Keman Kursu İzmir Bornova

KEMAN KURSU İZMİR İLE TÜM MERAKLARINIZI SONLANDIRACAK, TÜM SORULARINIZI CEVAPLAYACAK OLAN BU YAZIMIZDA SİZİ ART’N MORE SANAT MERKEZİNE DAVET EDİYORUZ!

  • En uygun keman kursu ücretleri
  • Uygun fiyatlara kaliteli enstrüman temini
  • Öğretme garantili birebir özel keman dersleri

Keman çalmayı en kısa yoldan ve en doğru şekilde öğrenmek istiyorsanız ulaşmanız gereken adres Art’n More Sanat Merkezi olacaktır.

0507 095 82 27 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilir ve ücretsiz deneme derslerimizden faydalanarak sanat merkezimizi yerinde ziyaret edebilirsiniz.

İzmir’in önde gelen sanat merkezleri arasında ilk sıralarda yer alan sanat merkezimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Solo çalgı denince belki de akla ilk gelen enstrümandır keman. Sesi ile icracısı ve dinleyicisini başka diyarlara götüren bir enstrüman olmuştur her zaman.  Sadece belli bir müzik tarzının çalgısı olmayan keman tüm müzik tarzlarına mükemmel şekilde uyum sağlayan bir enstrümandır. Dinleyicisinin ruhunu okşar, öfkeyi, hüznü, sevinci, neşeyi, aşkı, en iyi şekilde anlatır.

Bu büyülü enstrüman ile tanışmak ve bir yola çıkmak için daha fazla geç kalmayın…


KEMAN HAKKINDA …

Solo enstrümanlar arasında en çok tercih edilen, en çok beğenilen ve tartışmasız en asil çalgı olan keman günümüzde oldukça ilgi gören ve çıkarttığı sesi ,tınısı ile insan sesine en yakın enstrümanlardandır.

Perdesiz yapıda olan bir enstrümandır keman. Yani klavye üzerinde basılacak olan yerler tamamen çalan kişinin kontrolündedir. Bu yapısı ile diğer enstrümanlara göre biraz daha zor bir enstürüman olmasına rağmen düzenli çalışma ve pratik ile çalınabilecek ve ürün alındığında tüm bu zorluklara değecek olan bir enstrümandır. Yaylı çalgılar ailesinin en küçük üyesi kemandır. Keman çalmak ilgili keman eğitim videolarını izlemek içinse buraya tıklayabilirsiniz –> Keman Kursu İzmir


Keman derslerimizin ders programını öğrencilerimizin beklentileri doğrultusunda repertuvar, şarkı dağarcığını geliştirecek ve teknik geliştirmesini destekleyecek birçok etüt ile destekleyerek planlamaktayız.  Öğrencilerimize hem Türk Müziği hem de Klasik Batı Müziği şeçeneklerini sunarak öğrencilerimizin isteği doğrultusunda ilerlemekteyiz.  Genç, dinamik ve eğitim gücü, donanımı yüksek eğitim kadromuz ile eğitiminizi olabilecek en üst seviyeye çıkartmak en temel amacımız.  Ders programımız sayesinde öğrencilerimizi kısa zamanda büyük başarıya ulaştırmak en temel hedefimiz.


KURS GÜNÜ VE SAATİ…

Keman dersiniz için uygun gün ve saatleri dersi alacak kişinin programına en uygun şekilde ayarlamaya gayret gösteriyoruz.  Öğrencimizi programı öncelikli olmak kaydı ile öğretmenlerimiz ile en uygun saati belirleyip kurs günü ve saatini belirliyoruz. Haftanın 7 günü eğitim vermemiz sebebi ile isteğe göre esnek saatlerde belirleyebiliyoruz. Haftanın yedi günü 10:00 – 22:00 saatleri arasında kurumumuz eğitim hizmeti vermektedir.


KEMAN ETKİNLİKLERİ…

Yine öğrencilerimizin istekleri doğrultusunda diğer enstrümanlar konusunda eğitim alan öğrencilerimiz ile birlikte müzik yapabilme fırsatını her zaman bulabilmektedirler. Bu şekilde gelinen seviyeyi görme konusunda öğrencilerimiz fikir sahibi olmakta fırsat yakalamış oluyorlar ve aynı zamanda çalışmalarını daha eğlenceli bir şekile getirebilmektedirler.


