Çello Kursu İzmir Bornova

  • Yaş sınırı olmadan her yaştan bireye uygun dersler
  • Kolay öğrenme garantili
  • Çevrenizde ki en hesaplı kurs merkezi
  • Çellolarda ücretsiz ve sınırsız pratik yapma fırsatı
  • Çello öğretmenlerimiz tarafından onaylanmış ve denenmiş uygun fiyatlı çello satışı

 

İnsanı görüntüsü ile şaşkına çeviren oyu insan kadar, içi ısıtan sese sahip, insan bedeni ile mükemmel bir uyum sağlayan, estetikte mükemmeli arayan, insan bedeni ile benzerlikleri olan, ismi viyolonsel olarak da anılan ama daha çok halk arasında “ Kemanın büyüğü” olarak adlandırılmaktadır. Çalması ayrı dinlemesi keyiflidir bu enstrümandır.

Sezginin tutkuyla harmanlandığı, kişiyi sonsuzluğa ulaştıran, karakteri olan bir müzik aletidir.  Dünyevi tüm duygulardan uzaklaşmak, inanılmaz bir deneyim yaşamak istiyor ve bunu İzmir’de  yapmak istiyor iseniz bize ulaşabilirsiniz. Ücretsiz deneme derslerimizde bizimle ve çello ile tanışmanız için sabırsızlıkla bekliyoruz.

Çelloyla ilgili merak edilen soruların cevaplandığı videolara da buradan ulaşabilirsiniz: Çello Kursu İzmir

Her yaştan ve her tarzdan insana uygun derslerimiz çello öğrenmeyi belli tabulardan kurtarıyor. Çello çalmak boyunuzun uzun olması ya da ellerinizin büyük olması gerekmiyor. Tek gereken şey sadece ve sadece çello çalmayı gerçekten çok ama çok istemeniz. Gerisi bizim işimiz.

Derslere katılacak olan öğrencilerimizin çello alma zorunlulukları bulunmamaktadır. Kendilerinden emin olana dek bizim çellomuzu kullanabilmektedirler. Fakat enstrüman çalmanın en önemli kuralı bol tekrar ve pratiktir. Bunu göz önüne almak önemlidir. Öğrencilerimiz kendi enstrümanlarını alana kadar kurs merkezimizde bizim enstrümanımızı haftanın 7 günü kullanabilirler.

çello-dersiDiğer çello kurslarındansa en büyük farkımız kesinlikle öğretme garantisi veriyoruz, İzmir’de Art’n More bilinen en kaliteli çello kurslarındandır, çello kursu arıyorsanız ücretsiz çello tanışma derslerimize kesinlikle gelmenizi öneriyoruz.

ÇELLO VE ÇELLO TARİHİ

Viyolonsel olarak da adlandırılan çello 16. Yüzyıl da ortaya çıkmış perdesiz, telli ve yaylı bir enstrümandır. Viyolonsel Andrea Amati isimli bir enstrüman yapımcısı tarafından üretilmiştir. Keman, viyola ve kontrbas ile aynı aileye üye olan çello genellikle akustik olarak kullanılan bir müzik aletidir.

Çello oldukça kalın tellere sahiptir. Çıkardığı ses ile insan sesine en yakın enstrümanlardandır. Çellonun büyük gövdesinin iki yanında yer alan iki “f” deliği bulunur. Yay yardımı ile çalınan enstrümanda yay tellere sürülerek ses üretilir. Titreşen tellerde oluşan ses gövde içerisindeki havayı titreştirir.

Çello telleri bastan tize(kalından-inceye) DO (C), SOL(G), RE(D), ve LA(A) olarak akort edilir.

Buna ek olarak yay ile çalma tekniği dışında “pizzicato” tekniği adı verilen teknik ile el ile de çalınabilir.

Çello Kursu İzmir Bornova” yazımızda aşağıdaki soruların cevaplarını bulabilirsiniz

– Ne kadar zamanda çello çalmayı öğrenebilirim?
– Çello çalması zor mudur?
– Çello kursu fiyatları ne kadar?
– Çello fiyatları ne kadar?
– Henüz çello satın almadım, kursa çellom olmadan başlayabilir miyim?
– Çello çalmak için yaş sınırı var mıdır?

ÇELLO DERSİ PROGRAMI

Derslerimiz öğrencileri öğrencilerimizin çalışmak istedikleri tarz doğrultusunda Klasik Batı Müziği ya da Türk Müziği çalışmaları olarak şekillendirilmektedir. Derslerimizin tümüne kendi alanında uzman eğitim almış eğitimi donanımı yüksek, iletişim gücü yüksek eğitmenler girmektedir. Ders programımız öğrencinin beklentilerini birebir karşılamakla kalmayıp en hızlı ve doğru şekilde sonuca gitme odaklı şekilde hazırlanmıştır.

