Art'n More
Bateri Sahibi Olmadan Evde Bateri Çalışılır Mı?


Evinizde bateri çalışmak seviyeniz ilerledikçe sıkıntı yaratabilir. Normalde bateri kursları bateri çalışma imkanı sunmaktadır ancak evde bateri olmadanda bu enstrüman geliştirilebilir. Başlangıç aşaması olarak bir çalışma pedi ve bir çift baget çalmak yeterlidir ki bateri egzersizlerinden önce kondisyon ve kontrol çalışmaları yapmak gerekir.. İlk olarak basit stick kontrolleri olan etüdlerle baget tutuşu ve tuşeyi geliştiririz.Bateri çalışma pedi egzersizleri geliştirmek açısından büyük rol oynayacaktır.

Akustik bateri doğası ve yapımı gereği çok ses çıkaran, sesinin kısılma imkanı olmayan, pahalı ücrette olup stüdyo vb. tarzda yalıtımlı ortamlarda çalabileceğiniz bir çalgı olduğu için evde bateri çalmak ya da çalışmak her zaman mümkün olmayabilir. Eğer çalışacağınız yerde ses yalıtımı mevcut değilse birden fazla sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi sorunların önüne geçmek için de davul susturucuları mevcuttur bunları takıp yararlanabilirsiniz. Susturucular bir çok müzik market dükkanlarında ve internet sitelerinde bulunmaktadır. Fakat susturucu takılı bir bateri akustik bateri havasını size vermeyecektir. Daha çok elektronik bateri gibi bir hava yaratacaktır. Elektronik bateri dediğimiz enstrüman amfi desteği sayesinde sesi ayarlama opsiyonu olan enstrümandır. Bu sayede sesin yüksekliğini ayarlayıp şikayetleri önleyebilir, daha rahat çalışma ortamı sağlayabilirsiniz.Bu elektronik bateri bilek egzersizlerimizide geliştirecektir.
Evde bateri çalışabilmenizi olanaklı kılan tek şey bateri pedleridir. Bateri çalışma pedleri, ücret olarak bateri almaya göre çok daha uygun olup başlangıç seviyenizde ilerlemenize oldukça katkı sağlayacaktır. Bateri kursunda da genelde ilk çalışmalar bateri pedleriyle gerçekleşmektedir. Çalışma pedleri ücret olarak hem ucuz olması kullanış olarak da oldukça hafif olması bakımından başlangıç seviyesinde en çok tercih edilen unsurlardan biridir. El ve ayak koordinasyonunun gelişmesi ve ilerlemesi, tuşenin düzelmesi ve ritim, rudiment vb çalışabilmek adına müzik dükkanları ve marketlerinden kolayca bulup satın alabileceğiniz davul çalışma pedi bulunmaktadır.
Sanat merkezimizde bateri kursumuzu aldığınız takdirde istediğiniz zaman gelip ücretsiz olarak, etüt ve alıştırmalarınızı rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Bateriye dair daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki butona tıklayıp sayfamızı inceleyiniz.

Bateri Dersi İzmir

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.