Gitar Kursu İzmir Bornova

Gitar Kursu İzmir

Gitar çalmaya başlarken “Art’n More Sanat Merkezi” sizlere gitarı kısa bir zamanda eğlenceli,en doğru bir şekilde ve en uygun fiyata öğretiyor.

Arama motoru olan Google’a “gitar dersi izmir” veya “gitar kursu izmir” yazarak bizlere ulaştıysanız en doğru adrestesiniz demektir!

Bu sayfaya kadar geldiğine göre gitar çalmaya istekli ve heveslisin demektir.Başarmanın yarısı istemek ve inanmaktır.Şimdi bizim üstümüze düşen senin için özer bir program hazırlayıp sevdiğin ve çalmak istediğin şarkıları en doğru şekliyle çaldırmak.Öncelikle kendimize güvenelim ve bu yazıyı sonuna kadar okuyup gitar kursu hakkında öğrenmemiz gereken herşeyi öğrenelim.

Gitar Kursu İzmir

 • Öğrenmeye dair garantili gitar eğitimi
 • Gitar derslerinde en uygun fiyat garantisi
 • Kişiye özel ders programları sayesende gitar derslerinde en doğru ve eğlenceli eğitim
 • Seviyeniz doğrultusunda en uygun gitar satışları

Doğru bir şekilde gitar çalmak istiyorsanız 0507 095 82 27 numaradan bizlere ulaşıp ücretsiz deneme dersleri için randevu alabilirsiniz.

Ayrıca gitarla ilgili merak edilen sorulara cevap verilen videolara da buradan ulaşabilirsiniz; Gitar kursu İzmir

İzmir Bornova’da Gitar Dersi” yazımızda cevabını bulacağınız sorular aşağıda listelenmiştir.  Gitar çalmaya başlamak istiyorsunuz ve gitar eğitimiyle ilgili aklınızı kurcalayan sorular var örneğin gitar öğrenmek ne kadar sürer, gitar kursu İzmir ‘de dersler kaç para, gitar fiyatları ne kadar, gitar kursu almak için yaş olarak geç mi kaldım gibi bir çok soru!

gitar-kursu-bornova-izmirGitar kursumuzu diğer kurslardan ayıran en önemli özellik garanti vermemiz! Gitarı kesinlikle öğreteceğimize dair garanti veriyoruz çünkü herkese ayrı özel bir gitar kursu İzmir programı hazırlıyoruz. Gitara başlamak isteyenler için aşağıda ayrıntılı bir gitar kursu tanıtım yazısı hazırladık, kesinlike sonuna kadar okumanızı öneririz.

Günümüzün en popüler müzik aletlerinden bir tanesi olan gitarla ilgili, gitara çalmaya ve gitar kursuna yeni başlayacak olanlar için en sık sorulan soruları toparladık.

– Gitar çalmaya önce klasik gitarla mı başlamak gerekir?
– Gitar çalmayı ne kadar zamanda öğrenirim?
– Gitar fiyatları ne kadar?
– Yeni başlarken hangi gitarı satın almalıyım?
– Gitar çalması zor mudur?
– Gitar kursu aylık ücretleri ne kadar?
– Gitar çalmaya başlama yaşı kaçtır?

Gitar Kursu Özet Bilgisi:

Bornovada gitar kursu İzmir arıyorsanız bizi arayıp ücretsiz gitar deneme derslerimiz için randevu alabilirsiniz.  Gitar derslerimiz birebir özel ders olarak gerçekleşiyor ve haftanın 7 günü sabah 09.00 ile 23.00 arası ders almak mümkün. Ayrıca dönemlik kampanyalarımız da mevcuttur, bireysel gitar kursları dışında daha uygun fiyatlı olan sınıf gitar kurslarımızdan da yararlanabilirsiniz.

Ayrıca sitemizin blog kısmı bir gitar eğitim akademisi niteliğindendir, temel gitar eğitimlerini, gitar öğrenmeye dair ücretsiz içeriklerae sitemizin blog kısmından ulaşabilirsiniz.

