Bateri Kursu İzmir Bornova

Stresli geçen günlerinizin yükünü omuzlarınızdan atmak isteyen, hareketli aktiviteler ile  hayatına renk katmak isteyen ve hayatına renk katmak isteyenlerin adresi olan sanat merkezimize sizler de davetlisiniz.

 • Her yaştan öğrenciye eğitim
 • Öğrenme garantisi
 • Uygun fiyata kaliteli eğitim
 • Uygun fiyata bateri satışı
 • Kendi müzik grubunu oluşturma fırsatı
 • Ders dışı bateri ile çalışma ortamı

 

Bateri kursu ile ilgili bu yazımızda merak ettiğiniz cevabını aradığınız tüm soruları cevaplamaya çalıştık. Aradığınız cevapların tamamına yakınını yazımızda bulabilirsiniz.  Eğer aradığınız cevabı bulamadı iseniz sizi daha ayrıntılı bilgilendirmek için ART’N MORE SANAT MERKEZİNE davet ediyor ya da 0507 095 82 27 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizi takip ederek etkinliklerimize atölye çalışmalarımıza ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi bizden haberdar olmayı lütfen unutmayın.

Facebook

Instagram 

Youtube

 

Görüntüsü, heybetli duruşu, çalım stili ile hem izleyenleri hem de dinleyenleri oldukça etkileyen, hareketli yapısıyla icracısına enerji katan, tüm şarkıların kalp atışı niteliği taşıyan, içinizde ki boşluğu tam anlamı ile doldurabilen, müzik eserlerinin olmaz ise olmazı, 15 dakika çalarak 100 kalori yakabileceğiniz spor yapmak kadar faydalı bir enstrümandır.Bateri çalmayı öğrenmek için mutlaka ücretsiz deneme derslerimize katılmanız gerekmektedir.Ücretsiz deneme derslerimiz sayesinde hem hocamızı tanımış hem de bateri hakkındaki kafanızdaki soru işaretlerini gidermiş olacaksınız.

 

Hayaliniz bateri çalmak ise hayallerinizi daha fazla ertelemeden ilk adımı hemen bugün atmaya, kendiniz için ertelediğiniz bir şeyi hemen yapmaya hazır mısınız?

Art’n More Sanat Merkezi size yardımcı olmak için Ergene Mahallesi 550 Sokak NO:70/A Bornova/İZMİR ‘de sizi bekliyor.

 

Art’n More Sanat Merkezi Bateri Ders Programı

 • Kurumumuzda bateri(davul) dersleri öğrencilerimizin beklentileri ve öğretmenimizin görüşleri doğrultusunda kişiye özel programlar ile yürütülmektedir.
 • Bateri derslerimiz yalıtımlı stüdyomuzda tam donanımlı akustik davulumuz ile verilmektedir.
 • Teknik ve teorik bilgiler açısından en iyi ve donanımlı şekilde verilen derslerimiz moral motivasyon açısından katılımcıyı en iyi şekilde tatmin etmeyi amaçlamaktadır.
 • Bateri kurslarımız alanında uzman konservatuar eğitimli öğretmenlerimiz tarafından birebir özel ders olarak verilmektedir.
 • Derslerimize hobi amacı ile katılan neredeyse tüm gün iş hayatı içerisinde olan öğrencilerimiz için temel amacımız ders için sanat merkezimizde bulundukları süre içerisinde üzerlerinde ki stresten kurtulmaları eğlenceli ve kaliteli zaman geçirmeleridir. Mümkün olabilecek en iyi teknik bilgiyi sıkmadan ve strese sokmadan en doğru şekilde öğrenciye aktarmak temel amacımızdır.
 • Sanat merkezimizde Bateri Dersleri Pdf Formatında, kitaplar aracılığıyla ya da kendi hazırladığımız notlar ile haftalık ödevler verilmektedir.
 • İzmir de Bateri dersi veren kurumlardan farkımız alanlarında uzman eğitmenler ve akustik davullar ile sınırsız çalışma alanıdır.

 

BATERİ DERSİ PROGRAMIMIZ

Bateri dersi programımız her öğrenci için özel olarak birebir şekilde belirlenmektedir. Derslerimiz öncelikle paradiddle ve baget tutuşları ile başlamaktadır. Ritim çalışmaları çeşitlendirilerek ve daha sonra çeşitli şarkılara eşlik amaçlı çalışmalar devam ettirierek bir yöntem izlenilmektedir. Bateri derslerimiz isteyen kişilere nota ile temel  eğitim verilerek isteyen öğrencilere ise pratik eğitimi dikkate alınarak işlenmektedir. Derslerimizde sadece bateri çalmak değil bunun yanı sıra; baterinin ayarları, baterinin bakımı, bir müzik grubundaki yeri gibi çeşitli konulara da değinilmektedir.

