Resim Kursu

Resim Kursu İzmir

Aklınızdakileri kağıda dökmek istiyorsunuz, siz de güzel resim çizmek istiyorsunuz fakat resim çizmenin bir yetenek olduğunu düşünüyorsunuz o halde üzülmeyin, yeteneği olmayan kişilere de güzel resim çizmeyi öğretiyoruz! Resim kursu İzmir‘in amacı resim çizmek isteyen herkese en kısa sürede güzel resim çizmeyi öğretmek, garantili resim dersimiz devam ediyor, ücretsiz tanışma derslerimize gelip neler yapabileceğinizi kendiniz görebilirsiniz.

resim-kursu-izmir

 

 

 

Resim Kursu İzmir Bornova” yazısında cevap bulacağınız sorular;

– Ne kadar zamanda resim çizmeyi öğrenirim?
Resim kursu fiyatlarınız ne kadar?
– Herkes resim çizebilir mi?
– Resim çizmek için yetenek gerekli mi?

resim dersi izmirGüzel Resim Çizmek İçin Yetenek Şart Değil

Resmin tarihi insanlık tarihi kadar eskidir. Hem sanat açısından hem de kültür açısından yıllardan beri gelen bir önemi vardır. Duygu ve düşünceleri renk, ton ve çizgiyle çeşitli yüzeyler üzerine boyayla ifade etme sanatıdır resim. Küçüklüğümüzden gelen bir istektir gerçekte. İlkokulda rengârenk karalamalarla başlayan bir sevdadır. Zaman geçtikçe kendini bir hobi yada meslek olarak sevdirmeye devam eder. Resim kursu İzmir bu hobinizin devamı için yegâne bir yoldur.

Resim kurslarımıza katılarak siz de nasıl doğru şekilde resim çizebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Resim çizmek bir yetenek işinden öte, teknik ve çalışma işidir, yetenek, yaratma konusunda devreye girer fakat aklınızdakileri kağıda dökmek, gördüğünüz bir şeyi güzel şekilde çizmek istiyorsanız o halde resim dersi almanız fazlasıyla yeterli olacaktır.

resim kursu izmirÜcretsiz Resim Deneme Derslerimize Katılabilirsiniz!

Resim derslerinin nasıl gerçekleştiğini görmek ve kendizden emin olmak için ücretsiz resim deneme derslerimize katılabilirsiniz. Ücretsiz resim deneme derslerimize katılmak için tek yapmanız gereken resim kursmuzu aramak ve dersler için kendi uygun günlerinize göre randevu almak, sonrasında resim kursumuza geldiğinizde resim öğretmenlerimiz sizinle bire bir ilgilenip resim konusunda sizi bilgilendirecekler ve hatta kısa sürede size bir şeyler çizmeniz konusunda yardımcı olacaklar!

Resim Kursuyla İlgili Sık Sorulan Sorular;

Resim çizmek için yetenek gerekir mi?
Resim çizmek için yetenekten öte düzenli çalışma gerekir, doğru bir resim eğitimi alarak siz de resim çizmeyi kolayca öğrenebilirsiniz, resim eğitimi ve düzenli çalışma, resim çizmenin en önemli 2 unsurudur.

Resim çizmek için yaş sınırı var mıdır?
Resim çizmeye başlamak için, resim kursu almak için her hangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır, resim çizmeye istekli olan her birey kısacası kalem tutabilecek ellere sahip her birey resim kurslarına katılarak başarılı olabilir, resim derslerinde yaş hiç bir sorun yaratmamaktadır. Resim sınıflarımız yetişkin, genç ve çocuk grubu olmak üzere 3’e ayrılmaktadır, eğer isterseniz bireysel özel derslerimiz de mevcuttur.

Ne kadar zamanda güzel resim çizebilirim?
Bize göre 2 ay gibi bir sürede temel bir eğitimle çok güzel resimler çizmeye başlayabilirsiniz fakat düzenli bir çalışma gerektiren sürece ayak uydurmanız gerekmektedir.

Resim kursunda neler öğretiyorsunuz?
Resim derslerimize öncelikle temel çizim eğitimleriyle başlıyoruz, sonraki aşamalarda ise sizin öğrenmek istediğiniz tarzda yönelik çalışmalarla resim derslerimize devam ediyoruz. Resim derslerimiz tam size göre!izmir-resim-kursu

Resim çizmek zor mudur?
Resim çizmek kesinlikle zor değildir, kolaydır! Resim derslerinin amacı resim çizmeyi kolaylaştırmaktır, bilmeden yapılan her şey zordur ama bizim burada olma amacımız resim çizmeyi en kısa zamanda en kolay yoldan öğretmektir, resim derslerinde resim öğretmenlerimizin size gösterdikleri ipuçlarıyla siz bile bu kadar iyi resim çizebildiğinize şaşıracaksınız.

