Art'n More
24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasımın Önemi

Baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni 24 Kasımda kabul etmiştir.11 Kasım 1928’de yapılan toplantıda Bakanlar Kurulu Atatürk’e “Millet Mektepleri Başünvanlığı”nı vermiş 24 Kasım’da Millet Mektepleri Talimatnamesi’nin yayınlanması ile bu ünvan resmileşmiştir.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ SÖZLERİ

  • Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren odur hep geleceğe güvenle gülümseyen. Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan. Odur eli öpülen, odur fedakâr insan. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…
  • Çocuklarımızın Yetişmesinde Büyük Rol Oynayan, Her Türlü Fedakarlığı Gösteren Sizlere Çok Borçluyuz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.
  • Öğretmen, doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…
  • Sen bir ışık yolusun. Bizi hep aydınlatan bir bilgi kaynağısın türlü şeyler anlatan. Avukat, doktor, hâkim, hepsi senin eserin bu ülke, bu insanlar senindir öğretmenim. Her öğretmenler gününde, sevinçle çarpar kalbim. Gösterdi tüm gücünü sevgili öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…
  • Bir Ulusun Çağdaş Ülkeler Düzeyine Erişebilmesi; Egitim Ve Öğretimin Kaliteli Ve Bilimsel Yöntemlerle Yürütülmesi ile Ancak Mümkün Olabilir. Öğretmenler Günün Kutlu Olsun..

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.