Art'n More
Elektronik ve Akustik Bateri Arasındaki Farklar

Elektronik Bateri

İsminden de anlaşıldığı üzere elektronik bateri , elektronik bir aksama sahip olup, bir elektrik kaynağıyla çalışmaktadır. Elektronik bateri parçalarının hepsi elektronik duyular yardımıyla çalışır, vuruşunuz sertliği ve vurduğunuz yerleri belirleyecek mekanizmalara sahiptir. Çaldığınız şeyi dinlemek için bir kulaklığa ya da bir amfiye ihtiyaç duyarsınız. Elektronik baterinin çıkardığı sesler dijitaldir.

Akustik Bateri

Sesleri tamamen analog bir şekilde çıkartabildiğiniz, gerçek davul malzemelerinden üretilen davul parçaları ile çalışır.

Elektronik Baterinin Avantajları

Elektronik bateriyi çalarken kulaklıkla sesin dış ortamda yayılmasını engelleyebileceğiniz için istediğiniz yerde gönül rahatlığıyla bateri çalabilirsiniz.

Elektronik baterinin kendi ses hafızası olduğu için, elektronik bateriyle istediğiniz her tarzı, o tarzın gerektirdiği ekipman sesleri ile çalabilirsiniz.

Elektronik Baterinin Dezavantajları

Çalışması için elektrik enerjisine ihtiyaç duyduğu için elektriğe bağlayamayacağınız durumlarda, elektronik baterinizi çalamazsınız.

Elektronik bir aksama sabit çaldığınız için, gerçekten bateri çalıyormuşsunuz hissi, akustikle kıyaslandığında daha azdır.

Akustik Baterinin Avantajları

Bateri çalarken alacağınız haz çok elektronik bateriye göre çok daha fazla olur.

Elektronik bateriye göre, gerçek parçalara vurmak sizi daha fazla zorlayacağı için, aynı zamanda çalarken, çalışmışta oluyorsunuz.

Akustik Baterinin Dezavantajları

Akustik baterilerin kulaklık bağlantısı olmadığından akustik baterinizi çalacağınız ortamın ses yalıtımına sahip olması gerekir.

Akustik baterinin parçaları elektronik bateriye göre daha çabuk bozulduğundan, akustik baterinizin parçalarının daha sık değiştirilmesi gerekebilir.

İzmirde bateri kursu fiyatları düşündüren başka bir konudur.Biz Bateri Kursu İzmir Bornova olarak en uygun ve en doğru eğitimi vermekteyiz.İzmir Bornovada bateri kursu alabileceğiniz en iyi gözlemlemeniz için mutlaka ücretsiz deneme derslerimize katılın.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.