BATERİ

Bateri kelimesi vurmak anlamına gelen batter fiilinden türemiştir. İnsan içinden varoluştan beri olan ritim duygusunun enstrüman da şekil bulmuş halidir bu çalgı. Vurmalı müzik aletleri ve davul insanlık tarihinin ilk kullandığı çalgıları oluşturmaktadır.

BATERİ DERSİ GÜN VE SAATLERİ

Derslerimiz öğrencilerimizin istekleri ve eğitmenlerimizin programı doğrultusunda belirlenmektedir.  Haftanın 7 günü 10:00 ile 22:00 saatleri arasında devam eden derslerimiz de sizin için en uygun saati belirlemekteyiz. Bu zaman diliminde kayıtlarımız sürekli olarak devam etmektedir.

ETKİNLİKLER

Derslerimize katılan öğrencilerimizin istedikleri takdirde diğer dallarda eğitim alan öğrencilerimiz ile buluşturarak(bas gitar, elektro gitar vb.) birlikte müzik yapma fırsatı yakalamalarını sağlamaktayız. Ayrıca her eğitim dönemi sonunda yaptığımız sene sonu konserleri ile öğrencilerimizin ne seviyede olduklarını daha iyi görmelerini amaçlamaktayız.

 

BATERİ KURSU HAKKINDA SIKÇA SORULAN VE CEVAP BEKLEYEN SORULAR

Ne kadar zaman da bateri çalabilirim?

Bu sorunun net bir cevabı olmamakla birlikte bu süreç kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Fakat düzenli çalışma ve pratik sağlanır ise temel eğitim süresi 4 ay kadar sürmektedir.

Evde baterim yok nasıl çalışma sağlayabilirim?

İzmir Bateri Fiyatları gitar almak gibi ugun değildir.Bateri her an her yerde çalışabileceğiniz bir enstrüman. Evde enstrümanınız yok ise bir çalışma pedi alarak çalışabilirsiniz. Bunun dışında kursumuzu arayarak burada çalışmak için randevu alabilirsiniz.

Bateri kursunun aylık ücreti ne kadardır?

Bateri derslerimizin aylık ücretini öğrenmek için 0507 095 82 27 numaradan bize ulaşabilir daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.Bateri Kursu fiyatları verdiğimiz kaliteli eğitimle alakalı piyasadaki en uygun fiyattır.

Bateri çalmak için nota bilmek gerekli midir?

Bateri çalmak için böyle bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Hobi amaçlı bateri çalmak istiyor iseniz nota öğrenmek zorunda değilsiniz. Uygun başka metotlar ile eğitiminizi devam ettirebilmektesiniz.

Bateri dersine başlamak için yaş sınırı var mıdır?

Bateri çalmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak küçük yaşta ki öğrencilerimizin fiziksel yeterlilikleri için deneme dersi yapmamız gerekmektedir.

Kursunuza ulaşım kolay mıdır?

Dershanemiz İzmir’in birçok noktasından rahat ulaşım seçenekleri ile tercih edilen bir kurum olmaya devam etmektedir.  Sadece Bornova ve çevresi değil, Karşıyaka, Çiğli, Buca, Güzelbahçe gibi birçok noktadan öğrencisi olan dershanemize ulaşmak kişisel aracınız ve toplu taşıma ile oldukça kolay.

 

Bateri Kursu İzmir

Sizi çok zorlamayacak, zorlanmanın aksine öğrenirken bile eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak biraz da hareketli bir hobi arıyorsanız bateri kursları tam size göre! Kimine göre bateri kursu kimine göre davul dersi, hepsi aynı kapıya çıkıyor, aynı şekilde eğlendiriyor!

Bateri dersi almak istiyorsanız fakat biraz da aklınız karışıksa, bateriyi evde nasıl çalışırım gürültü olur, öğrenmesi zor mudur, çocuğum için bateri dersi nerede aldırabilirim, benim yaşım bateri çalmak için geç mi diye düşünmeyi bir kenarı bırakıp bateri kursmuzun ücretsiz tanışma derslerine gelip tek tek soruların yanıtlarını davul öğretmenlerimizden duyabilirsiniz.

bateri-kursu-izmir-bornovaYol gösterici olması açısından bu soruların bir kısmını yazımızda cevapladık ve bateri kursu İzmir ile ilgili bilgileri ayrıntılı olarak anlattık, bateri kursu yazımızı sonuna kadar okumanızı öneririz.