EN ÇOK MERAK EDİLEN VE SORULAN SORULAR…

Keman çalmayı ne kadar sürede öğrenebilirim?

Bu süre öğrenciden öğrenciye göre farklılık gösterebilmektedir. Çünkü bu süre çok çalışma, pratik ve egzersiz ile paralellik göstermektedir. Eğer düzenli çalışma sağlanırsa yaklaşık 4 ay kadar bir sürede basit parçalara giriş yapılmaktadır.


Derslere gelirken kemanım olmalı mı?

Derslere gelirken kendi kemanınızı getirme zorunluluğunuz yoktur. Sanat merkezimizde bizim enstrümanlarımızı kullanabilirsiniz. Fakat her bireyin kendi enstrümanını kullanması alışkanlık olarak önemli bir durumdur.


Keman derslerimizin ücretleri ne kadardır?

Keman derslerimizin aylık ücretini öğrenmek için 05070958227 numaralı telefonumuzu arayabilir daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Keman satın almamızda yardımcı oluyor musunuz?

Keman satın almak isteyen öğrencilerimize hangi kemanı almaları konusunda ve nereden almakaları konusunda yardımcı oluyoruz.

Keman kursunuza ulaşımı nasıl sağlayabilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in birçok noktasından oldukça kolaydır. Otobüs, dolmuş metro ve izban seçenekleri ile ulaşım öğrencilerimiz için sıkıntı yaratmamaktadır.

KEMAN KURSU İÇİN EN DOĞRU TERCİHİNİZ…. ART’N MORE SANAT MERKEZİ


 

Keman Kursu İzmir

Ücretsiz keman tanışma derslerimize katılıp keman kursumuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz, keman çalmaya istekli ve biraz da aklınız karışıksa keman tanışma derslerimiz tam size göre; acaba keman çalması zor mu, keman çalmak için çok mu geç kaldım, ya da çocuğum keman çalmak için daha küçük mü, kemanı nerden satın alabilirim, hangi kemanı satın almam gerek, İzmir’de keman kursu İzmir nerede gibi soruları deneme derslerinde cevaplıyoruz.

keman-kursu-bornova-izmirAyrıca yazımızda da keman kursuna dair bir çok sorunun yanıtı mevcut, keman kursu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Keman Kursu İzmir aramasıyla geldiğiniz yazımızda cevaplanan sorular;

– Herkes keman kursu alabilir mi?
Keman kursu fiyatları ne kadar?
– Başlangıç kemanı fiyatları ne kadar?
Keman kursuna başlarken hangi kemanı satın almalıyım?
– Kaç ayda keman çalmayı öğrenebilirim?
– Kemana başlama yaşı kaçtır?

Keman kursuna başlamaya karar verdiniz, izmirde keman kurslarını ve keman kursu fiyatlarınız merak ettiniz, internete girerek “keman kursu izmir bornova” veya “keman dersi izmir bornova” şeklinde arattınız ve bize ulaştınız, o halde doğru yerdesiniz, İzmir Bornova’da keman kursu için doğru adres!

İsterseniz Bornova’ da evinizden çıkmadan, sizin istediğiniz gün ve saatlerde yapılan keman dersi programlarımızla rahatça keman öğrenebileceksiniz, ayrıca ilk keman deneme dersi de ücretsiz, tek yapmanız gereken arayıp randevu almak!

Keman hem şık hem de taşınabilir olması sebebiyle çok tercih edilen müzik aletlerinden biridir. Perdesiz yapısı sebebiyle çalması diğer müzik aletlerine nazaran biraz daha fazla çalışma ister fakat sesinin güzelliğini perdesiz bir enstrüman olmasına da borçludur diyebiliriz.

Kemana başlamak için herhangi bir nota bilginizin olmasına veya herhangi bir müzik aleti geçmişinizin olmasına gerek duyulmamaktadır. Dersler sırasında gerekli nota bilgisi ve teori verilmektedir.

Bütçenize en uygun kemanı seçmeniz konusunda eğitmenlerimiz sizlere ayrıntılı olarak yardımcı olmaktadırlar, müzik aleti seçimi konusunda istediğiniz zaman sanat merkezimizden destek alabilirsiniz.

Ne kadar zamanda keman çalarım sorusuna gelince… Keman diğer müzik aletlerine göre biraz daha fazla emek isteyen bir müzik aletidir. Bu süre 5-6 ay da olabilir 2-3 yılda, bu tamamen sizin beklentilerinizle ilgilidir. Önemli olan ne seviyeye gelmek istediğiniz ve bu seviyeye gelmek için kemanınıza ne kadar vakit ayırabileceğinizdir.

