Art'n More
Bateri Çalmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken 6 Kural

Bateri çalarken kesinlikle dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır.Bugünkü yazımızda bu teknik konuları resimli bir şekilde anlatacağız.

1.Doğru Oturuş

Bateri çalarken mutlaka oturuşumuzun doğru olması çok önemlidir.Çünkü uzun süreli yaptığımız etütler yada performanslarda kesinlikle yanlış bir oturuş olduğu zaman vücudumuzun genel olarak fiziğine zarar verebilir. En doğru oturuş aşağıdaki resimde örneklenmiştir.

2.El Pozisyonu

Bateride ellerin durumu çok önemlidir.Özellikle stick control yada kondisyon çalışmaları için bagetlerimizin birbirine 45 derece açıyla bakması gerekmektedir.

3.Stick Control

Doğru ataklar,kondisyon ve ritm kalıplarının iyice sindirilip öğrenilmesi için kesinlikle davul padi edinip her gün bagetlerimizle birlikte kontrol çalışması yapmamız gerekmektedir.

4.Oturuş ve Duruş Bozulmadan Çalışılması

Kesinlikle oturuş ve duruşa dikkat edip kontrollü bir şekilde çalışılmalı. Eğer yanlış teknik yada oturuşa alışılırnırsa düzeltmesi 0 dan bir bateri öğrencisine göre daha zor olabilir.

5.Bilek Hareketi

Zillere ve davullara yapılan hareketler kesinlikle kol üzerinden sağlanmamalıdır.

6.Parmak Hareketi

Davul çalınırken parmak hareketiylede çalmak mümkündür önemli olan tekniğin doğru bir şekilde öğrenilmesidir.

Bateri yanlış eğitim alındığı zaman kesinlikle fiziksel olarak ciddi sonuçlar doğurabilecek bir enstrümandır.Bateri Kursu İzmir Bornova aramalarınızın en doğru adresi olan Art’n More sizler için en doğru eğitimli birlikte en uygun fiyat garantisini veriyor. Bateri kursu fiyatları araştırmalarınızdan önce mutlaka sizden isteğimiz ücretsiz deneme derslerimize katılmanızdır. Biz İzmir bateri kursu Bornova da sizler için en doğru eğitimi vermeye hazırız.Bize ulaşmanız bir tık ötenizde.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.