İzmir de Gitar Dersleriyle Alakalı Sıkça Sorulan Sorular

 

Gitar kursu ve gitar hakkında genel bilgi;

Gitar kursları hakkında bilgi vermeden önce gitarın tarihini merak edenler için kısa bir gitar tanıtım yazısı hazırladık, isteyenler bu bölümü atlayıp diğer gitar kursu bilgilerine atlayabilir fakat gitar çalmak istiyorsanız gitarı tanımalısınız! Gitar kursumuza geldiğinizde çok kısa sürede birlikte 100’lerce gitarlı şarkı çalabileceğinizin garantisini veriyoruz fakat sadece şarkı çalmak yetmez, öncelikle çaldığınız, kursunu aldığınız bu müzik aletini biraz da tanımalısınız, sizin bir parçanız olmalı diyoruz!

Gelelim gitar hakkında bilgilere ve tarihçesine;

Kökeni eski Hitit ve Asur uygarlıklarına kadar uzandığı bilinen gitar; parmak veya tercihe göre pena ile de çalınabilen, sekiz şeklini andıran, yan bölgeleri kıvrımlı, sapı üzerinde ses perdeleri barındıran, telli çalgılar ailesinden bir enstrümandır.

Gitar genellikle altı tellidir, çeşitli ağaç cinslerinden yapılabilirler. Gitar hemen hemen bütün müzik türünde kullanılabilen bir müzik aletidir. Klasik gitar, akustik gitar, elektro gitar, bas gitar, perdesiz gitar, lap steel gitar, 7 telli gitar, 12 telli gitar, Weissenborn gitar, Jazz gitar olmak üzere 10 farklı çeşidi bulunur. Gitar, dört ana bölümden oluşur; sap, köprü, eşik ve manyetik. Çoğunlukla, başlangıç seviyesinde klasik gitar veya akustik gitar olanları tercih edilmektedir.

Caz, Blues, Pop, Flamenko ve Rock türleri gitarın özellikle kullanıldığı alanlardır. Gitar çalarken kullanılan üçgen biçimli yardımcı aparatın ismi penadır. Penalar; çeşitli tel yapıları ve müzisyenin tercih ettiği teknik doğrultusunda incelik ve kalınlıklarına göre sınıflandırılırlar. Gitar, sert (hardcase) veya yumuşak olmak üzere ikiye ayrılan kılıflarda taşınır. Gitarların çeşidine göre farklı zaman dilimlerinde bakımları yapılmalı ve gitarın darbe almaması sağlanmalıdır.

Teknik özelliklerinin yanı sıra pek çok psikolojik rahatsızlığın tedavisinde de gitar etkin biçimde kullanılmaktadır. Sanatla terapi günümüzde yaygın olarak uygulanan bir tekniktir ve danışanların tedavide çok önemli aşamalar kaydetmesini sağlamaktadır.

Art’n More da Gitar Kursları

 • Gitar Dersi İzmir olarak haftanın 7 günü ders vermekteyiz
 • Gitar Derslerinin gün ve saatleri sizin ve hocamızın ile ortak saatlerde belirlenmektedir.
 • Gitar kursumuza başlarken gitar almak gibi bir zorunluluğunuz yoktur.Sanat Merkezimizin gitarlarını kullanabilirsiniz.
 • Gitar edinene kadar sanat merkezimizde çalışabilirsiniz.
 • Eğer ki gitar almaya karar verdiğiniz anda size en ideal gitarı en uygun fiyata almanızın garantisini veriyoruz!
 • Kişiye özel program sayesinde istediğiniz tüm şarkıları doğru bir şekilde çaldırmaktayız.
 • Yıl içerisinde veya yılsonunda düzenlediğimiz etkinlik ve konserlerde yer alabilirsiniz.
 • Gitar kursu için yaş sınırı bulunmamaktadır.Her yaş grubundan birey fiziksel olarak parmak kaslarında bir problem yok ise gitar dersi alabilir.
 • Gitar kursumuzda belirli seviyeleri tamamlayınca sertifika almanız mümkündür.
 • Gitar Dersi İzmir olarak en çok tercih edilen ve her yaş grubuna hitab edebilen en doğru adres olarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

gitar çalmak zor muBen de gitar çalabilir miyim, gitar eğitimi zor bir eğitim mi?

