Art'n More
En ayrıntılı Gitar Teknikleri Kitabı

gitar kitabıGitar teknikleri üzerine dünya üzerinde yazılmış bir çok metod bulunmakta fakat bunların büyük çoğunluğu doğal olarak İngilizce kitaplar. İngilizce bilenlerin gitar teknikleri hakkında ipuçlarını öğrenebildiği, tekniklerin püf noktaları konusunda bilgi sahibi olup ustalaştıkları metodlar.

Türkiye’de ise durum biraz daha sıkıntılı. Gitar teknikleri üzerine çok ayrıntılı, bir çok gitar tekniğini barındıran hiç bir metod yok, bir tanesi hariç ” Süper Gitar Teknikleri “. Gitar üzerine yazılmış Türkçe güzel kaynaklar mevcut fakat her birinin yöneldiği alan farklı, kimisi temel gitar eğitimi, kimisi belli teknikler üzerine yoğunlaşmış kimisi ise sadece şarkılar üzerine yoğunlaşmış durumda, sadece elektro gitar tekniklerini anlatan ve ayrıntılı püf noktalarıyla anlatan bir gitar metodu mevcut değil.

Süper Gitar Teknikleri bu duruma çözüm oluyor, içerisinde tüm gitar teknikleri tek tek ayrıntılı olarak anlatılıyor, püf noktalarına ve tekniği yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğine değiniliyor, aynı zamanda bu bilgilerin sonunda da bu teknikleri ilkkez deneyecekler için temel egzersizler de sunuyor. Bu gitar metodunun diğer bir güzelliği ise ki bu da en az içeriği kadar güzel bir şey, tamamen ücretsiz olması.

Murat Erturgut tarafından yazılan metod tüm gitaristlerin ücretsiz olarak yararlanabilmesi için internetten PDF olarak yayınlanıyor. Hiç bir ticari kaygısı olmayan metod 1 yıl içinde binlerce gitarist tarafından ücretsiz olarak indirilip, Türkçe en iyi gitar teknikleri kitabı haline geldi. Ayrıca çok yakında metodun 2.si “Sorularla Gitar” piyasaya çıkıyor.

Gitar öğretmenleri, sanat merkezleri,  gitar kursları tarafından da çok tercih edilen bir kitap haline gelen Süper Gitar teknikleri’nin içeriği de aşağıdaki gibi sıralanıyor;

Alternate Picking
Arpej
Klavye Üzerinde Notaların Yerleri
Power Chord
Vibrat0
Hammer On
Bare Akor Kalıpları
Pull Off
Slide
Legato
Bend
Harmonics
Palm Muting
Circle Picking
Slap
Tremolo Picking
Tapping
Economy Picking
Sweep Picking

Metodu aşağıdaki linkten ücretsiz olarak indirebilirsiniz;

Ücretsiz Gitar Kitabı

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.