Çello Kursu İzmir Bornova

Çello Kursu İzmir

Çello ülkemizde yeni popüler olmaya başlayan çok şık, bütün ilgileri üzerine çeken bir müzik aleti, siz de çello çalmak istiyorsunuz fakat aklınız karışık, acaba çello kursu almak için uygun muyum, çello kursuna kaç ay devam edip şarkı çalabilirim, çello kursu İzmir‘in aylık ücreti ne kadar, çellolar pahalı mı gibi aklınızı kurcalayan bir sürü soru var! Çello kursu yazımızda aşağıdaki soruların ve çok daha fazlasının cevabını veriyoruz.

çello-dersiDiğer çello kurslarındansa en büyük farkımız kesinlikle öğretme garantisi veriyoruz, İzmir’de Erturgut Sanat Merkezi ile birlikte Art’n More bilinen en kaliteli çello kurslarındandır, çello kursu arıyorsanız ücretsiz çello tanışma derslerimize kesinlikle gelmenizi öneriyoruz.

Çello Kursu İzmir Bornova” yazımızda aşağıdaki soruların cevaplarını bulabilirsiniz

– Ne kadar zamanda çello çalmayı öğrenebilirim?
– Çello çalması zor mudur?
– Çello kursu fiyatları ne kadar?
– Çello fiyatları ne kadar?
– Henüz çello satın almadım, kursa çellom olmadan başlayabilir miyim?
– Çello çalmak için yaş sınırı var mıdır?

Çello Kursu ve Çello Hakkında Bilgi

Ben de çello çalabilir miyim, bu zor bir eğitim mi?

Çello; perdesiz bir yaylı çalgıdır. Eğlenceli alıştırmalar ve kapsamlı bir eğitimi barındıran öğrenme sürecinin kendine özgü aşamaları vardır.

Çello çalması zor mudur?
Çello perdesiz bir müzik aleti olduğu için perdeli müzik aletlerine kıyasla daha zor bir çalgıdır fakat bu çellonun zor çalındığı anlamına gelmez. Çello kursumuza katılarak kısa sürede kolayca çello çalmayı öğrenebilirsiniz. Çello kursumuzun amacı çello eğitimini kolay bir hale getirmektir.

Çello kurslarının aylık fiyatları nedir?
Çello kurslarımız bireysel çello dersleri ve sınıf çello dersleri olarak 2’ye ayrılmaktadır, çello kurslarımızın fiyatlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için çello kursumuzu arayabilirsiniz.

Çello fiyatları ne kadardır?
Çello sanıldığı kadar pahalı bir müzik aleti değildir, geniş bir fiyat aralığına sahiptir, 200 dolara da 2200 dolara da çello bulmanız mümkündür. Çello satın almak için çello kursumuzdaki çello eğitmenlerinden destek ve bilgi alabilirsiniz.

Çellom olmadan kursa başlayabilir miyim?
Bir çello sahibi olmasanız bile çello kursu almaya başlayabilirsiniz, istediğiniz zaman çello kursumuza gelerek çello kursumuzdaki çellolarla ücretsiz olarak çalışma yapabilirsiniz.

Çello çalmak için yaş sınırı bulunur mu?
Çello çalmaya başlamak için bir yaş sınırı bulunmamaktadır, 5 yaşından itibaren çello çalmaya istekli herkes çello eğitimlerimize katılabilir.

Yazımızın devamında çello eğitimiyle ilgili öneri ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

Art n’More bünyesindeki alanında uzman çello öğretmenlerimiz sayesinde egzersizlerle desteklediğimiz bu süreci en kısa ve zevkli şekilde ilerletmeyi amaçlıyoruz. Müziksel-ritmik zeka yani halk dilinde müzik kulağı diye tabir ettiğimiz yeteneğinizi geliştirmek konusunda Art n’More Sanat Merkezi’ndeki tam donanımlı çello öğretmenlerimiz çello kursunda size gereken her türlü olanağı sağlayacaklardır. Ayrıca iyi çellistlerin de dediği gibi yetenekten önce çalışma disiplini ve öğrenme isteği bu yolda sizing en büyük yardımcılarınız olacaktır.

Çellodan düzgün ses elde edebilmek için parmakların entrüman ile uyumu çok önemlidir; bu sebepten dolayı olabildiğince sık ve tekrar ederek egzersiz yapmak çok önemlidir. İyi bir çellist olmak düzenli bir çalışma disiplinini içeren uzun bir yoldan geçer.