Çok kısa sürede gitar çalmayı öğrenebilirsiniz!

Çok kısa sürede gitar çalmayı öğrenebilirsiniz!

Uzun yazıları okumayı sevmeyenler için kısa cevabımız geliyor, istisnasız isteyen herkes gitar çalabilir, gitar kursunun amacı size gitarı en kısa yoldan en iyi şekilde öğretmektir ve gitar eğitimi zor bir eğitim değildir, gitar kursumuzda hazırladığımız gitar kurs programı sayesinde eğlenceli bir eğitimdir, eğitim sürecinde birlikte konserler vermekte, bir çok etkinlik düzenlemekteyiz, bu da bizim tercih sebebi olmamızı sağlamaktadır!

Eğer gitarda gerekli hız, ritim çalışmaları ve seviyenize göre verilen basit gitar egzersizlerini yaparsanız gitarda ne kadar kısa zamanda ilerleyebileceğinize siz bile şaşıracaksınız. Bireysel farklılıklar ve yetenek diye tabir edilen müziksel-ritmik zekanın çalışmak yanında bir önemi olmadığını anlayacaksınız. Tabii ki herkes gitar çalabilir, kalbimizin bile bir ritmi var ve aslında günlük hayatta hepimiz müzikle iç içeyiz. Yaşınız, yeteneğinizin olup olmaması veya zaman problemi de gitar çalmanız için artık önemli birer faktör değil. Sizin seviye, hedef, istek ve beklentilerinize göre gitar öğretmenlerinizle özel olarak oluşturacağınız program sayesinde gitar öğrenmek daha kolay ve keyifli bir hal alacak. Öğrenme garantili Art n’More Sanat Merkezi’nde Saat 09:00 – 23:00 arasında istediğiniz herhangi bir saatte gitar eğitmenlerimizle gitar çalışması imkanı bulabilirsiniz.

Art n’More Sanat Merkezi’nde nasıl bir gitar eğitimi alacağım?

Yine ayrıntılı gitar kursu eğitim içeriği öncesinde hızlı kısa net cevabımız geliyor; gitar eğitimi almaya geldiğinizde önce sevdiğiniz şarkıları, sevdiğiniz müzik tarzını öğreniyoruz ve en önemlisi sizi tanıyoruz, neler çalmak istediğinizi ve gitardan beklentilerinizi öğreniyoruz, daha sonra sizin beklentilerinize göre sıkılmayacağınız bir gitar kurs programı hazırlıyoruz, her gitar kursu programı kişiye özel hazırlanıyor böylelikle belki de daha 3. haftadan sevdiğiniz bir şarkıyı gitarla çalışmaya başlayabiliyorsunuz. Gitar eğitimi kesinlikle fazlasıyla eğlenceli ve fazlasıyla sonuç odaklı bir eğitim.

Gitar eğitimi belli bir zaman dilimine yayılan bir süreçtir. Öğrencinin hedeflediği konuda ilerlemesini sağlayan teorik ve pratik alıştırmalardan oluşmaktadır.

Tabii ki ilk aşama öğrencinin gitar enstrümanını tanımasından oluşur. Bu aşama, enstrümanın nasıl doğru şekilde tutulduğu, pena (klasik öğreniyorsa gereken teknikler) ve enstrümanın yerleştirilmesini kapsayan basit başlangıç eğitimini içerir.

Diğer aşamalar öğrencinin ilerleme durumuna ve seviyesine göre sağ ve sol el alıştırmalarından oluşur. Sağ ve sol el arasındaki koordinasyona dayalı olan gitar derslerinde nota eğitimi de mevcuttur.

Akor ve tab pratiklerinin doğru ritim teknikleriyle sentezlendiği aşamayı sırasıyla müzikte teorik çalışmalar, repertuar çalışmaları ve gitar çalış teknikleri konusu takip etmektedir.
ne zaman gitar çalabilirim

Gitar Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?