Aşağıda bahsi geçen “İzmir Bornova’da bateri dersi” adlı yazımızda cevabını bulabileceğiniz sorular;

– Bateri çalması zor mudur?
– İzmir’de bateri kurslarının fiyatları ne kadar?
– Baterilerin fiyatları ne kadar?
– Bateri kurslarının ders programı neler içeriyor?
– Bateri çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
– Bateri çalmak için yaş sınırı var mıdır?
– Evde bateri olmadan, bateri dersi almak işe yarar mı?

Google a girdiniz “bateri kursu izmir bornova” veya “izmir bornovada bateri kursu” şeklinde arattınız ve bize ulaştınız. Bateri Kursu için doğru yerdesiniz

Bateri kursu ve bateri hakkında genel bilgi;

Bateri, Fransızcadan dilimize yerleşmiş bir kelimedir; vurmalı çalgılar takımıdır ve parçalarda ritm tutma görevini görür. Yaygın fikrin aksine bateri çalmak hızdan daha çok denge ve akıcılık ile alakalıdır.

Bateri genellikle 5 parça davul ve 3 parça zilden oluşmaktadır. Bateri çalarken kullanılan, farklı kalınlık ve uzunlukttaki çubuklara ‘baget’ adı verilir. Bagetler genellikle tahta olmakla beraber karbon ve metal seçenekleri de mevcuttur. İnce bagetler çoğunlukla jazz müzikte tercih edilirken, kalın bagetler genellikle rock ve metal müzikte tercih edilir. En çok tercih edilen baget çeşitleri 5B ve 5A’dır. Müzik türüne ve elde edilmek istenilen sese gore baget yerine tokmak veya fırça da kullanılabilir. Sürekli olarak metronom ile çalışmayı gerektiren bir enstrümandır.

Ben de bateri çalabilir miyim, bu zor bir eğitim mi?

Bünyesinde pek çok vurmalı çalgıyı birleştiren bateride belli bir noktaya gelebilmek için geniş bir zaman dilimi ve çeşitli egzersizlerle çokça çalışmaya ihtiyaç vardır. Bu alıştırmaların temel mantığı el ve ayak arasındaki koordinasyonunu oluşturmak ve müzisyenin enstrüman üzerindeki hakimiyetini pekiştirmektir.

Bateri çalarken karşılaşacağınız en büyük engel müzik ve ritime uyum sağlayabilmektir, ki bu da müzik kulağı(müziksel-ritmik zeka) gerektirir. Ancak her müzik disiplininde olduğu gibi bateride de gerekli egzersizleri tamamlayarak nota yardımıyla çalmak mümkündür. Öğrenme sürecindeki en önemli adım sürekli olarak gerekli çalışmaları tamamlamaktır.

Art n’More Sanat Merkezi’nde nasıl bir eğitim alacağım?

Bateri(davul), teorik ve ritim çalışmaları aracılığıyla çalınabilen bir enstrümandır. Art n’More Sanat Merkezi bünyesindeki bateri eğitmenlerimiz önderliğinde alacağınız kurs boyunca yapılan alıştırmalar; sağ ve sol ayağın hareket kabiliyetinin arttırılması amacıyla twin pedal çalışmaları, double stroke ve paradidle gibi teknikleri, dörtlük, sekizlik ve onaltılık vuruş teknikleri ile kick çalışmaları ve tabii ki baget tutus çalışmalarını içerir.

Türk müziğinde çoğunlukla 4/4’lük ve 9/8’lik ritimlerin tercih edildiği görülür, 6/8’lik ve 7/8’lik ritim türleri de ayrıca gözlemlenebilir. Çalınacak eser için amaçlanan ritim özelliklerine gore değişkenlik gösterebileceği gibi, şarkıda yer alan sözlere göre de sınıflandırılmaktadır. Ritim oluşturmadaki temel gaye parçanın akışı düzenlemek ve dinleyici için müzikal tatmini arttırmaktır.

Sizin seviye, hedef, istek ve beklentilerinize göre bateri öğretmenlerinizle özel olarak oluşturacağınız program sayesinde bateri öğrenmek daha kolay ve keyifli bir hal alacak. Art n’More Sanat Merkezi’nde Saat 09:00 – 23:00 arasında istediğiniz herhangi bir saatte bateri eğitmenlerinizle çalışma imkanı bulabilirsiniz.

