Art'n More
Gitar Hakkında İç Dökmece

Gitar hakkında bir sürü şehir efsanesi dolaşır durur. Mesela en basiti, elektro gitar çalmak için öncelikle klasik gitardan başlamak gibi. Belki kendilerince haklı sebepleri vardır bunları söyleyenlerin. Belki size bir elektro gitar satmadan önce bir tane de klasik gitar satmak istiyorlardır. Siz elektro gitara başlamaya diye gidersiniz ve bir de bakarsınız ki bazı sebeplerle aklınız çelinmiş ve elinizde bir klasik gitar. E nereye gitti o rock müzik sevgisi, metal müzik merakı?

Klasik gitarla klasik gitara has şeyler çalabilirsiniz, örneğin klasik parçalar çalabilirsiniz, popüler parçalar çalabilirsiniz ama siz rock müzik çalmak istiyorsanız, pop rock, alternatif rock, metal ve türevleri o zaman çalmanız gereken elektro gitardır. Siz hiç futbola başlayacak birini sen önce baskete başla sonra futbola başlarsın dendiğini duydunuz mu? Duymazsınız tabi, duyduysanız bir gariplik vardır zaten, eğer elektro gitar çalmak istiyorsanız çalışmaya elektro gitarla başlamalısınız.

Sizi ikna etmelerine, ikna edecek yalanlar söylemelerine izin vermeden en doğru seçimi siz yapıp elektro gitara başlamalısınız yoksa klasik gitarda akdeniz akşamları, caddelerde rüzgar çalmakla uğraşır durursunuz, nerde kaldı o Metallicalar, Megadethler ve diğerleri?

Siz bu yazımıza kulak verin ve içinizden geldiği gibi yapmak istediğiniz müziği yapın, boşverin kim ne derse desin, boşverin diğerlerinin ticari kaygılarla sizi yanıltmasına izin vermeyin! Biz de gitar satışı yapıyoruz fakat kimseyi yanıltmadan, biz de gitar kursu veriyoruz fakat kimseyi kandırmadan. Amaç müzik yapmaksa gerisi teferruat, gerçekten gitar çalmak isteyen bir yolunu bulurken, sadece kız tavlamak için gitar çalanlar da çalmamak için bir bahanesini bulur elbet.

Hadi ne duruyorsunuz gelin beraber elektro gitar çalalım!

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.