Bu soru en çok sorulan özellikle gitar dersi almak isteyen bireylerde en büyük kafalardaki soru işaretlerinden biridir.Tamamen sizin beklentiniz ile alakalı çalışma azminizle doğru orantılı olarak gitar çalmayı öğrenebilirsiniz.Ortalama olarak 3 aylık zaman diliminde doğru şekilde gitar da pratikler yapılırsa eğer güzel şeyler ortaya çıkartabiliriz. Siz

Ücretsiz Gitar Deneme Derslerine Kayıt Yaptırın!

Ücretsiz Gitar Deneme Dersleri

gitar öğrenmek istediğiniz sürece art’n more gitar kursu hep burada! Sadece ders saatlerinizde değil, gitar kursu saatleriniz dışında da sanat merkezimize gelerek gitarla ilgili sorular sorabilir daha fazla ödev alabilir ve etüd yapabilirsiniz, böylelikle evde gitar çalışmaktan yorulduysanız hem gitar kursumuzda keyifli vakit geçirebilir hem de gitar çalmayı çok daha kısa sürede öğrenebililirsiniz, hem de ikramlar bizden!

Art n’More Sanat Merkezi bünyesindeki profesyonel gitar eğitimi anlayışı sayesinde, gitar eğitmeninizle yaptığınız özel program doğrultusunda verilen gitar alıştırma ve egzersizlerin tamamlanması halinde birkaç ay içerisinde rahatça parça çalabilecek seviyeye ulaşırsınız. Eğer müzik eğitimizi bir üst basamağa taşıyarak profesyonelliğe doğru ilerlemek istiyorsanız çalışma performansınıza bağlı olarak bu süre değişmektedir.

Gitar kursuna başlarken gereken herhangi bir koşul var mı? (yaş, eğitim durumu, enstrümana sahip olma vb.)

Gitar kursuna istediğiniz zaman istediğiniz şekilde başlayabilirsiniz, eğer 5 yaşından büyükseniz hiç bir kısıtlama yok!

Art n’More Sanat Merkezinde gitar kursumuz için herhangi bir ön koşul bulunmamakla birlikte 5-6 yaşından itibaren herkes rahatlıkla bu eğitime başlayabilir. Enstrüman sahibi olmasanız dahi sanat merkezimiz tarafından size tahsis edilecek gitarlardan yararlanabilirsiniz. Gitar öğretmenlerinizle birebir çalışma ve size özel oluşturulan program imkanı öğrenme sürecini sizin için en keyifli ve kolay hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Gitar kursu fiyatları ne kadar?

Gitar kurs fiyatları dönemlik olarak belirlenmektedir. Gitar kurslarının fiyatları sınıf gitar dersleri ve bireysel gitar dersleri olarak 2’ye ayrılmaktadır. Sınıf gitar derslerinin fiyatları daha uygundur ve sınıf gitar dersleri en fazla 4 kişilik sınıflarda gerçekleşmektedir, bireysel gitar derslerinin fiyatları sınıf gitar derslerinden biraz daha yüksektir fakat bireysel gitar derslerinde ilerleme çok daha hızlı gerçekleşmektedir bu yüzden bireysel gitar dersleri daha fazla tercih edilmektedir. Gitar kursu ücretlerimizi, gitar kurslarının aylık fiyatlarını öğrenmek için bize mail atabilir veya telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.

Gitar fiyatları ne kadar?

Gitar fiyatları gitarın türüne, markasına ve modeline göre değişmektedir. Gitar fiyatlarını en ucuz gitar fiyatları olarak size dolar cinsinden belirtebiliriz. En uygun fiyatlı klasik gitarın fiyatı 55 dolardır, en uygun fiyatlı elektro gitarın fiyatı 130 dolardır, en uygun fiyatlı bas gitarın fiyatı 170 dolardır. Bu fiyatlar bazı dönemler ülkeye giren çeşitli modeller sebebiyle düşebilmekte veya aksi şekilde yükselebilmektedir fakat ortalama olarak gitar fiyatları bu şekilde denebilir.

