Art'n More
Gitarın Büyüsü Başınızı Döndürecek!

Kendine bir hobi edinmek isteyen ya da içinde yıllar öncesinden kalan bir hevesi tekrar canlandığını görüp de gitar kursuna yazılan bir kişi bu yolun ne kadar uzun ve ne kadar emek istediğinin farkında değildir.

gitar-kursu-bornova-izmirHepimizin yanılgısı, müziği dinlerken duyduğumuz o güzel melodilerin bir anda çıkıverdiğini düşünmemizdir. Sanki bir kitabı okuyup da arkasından edindiğimiz bilgiyi hemen kullandığımız gibi kolay zannederiz. Halbuki her işte olduğu gibi müzikte de disiplin, özveri, çalışmak ve en önemlisi de istek olmalıdır. Sabır ise tartışmasız birinci sıralarda yer almalıdır. Gitar çalmak için bunlardan başka ne yapmak istediğin de önemlidir. Kendine gerçekçi hedefler koyman gerekir. Dinlediğin ünlü gitaristlerin bir çırpıda attığı o muhteşem soloları üç beş ders le başaramayacağını da bilmen gerekir. İçinden gelen sese kulak verip de gitar kursuna başlayan ve daha birkaç hafta da vazgeçenlere söyleyeceğim tek şey ‘’ sen başkasının iç sesine kulak vermişsin ‘’ olur. Çünkü gerçekten isteyen bunu içinde hisseden kişi için gitar çalmak tutkudur. Yılmadan denemektir. Gitarı her eline aldığında, her çalışma başlangıcında yeni bir şeyler öğrenmenin yanında öğrenirken de mutlu olmayı bilendir. Çalmaya başladığınız o ilk zamanlardaki keyif tarifsiz güzelliktedir. Hele bir de küçük bir konser vermeye başlamışsanız… Bununla birlikte tabi ki öğreten kişinin önemi de büyüktür. Doğru yönlendirme her zaman öğrencinin motivasyonunu arttırdığı gibi hedefe ulaşmak içinde gereklidir. Özellikle çalmak istediği tarzı önceden belirlemesi yolu biraz kısaltmış olur. Tarzların fazlalığı da gitarın her türlü müzik dinleyen kesime ulaşmasını sağlar. Sonuçta bir çoğumuz,  dinlediğimiz müziğe göre bir şeyler çalmak isteriz.

Gitar gençler arasında popüleritesi yüksek bir enstrümandır.   Böylelikle enstrümanlar arasında da hep birinci sıradadır. Gitar çalmaya başlayan bir kişi de bir de uzun zamanda oluşan gitar biriktirme gibi tatlı bir hastalık oluşur. Basit bir öğrenci gitarınla başlayıp da yıllar içinde klasik gitardan tutun da akustik gitara ardından elektro akustik gitara ve onunla yetinmeyip bir de elektro gitar almaya varan bir yoldur. Gitarın büyüsü öyle bir sarar ki kişiyi her birinden aldığı farklı tınılara hayran bırakır.

Gitarın büyülü dünyasına adım atmanız dileğimle.

 

 

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.