutuşu
Yay çalışmaları, hız, duruş, basıncı ayarlayarak yay pratiği
Keman üzerinde 1. pozisyon çalışmaları
Küçük parçaların çalınmaya başlanması
Keman parmak egzersizleri
Ses temizliği, entonasyon üzerine keman çalışmaları
Kemanda akor egzersizleri
İleri yay teknikleri
Öğrencinin sevdiği şarkı çalışmaları
Yıl sonu konserine hazırlık

Keman kurslarına her yaştan birey katılabilir, her yaştan bireye kendi seviyesine göre hazırlanan programla keman dersleri sürdürülür. Keman dersleri sırasında yanınızda keman getirmeniz gerekmemektedir.

Keman kursumuzun yeri gayet merkezi olmakla birlikte, metroya, dolmuş duraklarına ve otobüs duraklarına çok yakındır, tam olarak Bornova Meydan’da yer almaktadır. Sadece Bornova’da keman kursu arayanlanların tercihi değil, aynı zamanda çevre ilçelerden Konak’ta Keman Kursu hatta çevre illerden Manisa’da Keman kursu arayanların da tercihi olmaktadır.

Ayrıca ne aşağıdaki soruların cevaplarını da Keman Kursu İzmir yazımızda bulabilirsiniz.

Keman çalmayı ne kadar sürede öğrenebilirim?
Keman kurs fiyatları ne kadar?
Keman dersleri için neden Art’n More’u tercih etmeliyim?

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.