Art'n More
Gitar Çalışmak

Klasik gitar nasıl çalışılır?

gitar bornova

klasik gitarı doğru bir şekilde çalışabilmek için bütün yapılması gerekenleri tek tek belirttim.
1.Öncelikle ellerimiz sıcak olmalı
2.Ellerimizi açmamız için klavye üzerinde teknik egzersizler yapılmalı.örn:1-2-3-4 parmaklarımızı birer defa her telde çalarak
3.müzikte 12 tonda çalabildiğimiz yere kadar gam çalmalıyız.
4.Klasik gitar için yazılmış etütleri çalmalıyız.
5.Esere başlamadan önce eserin analizini yapmalı ve melodiyi ön plana çıkartmak için düşünmeliyiz
6.eseri bölüm bölüm çalışmalıyız.
7.45 dakika üzeri çalışıyor isek 45 dakika çalışıp 15 dakika ara vermeliyiz.
8.Herhangibir ağrı durumunda dinlenmeli devam etmesi durumunda ise gitarı o gün içerisinde çalmamalıyız.Buna rağmen hala ağrı devam ediyorsa mutlaka doktora gitmeliyiz.

Herkes yaşamının bir döneminde, bir müzik aleti çalmak istemiştir. Müzik aleti çalmak denince en popüler olan ve dolayısıyla ilk akla gelen enstrüman gitardır. Günümüzde pek çok boş vakti olan gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, onların boş vakitlerini güzel bir aktiviteyle değerlendirmelerini sağlamak konusunda etkilidir. Bir aktiviteyle uğraşan çocuk, genç; hem kendini değerli hisseder, hem de bir şeyler başarıyor olmaktan dolayı mutlu hisseder.

Ayrıca; boş vakitlerini bir uğraşla geçiren öğrencilerin okuldaki derslerde gösterdikleri başarılarının diğer öğrencilere oranla daha yüksek olduğu da yadsınamaz bir gerçektir.

Gitar çalmak;eğer severek yapılırsa ruhu dinlendirir.Ciddi bir müzik birikimi kazanmaya ve müzik kulağınızın gelişmesini sağlar.Aynı zamanda hobiden çıkıp bir işe bile dönüşebilir.Stres atmanıza yardımcı olur ve parmaklarınızdaki kireçlenme olayını %200 azaltır.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.