Art'n More
Bareli Akorları Daha İyi Duyurmak İçin Neler Yapmalı??

Bareli Akor Nedir?

Bareli akorları açıklayabilmemiz için ilk olarak gitarda normal akorların basılma şeklini de bilmeniz gerekiyor. Normal bir gitarın üzerinde 22 adet perde ve 6 adet tel bulunmaktadır. Dolayısıyla gitarın üzerinde farklı yerlerde olmak üzere toplam 132 adet nota bulunmaktadır. Bu kadar fazla nota olması başta karmaşık ve zor gibi gözüksede aslında sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Tam olarak bareli akor burada devreye girmektedir. Normal akoru bastığınız notalar, başka yerlerde de benzer düzende olduğu için aynı akoru en fazla 2 farklı yerde basabilme imkanı sunar gitarın bu akor düzeni. Yani bareli akorları öğrenmek sizin işiniz her durumda kolaylaştırdığı gibi parmaklarınıza da egzersiz niteliğinde olacaktır. Kısacası bareli akorlar, çoğu akorun alternatif basılma şekli diyebiliriz.

Bareli Akorlar Nasıl Basılır?

Bareli akorları basmak için öğrenmeniz gereken çok fazla aşama bulunmaktadır.

*İlk olarak gitar ile çalınabilecek bütün akorları öğrenmiş olmalısınız. Bunun için uygulanabilecek en ideal yöntem, sıra sıra, akorları en kolaydan en zora doğru çalmaktır. Bu egzersizi uygulayıp bütün akorları çalabilecek seviyeye geldiyseniz, diğer aşamaya geçebilirsiniz.

*Bütün basit akorları ayrı ayrı çalabilmekten sonra uygulamanız gereken egzersiz, akor geçişlerinizi hızlandırmaktır. Bir akordan diğer akora geçerken arada hiçbir ölçünün aksamamasına dikkat edilmelidir.

*Son aşama olarak bareli akorların hepsini önünüze açmalı ve en kolaydan zora doğru başlamalısınız. Bu şekilde gerçekleştireceğiniz bir çalışma zamanla sizi başarıya ulaştıracaktır.

İnternette yapığınız Gitar Kursu İzmir Bornova aramalarınızın en doğru cevabı burda. Gitar çalmayı öğrenmek emek verildiği zaman hiç zor bir iş değildir. Şimdik bu işi Gitar Dersi İzmir‘in en doğru adresi olan bornovada deneyelim.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.