Bateri Kursunda İlerlemem ne kadar zaman alır?

Bateri kursu eğitmenlerimizle hazırlayacağınız programın akışına ve sizin çalışma temponuza göre seviyeniz farklılık gösterir. Ancak birkaç ay içerisinde parça çalacak seviyeye gelebilirsiniz.

Davulu sürekli çalışmak ve evde de egzersiz yapmak isterseniz kendinize bir elektronik davul alıp bununla çalışabilirsiniz. Ayrıca en çok tavsiye edilen egzersizlerden biri de ‘practice pad’ üzerinde yapacaklarınızdır. Hız ve ritm duygusunun geliştirilmesine katkıda bulunan bu alıştırmalar için tek gereken şey bagettir. Detaylar için hocalarımızla görüşebilirsiniz.

Bateri kursuna başlarken gereken herhangi bir koşul var mı? (yaş, eğitim durumu, enstrümana sahip olma vb.)

Herhangi bir yaş sınırlaması yoktur, 5-6 yaşından itibaren rahatlıkla herkesin öğrenebileceği bir müzik aleti olduğu gibi çalması da son derece keyiflidir. Enstrüman sahibi olmasanız dahi sanat merkezimiz tarafından size tahsis edilecek enstrümanlardan yararlanabilirsiniz. Hocalarımızla birebir çalışma ve size özel oluşturulan program imkanı öğrenme sürecini sizin için en keyifli ve kolay hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Bateri Eğitimlerine Kayıtlar Sürekli Olarak Devam Ediyor!

Bateri kursu konusunda eğitimler veren okulumuz ile daha modern ve anlayışlı zeki çocuklar yetiştirmekteyiz. Müzik aletleri içerisinde bateri enstrümanını çok ayrı bir yere koymak istiyoruz çünkü bateri birçok çalgı aletinin birleşmesinden oluşan inanılmaz el ve ayak koordinasyonu isteyen bir müzik aletidir.

Bateri çalarken aynı zamanda kondisyonunuz gelişir çünkü notaları yakalamak için aynı zaman da hızlı olmanız gerekmektedir. Yaptığımız uygulamalar ile insanlara müzik sevgisini aşılayarak daha sağlıklı olmalarını sağlamaktayız. Müzik ile uğraşan bireyler daha sakin ve stressiz yaşadıkları için hayata mutlu gözler ile bakarlar.

Bateri denlince akla ilk olarak davul gelmektedir. Davulun çıkardığı ses ve ritimler insan vücudundaki en önemli etkileri kalp hızını arttırarak kan dolaşımını hızlandırmasıdır. Davul çalma esnasında beyinin sağ ve sol lobu çalışarak kişilerin ve özellikle çocukların beyin gelişimlerini daha üst seviyelere çıkarmaktadır. Davul çalmayan diğer çocuklara göre daha zeki olurlar. Duygularını kontrol edebilir, algısal muhakeme yapabilir duruma gelirler.

Bateri eğitimi alan çocuklar el ve ayak koordinasyonlarını çok iyi kontrol ederek reflekslerin gelişmesini sağlamaktadır. Verdiğimiz bateri kursu ile çocukların gelişimlerini yüksek standartlara taşıyarak müziğin vermiş olduğu pozitif enerji ile olaylara yaklaşımlarını geliştirmekteyiz.

Akademik açıdan iyi eğitim almış hocalarımız ile çocuklarınıza ve sizlere kaliteli müzik eğitimleri vermekteyiz. Müzik ile ilgili hiç eğitim almamış nota dahi bilmeyen kişileri doğru yönlendirmeler ve dünya çapındaki standart metotlar ile belirli bir seviyeye yükseltiyoruz.

Benim müzik aletlerine karşı yeteneğim yok ben öğrenemem gibi laflara kesinlik ile inanmayarak yer vermiyoruz. Doğru ders programlarıyla bateri gibi zor görünen bir müzik aletini çalmayı kısa sürede öğretebilmekteyiz. Müziğin kişiler üzerindeki faydaları ve toplum içinde daha modern bir seviyeye çıkmak için bateri kursu kursumuza bekliyoruz.

Bateri Kursu İzmir Bornova – Bateri Dersi İzmir Bornova

Ayrıca sadece Bornova’da değil “bateri kursu manisa”,”bateri kursu izmir karşıyaka”,”bateri kursu hatay”,”bateri kursu bayraklı”, aramalarıyla da bateri kursumuza ulaşarak eğitim alan bir çok bateri sever öğrencimiz bulunmaktadır.