Keman veya başka bir müzik aleti çalmanız sizin daha sosyal bir hale gelmenizi sağlayacak ve sosyal gelişiminize yardımcı olacaktır. Ayrıca keman kursu almanın ve keman çalmanın göz ardı edilmemesi gereken eğlenceli yanlarından biri de çevrenizde  popüler olmanızı ilgiyi üzerinize toplamanızı sağlayacaktır.


Keman ve müzik duygularınızı ifade etmeniz için güzel bir aracı olacaktır. Keman çalmak günlük hayatın stresli temposundan kurtulmanıza ve hayatınıza renk katmanıza yardımcı olacaktır. Bugün kendiniz için ne yaptınız sorusunu kendinize sorun ve daha fazla geç kalmadan, ertelemeden bir adım atın, Biz ertelerken, hayat hızla geçip gider.


Keman Kursu ve Keman hakkında genel bilgi

Kökeni Orta Asya göçebe alt kültürlerine dayanan keman, telli çalgılardan violin ailesinin en yüksek tondan çalan, en küçük hacimli, dört telli üyesidir. Kemanda akord sesleri pesten tize olmak üzere sırasıyla sol, re, la ve mi’dir. Arşe; keman yayına verilen isimdir. Arşede suni veya orjinal at kılının dışında ham misina da kullanılan maddelerden biridir. Ayrıca yayı düzeltmek ve sesini güzel kılmak amacıyla arşeye reçine de sürülmektedir.


1600 ve 1700lü yıllarda kemana son şeklini veren yapım ustaları; Nicolo Amati, Paolo Maggini, Giuseppe Guarneru ve Antonio Stradivari dir. Özellikle Stradivari tarafından yaratılan Stradivarius markasının kemanları dünya üzerindeki en pahalı kemanlardır. Özellikleri tamamen el yapımı olmalarıdır ve dünya üzerinde sadece 1100 tane olduğu tahmin edilmektedir.

1900lü yıllarda aynı adla binlerce keman üretilmiştir, ancak bu her kemanın Stradivari olduğu anlamına gelmez: 1957 itibariyle bu markayı kullanmak isteyenler , enstrümanın üzerine “Kopyasıdır” ibaresini taşıyan bir etiket yapıştırma mecburiyetine tabi tutulmuşlardır.


Ben de keman çalabilir miyim, bu zor bir eğitim mi?

Başka enstrümanlarka kıyaslandığında temiz sesi elde etmesi daha zor bir enstrüman olarak keman, pratiğe yönelik egzersizler aracılığıyla öğrenilebilmektedir. Öğrenim aşamaları tamamlanırken dikkate alınması gereken bir başka nokta da çalan kişinin müzik kulağının(müziksel–ritmik zeka) iyi olması ve egzersizlerin eksiksiz tamamlanması gerekliliğidir.

Tabii ki müzik kulağının olması bir avantajdır ancak sadece müzik kulağına sahip olmak bir enstrüman çalmak için yeterli değildir. Veya buna sahip olmamak da çalamayacağınız anlamına gelmez. Art n’More bünyesindeki profesyonel ve alanında uzman hocalarımız sayesinde, öğrenme garantili kurslarımızda ne kadar hızlı ilerlediğinize şaşıracaksınız. Müzik eğlenceli olduğu kadar ciddiyet, disiplin ve emek isteyen bir alandır. Dolayısıyla destekleyici pratik egzersizler, öğrenmeye istekli ve hevesli olmak, ve enstrümana gereken miktarda zaman harcamak öğrenmenin kilit taşlarıdır diyebiliriz.


Art n’More Sanat Merkezi’nde nasıl bir keman eğitimi alacağım?

Sanat merkezimizde hocalarımızla beraber oluşturulan kurs programının amacı, öğrencilerimize keman enstrümanıyla ilgili temel bilgi birikimini ve nota bilgisini aktarabilmektir. Bu keman eğitimi sırasında ve sonrasında yapacağınız alıştırmalar keman konusunda size bir basamak daha yukarı taşıyacaktır. Kursumuzun içeriği; enstrüman tanıtımı, nota bilgisi, yay çalışması ve tutus teknikleri, sol el çalışmaları, dize ve gamlar ve son olarak parça çalışmalarından oluşmaktadır. Keman kursuna başladıktan sonra hocanızla oluşturacağınız seviyenize göre ve size özel olarak yapılan öğrenme garantili keman kursu programı sayesinde, kendi istekleriniz doğrultusunda,keyifli, hızlı ve kolayca ilerieyebileceksiniz.


