Art'n More
Zenginlerin Çalgısı Piyano

Piyano Hakkında Merak Edilenler

Yanlış anlamayın, fakirler piyano çalamaz gibi düşünmeyin, piyano çalmak sizi ruhen, sanat açısından zengin hissettirir! Sanat dolu, sanatla zengin insanların çalgısıdır piyano! Hayatına piyanoyla sanat katmak isteyenler için geliyor sıradaki yazımız!

Bu yazımız piyano kursu izmir veya piyano dersi izmir şeklinde arama yapan kişilerin sorularına cevap olması amacıyla İzmir’deki piyano kursumuzu tanıtmak amacıyla yazılmıştır.

Piyano kurslarının nasıl işlendiği, piyano kurslarına katılma yaşı, piyano kursu alacakların nelere dikkat etmesi gerektiğini anlatan “Piyano Kursu İzmir” yazımızla ilgili aklınıza takılan tüm sorular için info@artnmoreizmir.com sayfamıza mail atabilirsiniz.

Piyano dünya müziğinde çok ayrı ve önemli bir yere sahiptir. Bulundurduğu ses genişliğiyle sanatçının kendisini ifade etmesinin en geniş olanaklarını sağlar.Bir çok insan ünlü piyano virtüözlerinden ilhan alarak piyano çalmak istemektedir.
Hemen hemen her tarzda kendisine yer edinen piyano hayatımızın belirli bir kısmında mutlaka yer edinmiştir.Bunun sonucunda piyano kursunu almak isteyen bir çok piyano sevdalısı ortaya çıkmaktadır.Bu yazımızda piyano sevdalılarına yol gösterecek bir piyano kursu tanıtım makalesi yazmaya çalışacağız ve piyano severlerin aklındaki soruarı cevaplamaya çalışacağız.

Öncelikle piyano ve piyano kursuyla ilgili soruları tek tek cevaplayıp başlayalım.

1. Herkes piyano çalabilir mi? Piyano çalmak için yetenek gerekli midir?

Öğrenmenin en temel şartı istektir. Piyano çalmak için de piyano kursu alacak kişinin isteği önemli ve büyük bir yer tutar. Piyano kurslarının amacı da bu isteği doğru bir şekilde işlemek ve kişinin yeteneğini ortaya çıkarmasında yardımcı olmaktır.
Çok yetenekli olabilirsiniz fakat bu yeteneği tam verimli hale doğru bir eğitmen ve ekipmanla getirebilirsiniz.Kişinin yeteneğini doğru değerlendirilmez ise bir yere kadar başarı sağlanmış olur.
İzmirde piyano kursumuz piyano çalmaya istekli öğrencilere yol göstermekte ve kişiye özgü piyano kursu programları hazırlamakta olup, öğrencilerin doğru bir eğitimden geçmesini sağlamaktadır.