Derslerimize paralel olarak fa anahtarı okuma çalışmaları, solfej ve bona okuma çalışmaları, müzik teorisi ve armoni çalışmaları da yapılmaktadır.

ETKİNLİKLER

Ders alan öğrencilerimizin kurumdaki diğer enstrümanlar da eğitim alan öğrencilerimiz ile yakın ilişki kurmaları sağlanarak müzik yapma ortamı yaratılmaya çalışılmaktadır. Kurumumuz sene boyu   çalışmalarını sergilemek için dönem sonunda yıl sonu etkinliği yaparak eğlenceli konserler vermektedir.

DERS GÜNÜ VE SAATLERİ

Derslerimizin gün ve saatleri öğrencilerimizin programları öncelik alınarak öğretmenlerimiz ile ortak olarak hazırlanmaktadır. Derslerimiz haftanın 7 günü saat 10:00 -22:00 saatleri arasında devam etmektedir.

Çello Kursu ve Çello Hakkında Bilgi

Çelloyu ne kadar bir zaman içerisinde çalabilirim?

Bir enstrümanı öğrenme süresi düzenli çalışma ve beklentileriniz ile doğru orantılı olarak gelişme gösterir. Bu yüzden bu süre bireyden bireye farklılık göstermektedir. Fakat düzenli çalışma gösterilir ve derslere düzenli katılım sağlanır ise 3. ay sonunda eser çalacak seviyeye gelinmiş olunmaktadır.

Ben de çello çalabilir miyim, bu zor bir eğitim mi?

Çello; perdesiz bir yaylı çalgıdır. Eğlenceli alıştırmalar ve kapsamlı bir eğitimi barındıran öğrenme sürecinin kendine özgü aşamaları vardır.

Çello çalması zor mudur?
Çello perdesiz bir müzik aleti olduğu için perdeli müzik aletlerine kıyasla daha zor bir çalgıdır fakat bu çellonun zor çalındığı anlamına gelmez. Çello kursumuza katılarak kısa sürede kolayca çello çalmayı öğrenebilirsiniz. Çello kursumuzun amacı çello eğitimini kolay bir hale getirmektir.

Çello kurslarının aylık fiyatları nedir?

Fiyatlarımız ve ders işleyişimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için  0507 095 82 27 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bulunduğu civarda en uygun fiyata ve en kaliteli eğitimi veren kurumumuza sizleri de bekleriz.

Çello fiyatları ne kadardır?
Çello sanıldığı kadar pahalı bir müzik aleti değildir, geniş bir fiyat aralığına sahiptir, 200 dolara da 2200 dolara da çello bulmanız mümkündür. Çello satın almak için çello kursumuzdaki çello eğitmenlerinden destek ve bilgi alabilirsiniz.

Çellom olmadan kursa başlayabilir miyim?

Çello Kursuna başlamak için kendi enstrümanınız olması gerekmiyor. Eğitiminizin başlarında bizim enstrümanımızı kullanabilmektesiniz. Fakat sürekli sanat merkezimize gelerek çalışmak gün içersinde zorluk yaratabilir. Kendi enstrümanınızı almak istediğinizde yine sanat merkezimizde ki yetkililer ile konuşarak piyasa fiyatlarının altında sizi memnun edecek enstrümanları temin edebilirsiniz.

Çello çalmak için yaş sınırı bulunur mu?
Çello çalmaya başlamak için bir yaş sınırı bulunmamaktadır, 5 yaşından itibaren çello çalmaya istekli herkes çello eğitimlerimize katılabilir.

Yazımızın devamında çello eğitimiyle ilgili öneri ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

Art n’More bünyesindeki alanında uzman çello öğretmenlerimiz sayesinde egzersizlerle desteklediğimiz bu süreci en kısa ve zevkli şekilde ilerletmeyi amaçlıyoruz. Müziksel-ritmik zeka yani halk dilinde müzik kulağı diye tabir ettiğimiz yeteneğinizi geliştirmek konusunda Art n’More Sanat Merkezi’ndeki tam donanımlı çello öğretmenlerimiz çello kursunda size gereken her türlü olanağı sağlayacaklardır. Ayrıca iyi çellistlerin de dediği gibi yetenekten önce çalışma disiplini ve öğrenme isteği bu yolda sizing en büyük yardımcılarınız olacaktır.

Çellodan düzgün ses elde edebilmek için parmakların entrüman ile uyumu çok önemlidir; bu sebepten dolayı olabildiğince sık ve tekrar ederek egzersiz yapmak çok önemlidir. İyi bir çellist olmak düzenli bir çalışma disiplinini içeren uzun bir yoldan geçer.

Çello kursumuz İzmir’de çello çalmak isteyenler tarafından en çok tercih edilen çello kurslarından biridir, bunun yanında Manisa’dan da bir çok çello sever google da yaptığı çello kursu manisa aramalarıyla bize ulaşmakta ve çello kurslarımıza katılmaktadır.