Kemanda ilerlemem ne kadar zaman alır?

Perdesiz bir çalgı olması dolayısıyla kemanda doğru sesi elde etmek diğer enstrümanlardan daha zordur. Ortalama öğrenme süresi kemanda 1 ila 1,5 yıl arasında egzersiz performansına göre değişmektedir. Art n’More Sanat Merkezi’ndeki alanında uzman keman eğitmenlerimizin verdiği el becerisi ve nota bilgisinin geliştirilmesine yönelik teorik ve pratik egzersizlerin tamamlanması halinde keman öğrenme süresini kısaltabilir ve olabildiğince keyifli hale birlikte getirebiliriz


Keman kursuna başlarken gereken herhangi bir koşul var mı? (yaş, eğitim durumu, enstrümana sahip olma vb.)

Art n’More Sanat Merkezinde keman kursumuz için herhangi bir ön koşul bulunmamakla birlikte 7-8 yaşından itibaren herkes rahatlıkla bu eğitime başlayabilir. Bir keman sahibi olmasanız dahi sanat merkezimiz tarafından size tahsis edilecek entrümanlardan yararlanabilirsiniz. Hocalarımızla birebir çalışma, sınırsız etüt olanakları ve size özel oluşturulan program imkanı ile keman öğrenme sürecini garantiliyoruz ve sizin için en keyifli, en kolay hale getirmeyi amaçlıyoruz.

Keman kursumuz sadece İzmir içinde değil, çevre illerden dahi tercih edilmektedir, uyguladığımız hızlıca ilerleme sağlayan keman kursu programları sayesinde bir çok kişi keman kursumuzu tercih etmektedir, özellikle Manisa ilinden de “keman kursu Manisa” aramalarıyla bize ulaşıp gelen bir çok keman kursiyerimiz bulunmaktadır.


Kemanla İç İçe

Günümüzde birçok kişinin özel ilgi alanı vardır. Doğa sporları, resim, müzik, çeşitli fiziksel sporlar bunlardan birkaçıdır. Fakat günümüzde en çok tercih edilen sosyal etkinlik kuşkusuz müzik kurslarıdır. Gerek okullarda gerekse özel olarak kurslarda verilen müzik eğitimleri çocukların bu konuya eğilimlerini arttırmaktadır. Müzik kurslarında hem bayanların hem de erkeklerin tercih ettiği alan keman kursu olmuştur. Keman kursları 7’den 70’e birçok öğrenciyle dolmaktadır. Ancak çocuk bireylerin sayısı her zamanki gibi yetişkinlere oranla daha fazladır.

Keman kursu için kayıt yapan bireyler genellikle yaş gruplarına göre ayrılırlar. Çünkü aynı sınıfta aynı yaş grubuna bağlı bireylerin ders alması hem sosyal açıdan hem de öğretilenlerin kolay kavranıp uygulanması açısından son derece önemlidir. Düşünün ki aynı sınıfta 30 yaşında bir bayan ile 7 yaşında bir kız çocuğunun ders aldığını ne kadar da garip değil mi? Bu farkın ortaya çıkmaması için keman kurslarının sınıf ayırımı ve yönetmeliği kontrol edilmelidir.

Keman kursu için başvuran bireyler her ne kadar azimli olarak bu dersleri almaya başlasa da keman oldukça zor bir müzik aletidir. Uzun çalışmalar sonucu parmaklarınızın ve bileklerinin yorulmasına ve ağrımasına yol açar. Ancak özverili bir şekilde çalışıldığında müziğin hakkını veren bir alettir ki çoğu keman çalan birey bu tutkudan ilham alır. Keman her ne kadar çalınması zor bir alet olsa da öğretilenler düzenli olarak tekrarlandığında istenilen sonuca ulaşılabilir. Kemanda ilerlemek için günlük tekrarlar oldukça önemlidir. Çünkü el pozisyonları ve parmak pozisyonları her geçen gün ilerleyerek bir refleks haline dönüşür ve siz notayı gördüğünüz anda parmağınız hareket etmeye başlar. Siz kemanınızın üzerine ne kadar düşerseniz o da size aynı şekilde geri dönecektir.