Art'n More
Gitar Kursu Nasıl Gerçekleşir

Bir çok kişinin hayalidir gitar çalmak, ama öyle basit şekilde değil, hakkını vererek, dikkatleri üzerine çekerek ve dinleyenleri kendilerine hayran bırakarak, müzik ziyafeti verecek şekilde gitar çalmak.

Dalda geçildiği gibi Akdeniz Akşamları çalarak değil gerçekten zengin bir repertuarla gitar çalmak çok güzel bir şeydir, ki sanılanın aksine Akdeniz Akşamları çalması öyle hemen olacak, bir anda kolayca çalınabilecek bir şey de değildir, gitara yeni başlayanların korkulu rüyası Fa Major yani kısaca F akorunu içerir, uğraştırır biraz.

Gitar kursu alıyorsanız sağlam temeller üzerine oturtmalısınız gitar eğitiminizi. Öyle 2 şarkı çalıp bırakmakla olmaz. Öncelikle notaları tanımalısınız, neyin nasıl çalınacağını kendi başınıza da çözebilmelisiniz yani gitar kursu size balık vermemeli balık tutmayı öğretmeli! Size istediğiniz şarkıları kendi başınıza da çalabilmeyi öğretmeli, her an öğretmen desteğine ihtiyaç duymayadan sevdiğiniz şarkıları gitarda çalabilmelisiniz!

Gitar kursu sizi aylarca boş çalışmalarla, gereksiz, hiç sevdiğiniz şarkılarla oyalamamalı, nokta atışı yapmalı. Gitar kursu alıyorsanız hem siz hem de gitar öğretmeniniz bu işin hakkını vermeli. Size gitarı sevdirmeli, çalışmaya heveslendirmeli, yol gösterici olmalı ve gitarı size her yönüyle öğretmeli, sadece 3-5 şarkı çalmaktan daha öte bir şey olduğunu göstermeli.

Gitarla arkadaş olmalısınız, yalnız kaldığınızda bir şeyler tıngırdatıp kafa dağıtabilmeli, arkadaşlarınızlayken elinize alıp hep beraber eğlenebilmelisiniz. Bir canlıdır gitar, canı vardır, öyle basit bir tahta parçası falan değildir. İşin güzel yanı ne verirseniz o kadarını alırsınız, gitar sizi hiç üzmez, ne zaman isterseniz o zaman yanınızda olur, siz onla çok vakit geçirirseniz çok çalışırsanız o da güzel melodilerle tınlar. Bazen hüzün tınlatır bazen neşe ama siz istedikçe bir dosttur, duyguların notalarla, melodilerle dışa vurumudur.

Gitar kursumuzdaki ilk adım gitar öğrencisinin kurstan beklentisini belirlemektir. Her gitar öğrencisi farklı bir beklentiyle gitar kursuna kayıt yaptırmaktadır. Kimisi nota öğrenmek istememektedir, kimisi her şeyiyle armonisiyle, teorisiyle öğrenip müzik okullarının gitar bölümlerine kayıt yaptırmak istemektedir, kimisi bir müzik grubu kurup arkadaşlarıyla eğlenceli vakit geçirmek istemektedir kimisi de iş veya okul hayatının stresinden biraz uzaklaşıp sosyal bir hobi edinmek istemektedir. Eminiz ki sizde bu saydıklarımızdan bir tanesini okuyup evet işte bu beni anlatıyor dediniz.

İlk aşamayı atlatıp hangi amaçla gitar kursuna katıldığınızı belirledikten sonra size uygun bir gitar kurs programı hazırlamaktayız. Bu program, her bireyin algısı farklı olduğu için tamamen kişiye özel olarak hazırlanmaktadır, program sırasında bireyin beklentileri, sevdiği ve ilgi duyduğu müzik tarzı ve çalışma yoğunluğu göz önünde bulundurulur. Hazırlanan gitar dersi programından sonra önce bireysel gitar dersi eğitimlerine başlanır, ilerleyen zamanlarda ise konser çalışmaları ve grup çalışmalarıyla bireysel gitar çalışmaları desteklenir.

Belirli aralıklarla düzenlenen gitar atölyelerine katılımlar da ücretsiz olarak sağlanır, örneğin gitar yapımı atölyesi, gitar ekipman seçim atölyesi, gitar bakım atölyesi gibi atölyeler gerçekleştirilir böylelikle öğrenci sadece gitar çalmayı değil, gitarın bakımından yapımına kadar bir çok konuda bilgi sahibi olur.

Gitar derslerinin günleri ve gitar derslerinin saatleri, gitar öğrencisiyle beraber belirlenir. Haftanın 7 günü boyunca sabah 9 ile akşam 11 saatleri arasında açık olan gitar kursumuzda çalışanlar için esnek ders saatleri sunulmaktadır.

Gitarı çalma konusunda tereddüt eden bireyler için ise ücretsiz gitar deneme dersleri yapılmaktadır. Gitar dersleri sırasında, gitar kursu öğrencisi hiç bir ekipman getirmek zorunda değildir, gerekli tüm ekipmanlar gitar kursumuz tarafından temin edilmektedir.

Gitar satın almayı istediğinizde ise gitar kursumuz tarafından bütçeniz doğrultusunda ayrıntılı bir fiyat ve gitar araştırması yapılarak size en uygun gitarı seçme konusunda her daim yardımcı olunur. Gitar çalmak isteyen bireyler gitar alana kadar gitar kursumuzdaki gitarlardan tamamen ücretsiz olarak yararlanabilirler.

Gitarla ilgili en çok sorulan sorular aşağıdaki gibidir, bu soruların cevaplarını almak için lütfen bizi arayın.

İşte gitar kursunun en çok sorulan soruları;

Gitarda ne zaman şarkı çalmaya başlayabilirim?
Kaç paralık bir gitar satın almam gerekir?
Gitar kursu ne kadar sürer?
Gitar derslerinin derslik ücretleri ne kadar?
Gitar çalmak zor mudur, herkes gitar çalabilir mi?

Bunlar ve daha fazlası için bize ulaşabilirsiniz!

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.