Bateri Kursu İzmir Bornova

Bateri Kursu İzmir

Sizi çok zorlamayacak, zorlanmanın aksine öğrenirken bile eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak biraz da hareketli bir hobi arıyorsanız bateri kursları tam size göre! Kimine göre bateri kursu kimine göre davul dersi, hepsi aynı kapıya çıkıyor, aynı şekilde eğlendiriyor!

Bateri dersi almak istiyorsanız fakat biraz da aklınız karışıksa, bateriyi evde nasıl çalışırım gürültü olur, öğrenmesi zor mudur, çocuğum için bateri dersi nerede aldırabilirim, benim yaşım bateri çalmak için geç mi diye düşünmeyi bir kenarı bırakıp bateri kursmuzun ücretsiz tanışma derslerine gelip tek tek soruların yanıtlarını davul öğretmenlerimizden duyabilirsiniz.

bateri-kursu-izmir-bornovaYol gösterici olması açısından bu soruların bir kısmını yazımızda cevapladık ve bateri kursu İzmir ile ilgili bilgileri ayrıntılı olarak anlattık, bateri kursu yazımızı sonuna kadar okumanızı öneririz.

Aşağıda bahsi geçen “İzmir Bornova’da bateri dersi” adlı yazımızda cevabını bulabileceğiniz sorular;

– Bateri çalması zor mudur?
– İzmir’de bateri kurslarının fiyatları ne kadar?
– Baterilerin fiyatları ne kadar?
– Bateri kurslarının ders programı neler içeriyor?
– Bateri çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
– Bateri çalmak için yaş sınırı var mıdır?
– Evde bateri olmadan, bateri dersi almak işe yarar mı?

Google a girdiniz “bateri kursu izmir bornova” veya “izmir bornovada bateri kursu” şeklinde arattınız ve bize ulaştınız. Bateri Kursu için doğru yerdesiniz

Bateri kursu ve bateri hakkında genel bilgi;

Bateri, Fransızcadan dilimize yerleşmiş bir kelimedir; vurmalı çalgılar takımıdır ve parçalarda ritm tutma görevini görür. Yaygın fikrin aksine bateri çalmak hızdan daha çok denge ve akıcılık ile alakalıdır.

Bateri genellikle 5 parça davul ve 3 parça zilden oluşmaktadır. Bateri çalarken kullanılan, farklı kalınlık ve uzunlukttaki çubuklara ‘baget’ adı verilir. Bagetler genellikle tahta olmakla beraber karbon ve metal seçenekleri de mevcuttur. İnce bagetler çoğunlukla jazz müzikte tercih edilirken, kalın bagetler genellikle rock ve metal müzikte tercih edilir. En çok tercih edilen baget çeşitleri 5B ve 5A’dır. Müzik türüne ve elde edilmek istenilen sese gore baget yerine tokmak veya fırça da kullanılabilir. Sürekli olarak metronom ile çalışmayı gerektiren bir enstrümandır.

Ben de bateri çalabilir miyim, bu zor bir eğitim mi?

Bünyesinde pek çok vurmalı çalgıyı birleştiren bateride belli bir noktaya gelebilmek için geniş bir zaman dilimi ve çeşitli egzersizlerle çokça çalışmaya ihtiyaç vardır. Bu alıştırmaların temel mantığı el ve ayak arasındaki koordinasyonunu oluşturmak ve müzisyenin enstrüman üzerindeki hakimiyetini pekiştirmektir.

Bateri çalarken karşılaşacağınız en büyük engel müzik ve ritime uyum sağlayabilmektir, ki bu da müzik kulağı(müziksel-ritmik zeka) gerektirir. Ancak her müzik disiplininde olduğu gibi bateride de gerekli egzersizleri tamamlayarak nota yardımıyla çalmak mümkündür. Öğrenme sürecindeki en önemli adım sürekli olarak gerekli çalışmaları tamamlamaktır.

Art n’More Sanat Merkezi’nde nasıl bir eğitim alacağım?

Bateri(davul), teorik ve ritim çalışmaları aracılığıyla çalınabilen bir enstrümandır. Art n’More Sanat Merkezi bünyesindeki bateri eğitmenlerimiz önderliğinde alacağınız kurs boyunca yapılan alıştırmalar; sağ ve sol ayağın hareket kabiliyetinin arttırılması amacıyla twin pedal çalışmaları, double stroke ve paradidle gibi teknikleri, dörtlük, sekizlik ve onaltılık vuruş teknikleri ile kick çalışmaları ve tabii ki baget tutus çalışmalarını içerir.

Türk müziğinde çoğunlukla 4/4’lük ve 9/8’lik ritimlerin tercih edildiği görülür, 6/8’lik ve 7/8’lik ritim türleri de ayrıca gözlemlenebilir. Çalınacak eser için amaçlanan ritim özelliklerine gore değişkenlik gösterebileceği gibi, şarkıda yer alan sözlere göre de sınıflandırılmaktadır. Ritim oluşturmadaki temel gaye parçanın akışı düzenlemek ve dinleyici için müzikal tatmini arttırmaktır.

