Art'n More
Engelli Müzisyenler

Engelli Müzisyenler

Hepsi harikalar yaratmış fakat engelli müzisyenler, müzik engel tanımaz dedirten yetenekli insanlar!

Jose FelicianoJose Feliciano

Jose Feliciano doğuştan görme engellidir.10 eylül 1945 yılında Lares’de doğmuştur.Rain,California Dreaming isimli parçaları en bilinenler arasındadır.

Django ReinhardtDjango Reinhardt

Django Reinhardt caz tarihindeki en önemli gitaristlerdendir.23 ocak1910 ‘da doğumlu Belçika asıllı çingenedir.16 Mayıs 1953te ölmüştür.

John Levis “Django” isimli bestesini Django Reinhardt’a ithafen yapmıştır.

Djangology,Minör Swing,My Sweat en bilinen çalışmalarındandır.

18 yaşında bulunduğu karavanda yangın çıkmasıyla kolları ve bacakları ciddi zarar görmüştür ve sol elin yüzük parmağı ve serçe parmağını kullanamaz duruma gelmesine rağmen orta ve işaret parmağıyla gitar çalmaya devam etmiştir.

Rick AllenRick Allen

Rick Allen “Def Leppard” isimli grubun davulcusudur.Kendisi 1 kasım 1963 doğumludur.1984 yılında geçirdiği trafik kazasında emniyet kemerinin çıktığı yerden kurtulması sonucu sol kolu kopmuştur.Kolu yerine tekrar dikmişlerdir.Ancak kol kangren olduğu için kolu geri çıkarmışlardır.Davul çalmaya özel yapım davuluyla tek kolla devam etmiştir.

Michel PetruccianiMichel Petrucciani

28 aralik 1962 de Fransada doğmuştur.6 subat 1999 da Manhattanda yaşamını yitirmiştir.Piyanoya televizyonda “Duke Ellington”u izlerken merak sarmış ve başlamıştır.62 cm boyunda bir cücedir.Kısa zamanda ustalığını ön plana çıkartmıştır.

Jason BeckerJason Becker

22 temmuz 1960 yılında Amerikada doğmuştur.Kendisi gitaristliğin yanında kompozitördür.Gitardaki Sweep Picking tekniğinde ustalığıyla ünlüdür.Yakalandığı “Amiyotrofik lateral skleroz” hastalığı yüzünden müziği bırakmak zorunda kalmıştır.Şu an sadece iki gözüyle insanlarla iletişim kurabilmektedir.Kendisi için özel tasarlanan bilgisayarıyla beste çalışmalarına devam etmektedir.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.