2. Piyano çalmak için yaş sınırı var mı?
Piyanoya başlamanın hiçbir yaş sınırı yoktur. Sadece piyano çalacak olan kişinin hedefleri doğrultusunda uygun yaşlarda eğitim alması gerekmektedir. Bu işi meslek haline getirmek isteyen kişi konservatuara girmek gibi bir beklenti oluşturursa eğitim sürecine erken girmesi onu avantajlı hale getirir. Fakat amaç kendinizi ve sevdiklerinizi eğlendirmek ise bunun kesinlikle bir yaşı yoktur.
Yaşınızın çok ve ya az olması piyano çalmak için bir kısıtlama getirmez. Sonuç olarak öğrenmenin yaşı yoktur. Yaşınıza uygun eğitim programları izlendiği takdirde piyano çalmak için hiçbir engel olmamaktadır.
Piyano kursumuza gelen 5 yaşındaki öğrencimizle yaşına uygun eğitim tarzını uygulayıp onun bu sayede müzik yapmasını sağlıyoruz.Aynı şekilde 30 yaşındaki öğrencilerimizle de kendi yaşına uygun metodlarla çalışarak onların da iyi birer müzik insanı olmasını sağlıyoruz.
Kendinize vakit ayırdığınız sürece piyano kursumuzda doğru bir eğitim almanız mümkündür.Kendinize yaptığınız bu yatırımla hem kendinizi hem de çevrenizdekileri mutlu etmiş olacaksınız. Bu sayede hayatınızı daha anlamlı kılıp kendinizi geliştirmiş olacaksınız.
Eğer kafanızda piyano kursuyla alakalı birçok önyargı varsa fakat piyano kursu almayı çok istiyorsanız piyano kursumuza gelip ücretsiz deneme dersimizden yararlanabilirsiniz. Bu sayede öğretmenimizle yapmış olacağınız ders kafanızdaki soru işaretlerini ve önyargılarınızı ortadan kaldıracaktır.Sadece bir saatinizi ayırın ve belki de hayatınıza yeni bir keyif verecek enstrümanla tanışın.
3. Piyano fiyatları ne kadar? İzmirde nereden piyano alabilirim?
Piyano fiyatları piyanonun türüne ve markasına göre değişiklik göstermektedir.
Elektronik piyanolar konsol piyanolara göre daha ucuz ve daha kullanışlıdır. Oturduğunuz evin konumu ve büyüklüğü de piyano tercihi sırasında önemli etkenlerdir. Apartman dairesinde oturuyorsanız genelde elektronik piyano tercih etmeniz daha mantıklıdır. Fakat piyanoyu kullanacağınız odaya iyi bir ses yalıtımı yaparsanız akustik piyanoları rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Kişinin ekonomik düzeyi doğrultusunda alınacak piyanonun kalitesine önem gösterilmektedir. Unutmayın alacağınız piyano uzun yıllar sizi taşıyabilmeli ve ses kalitesiyle kulağınızı doyurabilmelidir.Bu yüzden ilk defa piyano alacak kişilerin bu konuda sıkı bir araştırma yapması gerekmektedir.
Piyano türlerine göre önerilen markalar değişiklik gösterebilir. Elektronik piyanolarda iyi verim alabileceğiniz enstrümanlar yamaha, kawai , casio tarafından üretilmektedir. Diğer markalar içerisinden de tercih yapılabilir fakat burada piyanonun modeline önem göstermek gerekir.
Fiyat konusunda internette araştırma yapıp müzik marketlerinden modelleri detaylı bir şekilde rahatlıklıkla inceleyebilirsiniz.
Piyano alırken alışveriş yapacağınız müzik marketinden piyano konusunda vereceği garantilere dikkat etmelisiniz, piyanoyla alakalı gerekli bilgileri edinmeden satın almanız sizin için ileride büyük sorunlara yol açabilir. Güvendiğiniz bir bilir kişiyle ve ya piyano kursumuza gelip eğitmenlerimizin desteğiyle bu işi gerçekleştirirseniz birçok sorunun önüne geçmiş olursunuz.
4. Nota bilmiyorum, nota bilmeden piyano çalabilir miyim?
Nota bilmeden de piyano çalınabilir fakat bu yolla kendinizi belli bir yere kadar geliştirebilirsiniz.Piyano çalışınızı üst seviyelere ulaştırmak için nota bilgisi olmassa olmazlardandır. Fakat nota bilgisinin öğrenimi de sanıldığı kadar zor bir iş değildir. Piyano kurslarımızda piyano dersleriyle paralel olarak nota bilgisine de önemli bir yer ayırıyoruz ve bu sayede öğrencilere kısa sürede ve doğru bir şekilde nota bilgisini aşılamış oluyoruz.
Nota okumayı aynı okuma yazmayı çözmek gibi düşünün, okuma yazmayı çözmezseniz size sürekli gazeteyi kitabı birinin okuması gerekir, eğer siz okumayı bilirseniz istediğiniz gazeteyi istediğiniz kitabı okursunuz. Aynı bu şekilde eğer nota okumayı bilirseniz istediğiniz şarkıyı kendi başınıza da rahatça çalabilirsiniz. Nota okumaktan korkmayın, gerçekten her şey nota bilerek çok daha kolay olacak, piyano öğretmenleri size bunu kolayca öğretecek, zaten piyano kursu bunları öğrenmeniz için var.
Notaları öğrendikten sonra müziğe bakış açınız değişecek ve bu işten daha çok keyif alacaksınız.Müzik yapmanın keyfine rahatlıkla erişebileceksiniz.
5.Piyano çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
Piyano çalmaya başlayan çoğu kişinin kafasında bu soru işareti vardır.Piyano kurslarımızda aldığınız ilk dersten itibaren sizi bir gelişim süreci beklemektedir. Bu süreç kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir. Bu farklılıklarlan dolayı aynı anda piyano dersi almaya başlayan kişiler 5 ay sonra farklı seviyelerde olabilirler. Kişinin gayreti bu konuda önemli bir ölçüdür. Sonuçta sizi ileriye taşıyacak olan çalışma disiplininiz ve gayretiniz olacaktır. Öğrenme işi kişiden kişiye farklılık gösterdiği için herkesi kapsayan bir öğrenme süresinde bahsetmek pek mümkün olamamaktadır.
Piyano kurslarımında öğrenciye özel bir eğitim yolu, öğretmenlerimiz tarafından hazırlanır ve öğrencinin gayreti canlı tutularak öğrenci ileri seviyelere taşınır.