Gitarın kalitesi arttıkça fiyatları da artacaktır ve uzun süre işinizi görecek bir gitar biraz daha pahalı olacaktır. Gitar satın almak isterseniz gitar kursumuza gelerek ayrıntılı bilgi almanız da mümkündür. Gitar kursu öğrencilerimize en uygun fiyatlı gitar garantisi vermekteyiz!

Gitar Kurs Kayıtları Devam Ediyor!

Kurslar insanların kendini geliştirmesi için harika bir fırsattır. Kurslar genel olarak mesleki eğitim gibi bir şeydir. Kurslar tüm bireylerin faydalanması gereken çok güzel bir aktivitedir.

Gitar kursu adı altında eğitim almaya başlayan gençler ya da bunun meraklısı her yaştan bireyler bunun içinderslere yazılmaktadır. Gitar kursu eğitimi alıp hem müzik açısından kendini eğitmek hem de yeni bir müzik aletini öğrenmek tanımaktır.

Diğer yandan bu gitar kursu dediğimiz müzik eğitimi gençlerin sosyalleşmesi açısından da çok faydalıdır. Hem çevre yapması, hem de kendini geliştirmesi için çok güzel bir fırsattır. Gençlerimizin erken yaşta sosyalleşmesi, ve yeni bir müzik aletini tanıması onun hem eğitimi hem de kendini geliştirmesi açısından çok önemli bir unsurdur.

Ayrıca Manisa’dan “Gitar Kursu Manisa” şeklinde aratıp kursumuzu tercih eden bir çok gitar öğrencisi de bulunmaktadır, sadece Bornova’da değil, Kemalpaşa gibi çevre ilçelerden ve çevre illerden de tercih edilmekte olan gitar kursumuza kayıtlar sürekli olarak devam etmektedir.

Elektro Gitar Eğitim Programı

Günümüzde birçok müzik dalında elektro gitar kullanılmaktadır. Elektro gitar eğitimimiz bire bir özel ders ve sınıf dersleri olarak amfiler, efekt aletleri ile donanımlı sınıflarımızda verilmektedir.
Öğrencilerimizin istekleri doğrultusunda, çalmak istedikleri müzik tarzları dikkate alınarak kişiye özel bir eğitim programı hazırlanmaktadır. Elektro gitar eğitimi alanında uzman bir kadromuz ile verilmektedir.   Esnek çalışma saatlerimiz sayesinde iş, okul gibi engellere takılmadan size en uygun gün ve saatlerde planlama yapıyoruz. Elektro gitar eğitimi esnasında teori ve armoni bilgisi de veriyoruz. Böylelikle bilinçli tam donanımlı müzisyenler yetiştiriyoruz.

Elektro Gitar Nedir?

Elektro gitar, çıkardığı sesi manyetiklerle elektrik akımına çeviren, amfi ile bu akımdan ses üreten bir gitar çeşididir.Elektro gitardan elde edilen sinyallerin değiştirilebilir olması sayesinde kullanım alanı oldukça geniş bir gitar türüdür.

Elektro Gitar Etkinlikleri

Düzenlenen gitar etütleri, doğaçlama çalışmaları, gitar yapım ve bakım atölyelerineöğrencilerimiz ücretsiz bir şekilde katılabilirler.


Elektro Gitarda Sık Sorulan Sorular

Elektro Gitar Çalmayı Ne Kadar Zamanda Öğrenebilirim?

Bu tamamen göreceli bir süreçtir. Enstrümanınıza gösterdiğiniz ilgi ve alaka, çalışma süreniz ve yeteneğiniz bu sürede değişiklikler gösterecektir. Ortalama bir süreçte 3 aydan sonra artık şarkılar çalmaya başlayabilirsiniz.

Elektro Gitar Çalmak İçin Önce Klasik Gitar Çalmak Gerekir mi?

Elektro gitar eğitimi almadan önce klasik gitar eğitimi almanıza gerek yoktur. Başlangıcı Elektro gitarla yapabilirsiniz.