Art'n More
Piyano Hakkındaki Akla Gelinebilecek Tüm Sorular

Art’n More Sanat Merkezi Piyano Dersleri
Hem çocuklar hem de yetişkinler için olan derslerimizde, dersin gün ve saati kişinin isteği doğrultusunda belirlenmektedir.
Tamamı piyano alanında profesyonel, konservatuar eğitimli öğretmenlerimiz tarafından verilen piyano derslerimizde kişiye özel olarak hazırladığımız piyano kurs programları sayesinde öğrenciye kısa bir zaman içerisinde ‘başarı anahtarını’ sunmuş oluyoruz.
Kaliteli eğitim, kaliteli hizmet ve uygun fiyat anlayışı ile Art’n More eğitim çalışmalarını yürütmektedir.

Piyano Çalmanın Faydaları
Çocuk yaşlarda yani gelişimin en hızlı olduğu dönem piyano eğitimine başlamak gayet uygun bir dönemdir. Fakat illa bu dönemde başlama gibi bir zorunluluk yoktur. Çünkü müzik insana yaş kriteri koymaz.
Aynı zamanda günlük hayatın sıkıcı ve yorucu temposundan uzaklaşmak, hayatına renk katmak isteyen kişiler de bir nevi terapi niteliğinde olan piyano derslerini tercih etmektedir.

Piyanonun Tarihi
Piyano, kökeni eskilere dayanan ve klavsen ’in geliştirilmişi olarak adlandırılan tuşlu bir enstrümandır. Üretim şekli itibari ile duvar tipi (dik) ve salon tipi (kuyruklu) olmak üzere iki çeşidi vardır.
Piyano forte İtalyanca “hafif ve güçlü” anlamına gelen kelimelerden meydana gelmiştir. Daha sonraları kısaca piyano denilmiştir. Atası sayılan klavsen ’den farkı, tuşlara uygulanan güce karşı çıkan seslerin doğru orantıda değişken olmasıdır.

Piyano Kursu Programı
Piyano kurslarımızda piyano ders programları kişiye özel olarak yaş grupları, beklenti ve istekleri üzerine hazırlanmaktadır ve bu sayede kişi amaçlarına daha kolay şekilde ulaşabilmektedir.
Piyano teknikleri, gam çalışmaları ve arpej çalışmaları, akor kurulumları üzerine çalışmalar yapılmakta ve bununla beraber temel müzik bilgisi, fa anahtarı, sol anahtarı nota okuma eğitimi, temel armoni bilgisi eğitimi verilmektedir. Ayrıca Klasik Batı Müziği, Jazz ve Blues Müzik, Popüler Müzik tarzlarında repertuvar çalışmaları yapılmaktadır.

Piyano Kursu Gün ve Saatleri
Piyano Derslerimizde gün ve saatlerimiz öğrencinin uygun gün ve saatleri doğrultusunda belirlenmektedir. Esnek çalışma saatlerimiz çalışanların ve öğrencilerin iş ve okul sonrasında da piyano dersi alabilmelerine olanak sağlamaktadır. Haftanın 7 günü piyano kursu vermekteyiz.
Piyano Etkinlikleri
Piyano öğrencilerimiz isterlerse başka bir enstrüman eğitimi alan öğrencilerimizle beraber grup çalışmaları yapabilmektedir ve böylelikle hem kendileri hem de eğitim çalışmalarına sosyallik ve eğlence katmaktadırlar.
İzmir’de Piyano Kursuyla ilgili Sık Sorulan Sorular
Ne kadar zamanda piyano öğrenirim?
Piyanoyu ne kadar sürede öğreneceğiniz piyanoya olan ilginiz, yeteneğiniz ve piyano çalışmaya günlük ayırdığınız vakitle ilgilidir. Fakat 2. ayınızdan itibaren piyano parçaları çalmaya başlayabilirsiniz.
Evde piyanom yok ne yapabilirim?
Evde piyanonuz yok ve çalışmanız sorunsa,istediğiniz zaman sanat merkezimize gelerek sanat merkezimizdeki piyanolarda çalışma yapabilirsiniz. İstediğiniz saatleri belirterek size uygun şekilde sanat merkezimizde piyano çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.
Piyanoya başlamak için en erken yaş kaçtır?
Piyanoya başlamak için uygun olan en erken yaş 5’tir. Fakat bu tamamen öğrencinin ilgisiyle alakalıdır. Küçük yaşlarda bir konuya odaklanmada sorun yaşanacağı için, piyano dersine gelecek öğrencinin tamamen kendi isteğiyle derse katılması ve evde ailesinin desteğiyle piyano çalması gerekir.
Piyanoya başlamak için geç mi kaldım?
Ne piyanoya ne de herhangi bir enstrüman eğitimine başlamak için hiç bir yaş geç değildir.
Piyano kurslarımız her yaş için uygundur.Alınan eğitim doğru ve yeterli olduktan
sonra isterseniz 90 yaşında olun yine de piyano eğitimine başlayabilirsiniz.Siz istekli olun yeter.
Aylık Piyano Kurs Ücretleriniz?
Piyano kurslarımızın aylık ücreti için info@artnmoreizmir.com adresine mail atarak veya telefon yoluyla bilgi alabilirsiniz.
Sanat merkezinize nasıl gelebilirim, ulaşım gerçekten çok mu rahat?
Evet, sanat merkezimiz Bornova’da çok merkezi bir konumda, İzmir’in her yerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.Piyano Kursu İzmir aramalarınızın en doğru adresi olan Art’n More Sanat Merkezimizden bilgi almak ve ücretsiz deneme derslerine katılmak için bizi arayın.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.