Resim kursu fiyatlarınız ne kadardır?
Resim kursu fiyatlarımız bireysel resim kursları, sınıf resim kursları, okullara hazırlık resim kursları olarak ayrılmaktadır, her birinin ders programı ve fiyatlandırması farklıdır. Resim kurslarımızın aylık ücretleri ve resim kurslarının aylık ders saatleriyle ilgili bilgi almak için lütfen resim kursumuzu arayınız.

Resim kursuna kayda gelirken ne getirmemiz gerekiyor?
Resim kurslarımıza kayıt sırasında her hangi bir şey getirmeniz gerekmiyor, kursa gelip resim kursu kayıt formumuzu doldurup, aylık kurs ödemenizi yapmanız yeterli oluyor.

Resim derslerine gelirken yanımızda ne getirmemiz gerekiyor?
Resim derslerine gelirken getirmeniz gereken ekipmanı resim öğretmenlerimiz size ayrıntılı olarak belirtiyor, her bireyin resim dersinden beklentisi farklı olduğu için kullanacakları ekipmanlar da farklı oluyor, bu sebeple resim öğretmenlerimiz bu konuda fazlasıyla yol gösterici oluyor.resim-eğitimi-izmir

Resim kurslarıyla ilgili etkinlikleriniz oluyor mu?
Evet kesinlikle çizdiğimiz resimleri herkesin görmesini sağlıyoruz. Yıl içerisinde çizdiğimiz resimleri herkesin görmesi için resim sergileri düzenliyoruz. Siz de çizdiğiniz resimlerle resim sergilerimizde yer alabilirsiniz. Bu kadar kısa sürede bu kadar iyi şeyler çizdiğinize şaşıracaksınız!

Resim Kurslarına Katılıp Çok Kısa Zamanda Güzel Resim Çizebilirsiniz

Atölyemizdeki resim kursu kendini sanatın bir parçası ve içindeki resim aşkı hiç sönmeyen herkese açıktır.

Öğrencilerimizin kendilerini ifade edebilecekleri, resmi bir yaşam tarzına dönüştürebilecekleri bir yerdir resim atölyemiz. Resim kursumuzda ilk olarak temel sanat ve desen eğitimleri verilmektedir. Bu eğitimlerden sonra kişinin kendi isteğine göre bir program çıkartılmaktadır. Bu programa göre öğrenciye suluboya, karakalem, yağlı boya ve pastel gibi birçok teknik öğretilmektedir.

Resim kursumuzda sadece teknik detaylar değil hangi yüzey üzerine hangi uygulamaların yapılabileceği hakkında da bilgi sahibi olursunuz. Kursumuzun hafta içi ve hafta sonu dersleri olmak üzere alternatifleri mevcuttur. Çalışma temponuza, okulunuza göre istediğiniz gibi seçim yapabilir ve “Ben de resim yapıyorum.” diyebilirsiniz.

Derslerimizin saatleri gün içinde sabah 09.00’dan akşam 23.00’e kadar olup, ders programınız öğrencilerimizin programına göre düzenlenir. Alanında tecrübeli resim eğitimcilerimizle resim derslerimiz birebir şekilde verilmektedir. Ayrıca üç ya da daha fazla kişiden oluşan bir grupla gelmek isterseniz, grup programlarımıza da katılabilirsiniz. Atölyemizin yeri oldukça merkezi olduğundan ulaşımı kolay ve çeşitlidir.

Özellikle minik öğrencilerimiz için hazırladığımız sınıfımızda geleceğin ressamlarıyla buluşuyoruz. Her yaştan birey için ayrı ayrı hazırlanan ders programlarımız sayesinde herkes kısa zamanda güzel resim çizmeyi öğrenebiliyor.

Titizlikle hazırlanan ders programlarımızla ve düzenli resim ders saatlerimizle resim yaparken hem stres atacaksınız hem de zamanla kendi gelişiminize hayran olacaksınız. Resim yapmanın yaşı yoktur. Eğer siz de yıllardır hayalini kurduğunuz resimlerinizi imzalamak istiyorsanız atölyemizdeki resim kursu sizi bekliyor.