Art n’More Sanat Merkezi’nde nasıl bir çello eğitimi alacağım?

Art n’More Sanat Merkezi’nde verdiğimiz çello eğitiminin temel amacı bu entrümandan keyif almanızı sağlamak ve temel müzik bilgisini aşılamaktır. Teori ve solfej aşamaları uzman çello öğretmenlerimiz eşliğinde tamamlandıktan sonra amacımız enstrüman alanında yapılan konservatuar sınavlarında başarı seviyesini en yüksek noktaya taşımaktır.

Çello enstrümanının tanıtımı, solfej ve armoni, el ve tutus pozisyonları, doğru yay çekebilme metotları, duruş ve oturuş egzersizleri, , parça seçimi ve çalışmaları, gam ve dize egzersizleri, entonasyon egzersizlerini içeren çello kursu programımız kişiye özel olarak şekillenmektedir.

Bunun yanı sıra okullarda verilen çello eğitimine katkı sağlamak da amaçlarımızdan birisidir.

Çelloda ilerlemem ne kadar zaman alır?

Öğrencilerimize her türlü olanağın sağlandığı elit bir çello eğitim ortamında çello öğretmenlerimizle birebir çalışma, sınırsız çello etüt olanakları ve 09:00 – 23:00 saatleri arasında istediğiniz herhangi bir saatte, sanat merkezimiz tarafından size özel olarak oluşturulan program doğrultusunda ders almanız münkün. Yaptığınız egzersizler ve çalışma temponuza göre yaklaşık 6 ayda temiz sesi elde edip seviyenize uygun parçaları çalacak hale gelebilirsiniz.

Çello kursuna başlarken gereken herhangi bir koşul var mı?(yaş, eğitim durumu, enstrümana sahip olma vb.)

Art n’More Sanat Merkezinde çello kursumuz için herhangi bir ön koşul bulunmamakla birlikte 5-6 yaşından itibaren herkes rahatlıkla bu eğitime başlayabilir. Enstrüman sahibi olmasanız dahi sanat merkezimiz tarafından size tahsis edilecek entrümanlardan yararlanabilirsiniz(Çello enstrümanının farklı yaş gruplarına gore değişik boyları bulunmaktadır). Çello öğretmenlerimizle birebir çalışma ve size özel oluşturulan program imkanı öğrenme sürecini sizin için en keyifli ve kolay hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Çello hem şık hem de kulağa güzel gelen tınılardan oluşan bir enstrümandır. Müzik şölenlerini çok daha zevkli hale getiren ve orkestrada oldukça ses getiren bu enstrümanlar oldukça ilgi görmektedir.

Çello kursu hakkında doğru bilinen yanlışlar olmaktadır. Hem çello kursu fiyatları hem çello fiyatları hem de çello ders içerikleri hakkında kişilerin yeterli bilgilendirmeye sahip olması gerekir. Bu bilgilendirmeler sayesinde kişi müzik bilgisini de giderek arttıracaktır.

Çello öğrenim süreci beklenildiği gibi uzun olmamaktadır. Perdesiz bir enstrüman olduğu için bu süreç yoğun çalışma gerektiren adımlardan oluşmaktadır. Çello çalmak için parmaklarınıza zamanla hakim olmanız gerekir. Bu hakimiyet en iyi çello sanatçılarından bir tanesi olmanızı sağlayabilir. Bu amaçlarla yapılan çalışmalar daha çok yol kat etmenize de olanak sağlayacaktır. Çello eğitim sürecine uyum sağlamak bu adımları öğrenme açısından oldukça önemlidir.

Çello eğitimleri disiplin gerektiren özellikte olmaktadır. Bu eğitimlere düzenli bir şekilde katılım yapmak ilerleyen zamanlarda daha az zorlanılmasını sağlayacaktır. Genellikle haftada bir saat eğitim için yeterli olabilmektedir. Duruma göre arttırılma şansı olabilen bu çalışmalar için parmak egzersizlerini mutlaka yapmak gerekmektedir. Grup halinde yapılan çalışmalar kişilerin daha rahat hareket etmesini de sağlamaktadır.

Kursunuza Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Ulaşım açısından çok kolay bir konumda yer alan sanat merkezimiz İzmir’i n birçok noktasından öğrenciye sahiptir. Bornova’da yer alan sanat merkezimize otobüs, dolmuş, metro ve izban kullanarak ulaşmak oldukça kolaydır. İzmir’in birçok noktasından Bornova, Evka 3, Manavkuyu, Bayraklı’dan olduğu kadar Buca, Hatay, Alsancak, Konak, Gaziemir gibi birçok uzak noktadan da öğrencilerimiz kurs merkezimizi tercih etmektedir.