Sizin seviye, hedef, istek ve beklentilerinize göre bateri öğretmenlerinizle özel olarak oluşturacağınız program sayesinde bateri öğrenmek daha kolay ve keyifli bir hal alacak. Art n’More Sanat Merkezi’nde Saat 09:00 – 23:00 arasında istediğiniz herhangi bir saatte bateri eğitmenlerinizle çalışma imkanı bulabilirsiniz.

Bateri Kursunda İlerlemem ne kadar zaman alır?

Bateri kursu eğitmenlerimizle hazırlayacağınız programın akışına ve sizin çalışma temponuza göre seviyeniz farklılık gösterir. Ancak birkaç ay içerisinde parça çalacak seviyeye gelebilirsiniz.

Davulu sürekli çalışmak ve evde de egzersiz yapmak isterseniz kendinize bir elektronik davul alıp bununla çalışabilirsiniz. Ayrıca en çok tavsiye edilen egzersizlerden biri de ‘practice pad’ üzerinde yapacaklarınızdır. Hız ve ritm duygusunun geliştirilmesine katkıda bulunan bu alıştırmalar için tek gereken şey bagettir. Detaylar için hocalarımızla görüşebilirsiniz.

Bateri kursuna başlarken gereken herhangi bir koşul var mı? (yaş, eğitim durumu, enstrümana sahip olma vb.)

Herhangi bir yaş sınırlaması yoktur, 5-6 yaşından itibaren rahatlıkla herkesin öğrenebileceği bir müzik aleti olduğu gibi çalması da son derece keyiflidir. Enstrüman sahibi olmasanız dahi sanat merkezimiz tarafından size tahsis edilecek enstrümanlardan yararlanabilirsiniz. Hocalarımızla birebir çalışma ve size özel oluşturulan program imkanı öğrenme sürecini sizin için en keyifli ve kolay hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Bateri Eğitimlerine Kayıtlar Sürekli Olarak Devam Ediyor!

Bateri kursu konusunda eğitimler veren okulumuz ile daha modern ve anlayışlı zeki çocuklar yetiştirmekteyiz. Müzik aletleri içerisinde bateri enstrümanını çok ayrı bir yere koymak istiyoruz çünkü bateri birçok çalgı aletinin birleşmesinden oluşan inanılmaz el ve ayak koordinasyonu isteyen bir müzik aletidir.

Bateri çalarken aynı zamanda kondisyonunuz gelişir çünkü notaları yakalamak için aynı zaman da hızlı olmanız gerekmektedir. Yaptığımız uygulamalar ile insanlara müzik sevgisini aşılayarak daha sağlıklı olmalarını sağlamaktayız. Müzik ile uğraşan bireyler daha sakin ve stressiz yaşadıkları için hayata mutlu gözler ile bakarlar.

Bateri denlince akla ilk olarak davul gelmektedir. Davulun çıkardığı ses ve ritimler insan vücudundaki en önemli etkileri kalp hızını arttırarak kan dolaşımını hızlandırmasıdır. Davul çalma esnasında beyinin sağ ve sol lobu çalışarak kişilerin ve özellikle çocukların beyin gelişimlerini daha üst seviyelere çıkarmaktadır. Davul çalmayan diğer çocuklara göre daha zeki olurlar. Duygularını kontrol edebilir, algısal muhakeme yapabilir duruma gelirler.

Bateri eğitimi alan çocuklar el ve ayak koordinasyonlarını çok iyi kontrol ederek reflekslerin gelişmesini sağlamaktadır. Verdiğimiz bateri kursu ile çocukların gelişimlerini yüksek standartlara taşıyarak müziğin vermiş olduğu pozitif enerji ile olaylara yaklaşımlarını geliştirmekteyiz.

Akademik açıdan iyi eğitim almış hocalarımız ile çocuklarınıza ve sizlere kaliteli müzik eğitimleri vermekteyiz. Müzik ile ilgili hiç eğitim almamış nota dahi bilmeyen kişileri doğru yönlendirmeler ve dünya çapındaki standart metotlar ile belirli bir seviyeye yükseltiyoruz.

Benim müzik aletlerine karşı yeteneğim yok ben öğrenemem gibi laflara kesinlik ile inanmayarak yer vermiyoruz. Doğru ders programlarıyla bateri gibi zor görünen bir müzik aletini çalmayı kısa sürede öğretebilmekteyiz. Müziğin kişiler üzerindeki faydaları ve toplum içinde daha modern bir seviyeye çıkmak için bateri kursu kursumuza bekliyoruz.

Bateri Kursu İzmir Bornova – Bateri Dersi İzmir Bornova

Ayrıca sadece izmir’de değil “bateri kursu manisa” aramalarıyla da bateri kursumuza manisadan ulaşarak eğitim alan bir çok bateri sever öğrencimiz bulunmaktadır.