Çello kursumuz İzmir’de çello çalmak isteyenler tarafından en çok tercih edilen çello kurslarından biridir, bunun yanında Manisa’dan da bir çok çello sever google da yaptığı çello kursu manisa aramalarıyla bize ulaşmakta ve çello kurslarımıza katılmaktadır.

Art n’More Sanat Merkezi’nde nasıl bir çello eğitimi alacağım?

Art n’More Sanat Merkezi’nde verdiğimiz çello eğitiminin temel amacı bu entrümandan keyif almanızı sağlamak ve temel müzik bilgisini aşılamaktır. Teori ve solfej aşamaları uzman çello öğretmenlerimiz eşliğinde tamamlandıktan sonra amacımız enstrüman alanında yapılan konservatuar sınavlarında başarı seviyesini en yüksek noktaya taşımaktır.

Çello enstrümanının tanıtımı, solfej ve armoni, el ve tutus pozisyonları, doğru yay çekebilme metotları, duruş ve oturuş egzersizleri, , parça seçimi ve çalışmaları, gam ve dize egzersizleri, entonasyon egzersizlerini içeren çello kursu programımız kişiye özel olarak şekillenmektedir.

Bunun yanı sıra okullarda verilen çello eğitimine katkı sağlamak da amaçlarımızdan birisidir.

Çelloda ilerlemem ne kadar zaman alır?

Öğrencilerimize her türlü olanağın sağlandığı elit bir çello eğitim ortamında çello öğretmenlerimizle birebir çalışma, sınırsız çello etüt olanakları ve 09:00 – 23:00 saatleri arasında istediğiniz herhangi bir saatte, sanat merkezimiz tarafından size özel olarak oluşturulan program doğrultusunda ders almanız münkün. Yaptığınız egzersizler ve çalışma temponuza göre yaklaşık 6 ayda temiz sesi elde edip seviyenize uygun parçaları çalacak hale gelebilirsiniz.

Çello kursuna başlarken gereken herhangi bir koşul var mı?(yaş, eğitim durumu, enstrümana sahip olma vb.)

Art n’More Sanat Merkezinde çello kursumuz için herhangi bir ön koşul bulunmamakla birlikte 5-6 yaşından itibaren herkes rahatlıkla bu eğitime başlayabilir. Enstrüman sahibi olmasanız dahi sanat merkezimiz tarafından size tahsis edilecek entrümanlardan yararlanabilirsiniz(Çello enstrümanının farklı yaş gruplarına gore değişik boyları bulunmaktadır). Çello öğretmenlerimizle birebir çalışma ve size özel oluşturulan program imkanı öğrenme sürecini sizin için en keyifli ve kolay hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Çello hem şık hem de kulağa güzel gelen tınılardan oluşan bir enstrümandır. Müzik şölenlerini çok daha zevkli hale getiren ve orkestrada oldukça ses getiren bu enstrümanlar oldukça ilgi görmektedir.

Çello kursu hakkında doğru bilinen yanlışlar olmaktadır. Hem çello kursu fiyatları hem çello fiyatları hem de çello ders içerikleri hakkında kişilerin yeterli bilgilendirmeye sahip olması gerekir. Bu bilgilendirmeler sayesinde kişi müzik bilgisini de giderek arttıracaktır.

Çello öğrenim süreci beklenildiği gibi uzun olmamaktadır. Perdesiz bir enstrüman olduğu için bu süreç yoğun çalışma gerektiren adımlardan oluşmaktadır. Çello çalmak için parmaklarınıza zamanla hakim olmanız gerekir. Bu hakimiyet en iyi çello sanatçılarından bir tanesi olmanızı sağlayabilir. Bu amaçlarla yapılan çalışmalar daha çok yol kat etmenize de olanak sağlayacaktır. Çello eğitim sürecine uyum sağlamak bu adımları öğrenme açısından oldukça önemlidir.

Çello eğitimleri disiplin gerektiren özellikte olmaktadır. Bu eğitimlere düzenli bir şekilde katılım yapmak ilerleyen zamanlarda daha az zorlanılmasını sağlayacaktır. Genellikle haftada bir saat eğitim için yeterli olabilmektedir. Duruma göre arttırılma şansı olabilen bu çalışmalar için parmak egzersizlerini mutlaka yapmak gerekmektedir. Grup halinde yapılan çalışmalar kişilerin daha rahat hareket etmesini de sağlamaktadır.