6. Henüz piyano satın almadım, piyano kursuna başlamak için piyanomun olmasına gerek var mı?
Henüz bir piyanonuz yoksa kesinlikle acele etmeyin. Öncelikle piyano kursumuza gelin ve piyano öğretmenlerimizden bilgi alarak hareket etmeye çalışın. Piyano dersi almaya başladığınızdan itibaren belli bir düzeye ulaşana kadar evinize piyano almadan idare edebilirsiniz. Fakat bu süre zarfında piyano kursularımızın sağladığı imkan dahilinde ders aldığınız yerde boş zamanlarınızda çalışmanız gerekmektedir.Piyano kurslarımız piyano çalışmanızla alakalı bütün imkanları sunmaktadır.Seviyeniz ilerledikçe piyano zaten sizin için bir ihtiyaç haline gelecek ve o zaman da piyano kurslarımız piyano alırken size rehberlik edecektir.
7. Piyano kursunun aylık ücreti ne kadar ?
Piyano kursunun aylık ücreti konusunda telefonda bilgi almanız mümkündür, kimine göre piyano kursumuzun ücreti gerçekten uygun bir fiyattır kimine göre ise pahalı. Fiyat kavramı görecelidir fakat şöyle düşünülmelidir, piyano eğitmeni somut bir şey satmamakta bilgisini ve zamanını sizinle paylaşmaktadır böyle bir şeye fiyat biçmek zordur, fiyat tamamen kalite göstergesi olmasa da kesinlikle ucuz etin yahnisi yavan olur, çok pahalı olan da en iyisi demek değildir. Fiyatlarımız piyasadaki piyano kurslarının fiyatlarını zedelemeyecek şekildedir.
Çok ucuz diye bir piyano kursunu kesinlikle tercih etmemelisiniz, öncelikle piyano kursunun deneme dersine katılarak içinize sinip sinmediğine bakmalısınız. Satın aldığınız şey bir “değer”dir. Bu yüzden pahalı diye yargılamamalı veya ucuz diye küçük görmemeli iyice bilgi edinmelisiniz. Ayrıca indirim isterken de öğretmenin onca yıllık emeğini boşa atmamalısınız, eğitmenler o seviyede piyano çalabilmek için bu işe, piyano çalışmaya uzun zamanlar harcamışlardır.
Piyano kursu fiyatlarımız gerçekten hakkettiği şekilde belirlenmiştir. Piyano kursumuzun aylık kurs ücretlerini öğrenmek için bize mail atabilirsiniz veya arayabilir veya whatsapp üzerinden mesaj atabilirsiniz.
8. Piyano ile ilgili en çok merak edilen sorular ve cevapları
Aşağıdaki adreste piyano ile ilgili çok faydalı ve ilginç bilgiler bulunmaktadır. Bu yazıları tek tek incelemenizi, özenle okumanızı öneririz, hepsi gerçekten emek harcanmış ve piyano çalmak isteyenlerin faydalanması adına karşılıksız hazırlanmış makalelerdir.

9. İzmir’deki Piyano Kursları
İzmir’de Bornova’da, Karşıyaka’da ve Alsancak’ta piyano kursu alabileceğiniz adresler aşağıdaki gibidir. İzmir’de piyano dersi almak istediğiniz bölgeye göre aşağıdaki piyano kurslarını arayıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.