Art'n More
3 Adımda Yan flüt Öğren!

3 Adımda Yan flüt Öğren!

Bu yazımızda sizlere verimli flüt çalabilmeniz adına önemli bazı unsurların yer aldığı konulara kısaca değineceğiz. Gelin birlikte bakalım;

Adım 1. Enstrüman Seçiminizin Doğru Olması

Doğru bir öğrenme ancak doğru ses verebilen enstrümanla mümkündür. Piyasada oldukça geniş yelpazede enstrüman bulabilirsiniz. Maalesef belirtmeliyiz ki fiyat ile performans doğru orantıdadır. Fakat başlangıç seviyesinde de uç bir fiyata enstrüman almanıza gerek yoktur. Bu aşamada işinizi görecek bir yan flüt yeterli olacaktır. Burada önemli olan ilk başlarda flüt ile ilgili çok bilginiz yoksa mutlaka bu konuda deneyimi olan biriyle giderek flüte bakmanız ve denemeniz daha sağlıklı olacaktır. Enstrümanın güzel, ışıltılı ve parlak görünmesi önemsizdir. Kapaklarının tam olarak kapanabilmesi, malzeme yapısı gibi pek çok unsuru göz önüne almalısınız.

Adım 2. Doğru Eğitmen ve Doğru Kurs Merkezi

Şu konuda net olarak belirtmeliyiz ki, eğitim tamamen kişiye özeldir. Bundan dolayı sosyal medyada ya da youtube üzerinden enstrümanı doğru bir şekilde verimli öğrenmek mümkün olmayan bir durumdur. Hızlı, verimli ve kaliteli bir öğrenme demek, yüz yüze birebir eğitimdir.
Kurs seçiminizde de mutlaka ayrıntıcı ve titiz olmalısınız. Çünkü eğitim demek iletişim demektir. Ders alacağınız eğitmeniniz hem çalmış olduğu enstrümanda hem de ileteceği bilgide mutlaka iyi donanıma sahip olmalıdır. Yan flüt Kursu İzmir ailesinde de bu konuya oldukça titizlik ile yaklaşarak sizlere sunmuş olduğumuz eğitimin öğretmenleri kendi alanlarında pedagojik eğitimler almış ve yıllar içinde de deneyim sahibi olmuş eğitmenlerden oluşmaktadır.

Adım 3. Verilen Etütlerin Tekrarları ve Evde Çalışma

Yan Flüt Dersi‘ne başladıktan sonra sizlere özel olarak hazırlamış olduğumuz programlarınızı sadece ders esnasında değil, evde de bol bol pratik yaparak hem eğitiminizi hızlandırmış hem de kolaylaştırmış olacaksınız. Sizlere vermiş olduğumuz ev etütlerini günlük en az 30 dakika olacak şekilde çalışmalısınız. Bu eğitimin kalitesi ve hızı açısından çok önemlidir.
Enstrümanınıza ayırdığınız vakit sizin ne kadar gelişeceğinizi belirler. Ve bu vaktinizi verimli olacak şekilde geçirmelisiniz.

Öğrenme hızınızı belirleyen başka bir unsur da hangi seviyede öğrenmek istemenizdir. Eğer profesyonel anlamda, konservatuar seviyesinde yan flüt çalmak isterseniz ömür boyu bu öğrenimin içinde olmanız gerekir. Kurs planlarınız da bu doğrultuda ilerleyecektir. Fakat hobi olarak, sevdiğiniz şarkıları, eserleri çalmak adına yan flüt öğrenmek isterseniz sizlere de yukarıda belirttiğimiz gibi günde 30-40 dakikalık bir çalışma planıyla kısa zamanda hedeflediğiniz amaca ulaşmış olacaksınız.

Yan flüt Kursu İzmir‘de Flüt eğitiminizi daha güvenli ellere bırakın. Doğru şekilde ve iyi bir eğitim istiyorsanız atacağınız her adım sağlam olmalı ve bizler sizler için bu konuda hem öğrenme hem de kaliteli eğitimin garantisini her zaman veriyoruz. Yapacağınız tek şey ailemize katılmak ve hemen şimdi başlamak..

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.