Art'n More
Bateri Deri Çeşitleri ve Baterinin Akordu

baterinin akordu

Bateri Deri Çeşitleri ve Bateri Akordu

İzmir Bateri kursu olarak bateri akordu hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Bateri akordu oldukça zorlu ve özveri gerektiren bir durumdur. Sabır ve titizlik gerektirmektedir. Bateristler genelde kendi baterileri ile sahneye çıkarlar. Çünkü kendilerine ait olmayan bir bateri ile sahneye çıktıklarında ve baterinin akordu bozuksa oldukça zor durumda kalabilirler.

Bateri kursu İzmir olarak sizlere tavsiyemiz asla emin olmadığınız kendinize ait olmayan, önceden test etmediğiniz bir bateri ile sahneye çıkmamanızdır. Bateri akordu telli çalgıların (gitar gibi) akorduna benzemez. Bu işlem uzun zaman almaktadır. Zaman da tek kriter olmamakta uzmanlık ve deneyim gerekmektedir.

Bateri Akordu Nasıl Yapılır

Bateri derileri oldukça çeşitli derilere sahiptir. Her derinin farklı bir tonu bulunmaktadır. Bateri akordunun düzenlenmesinde bateri derisi kritik rol oynamaktadır. Bateri akordunda çok önemli rol oynayan bateri derisine alt deri denmektedir. Bu yapı oldukça düzgün olarak ayarlanmalıdır. Çünkü alt deri direkt olarak üst deriye de etki etmektedir. Yıpranmış bateri teli işimizi oldukça zorlaştıracaktır.

Bateri akordu yapmak için öncelikli olarak bateri derisinin gerginliğini ayarlamalısınız. İzmir Bateri kursu sizlere verdiği eğitimlerde bateri akordu ayarını öğretmekte merak ettiğiniz konuları aydınlatmaktadır. Ancak bu işi kendiniz yapmak isterseniz bateri üzerinde gerginliği kontrol eden vidalar bulunmaktadır. Bu vidaları uygun bir şekilde sıkmanız gerekmektedir. Fakat çok fazla sıkmamaya dikkat etmelisiniz. Fazla sıkarsanız düzelteyim derken bozabilirsiniz. Bunu engellemek için deriyi bateriye monte ettikten sonra vidaları anahtarları ile sıkmalısınız. Bu sayede ince ayarlar gerçekleştirebilirsiniz.

Bateri akordunu ayarlarken üst derinin alt deriden daha gergin olması önemli bir unsurdur. Çünkü bu gerginlik farkı bateriden çıkan tonu etkileyen çok önemli bir faktördür. Gerginliğin üst düzeyde olduğu durumda jazz, orta seviye Funk, az gerkin olduğu durumlarda da Latin ya da Rock müziği soundu elde edebilirsiniz. Eğer bu konuda yeterince bilgi sahibi değilseniz bateri gerginliğini kontrol eden bir cihaz kullanabilirsiniz. Bu sayede bateri derisini tehlikeye atmamış olursunuz.

İzmir’de Bateri Kursu

İzmir’de uygun fiyata bateri kursu hizmeti sunan firmamızı telefonla arayabilir ya da direkt gelerek konuğumuz olabilişiniz. İzmir uygun fiyatlı bateri kursu fiyatlarımızla birlikte kaliteli bir eğitim alma imkanına da kavuşmuş oluruz.

Eğer ki bateriye dair kafanızda başka sorularınız var ise Bateri Hakkında Herşey yazımızı inceleyiniz.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.