Art'n More
Yan Flüt Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yan Flüt Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Enstrüman almaya karar verdiyseniz en önemli konulardan bazıları enstrümandan anlayan birisine danışmak ve ayıracağınız bütçedir. Bu iş için ayırabileceğiniz bütçeyi daha yukarı çekme imkanınız var ise bunu değerlendirmenizi  tavsiye ederiz. Çünkü her şeyde olduğu gibi fiyat ne kadar artarsa kalite de aynı oranda artmaktadır. Tüm bu şartlar tabi ki flüt için de geçerlidir.

Enstrümanda altın kurallardan bir tanesi de şudur ki;

İyi bir enstrüman icracısı kötü bir enstrümanı da en iyi en mümkün şekilde icra edebilir fakat bu işe yeni başlayan bir öğrenci kötü bir enstrüman ile zor aşama kaydedeceği gibi bunun yanında enstrümandan da soğuyabilir.

Eğer flüt çalmaya karar verdi iseniz başlangıç olarak kendinizi deneyene kadar uygun fiyatta öğrenci flütlerinin tercih edebilirsiniz.  Bu sizi öğrenme sürecinizde fazlasıyla tatmin edecektir. Ucuz model ve markalar Çin üretimi olan enstrümanlardır.  Bu flütler ile kaliteli modeller arasında tabi ki farklar vardır. Eğer uzun süre devam etmek ve enstrüman değişimi ile uğraşmak istemiyor iseniz başlangıçta alacağınız flüte iyi karar vermelisiniz çünkü bu flüt çıktığınız yolda sizin sürekli eşiniz olacaktır.

Bu sebeplerden ötürü enstrüman almaya çıktığınızda yanınızda enstrümandan anlayan ayrıntılarını çok iyi bilen birisi ile çıkmanız çok önemli olacaktır.

Böyle bir imkanınız yok ise;

  • CY Kesim Ambişür
  • Mi mekanik
  • Off-Set G
  • Korunaklı Çanta
  • İç ve Dış Temizleme Bezi
  • Temizleme Çubuğu

Gibi özelliklerin flütünüzde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kısacası bir enstrüman sahibi olmak, bir yan flüt almak bu iş için atılacak ilk adımdır ve bu ilk adımı doğru atmak çok önemlidir.  Ve unutmayın ki en güzel flüt sizin olandır!


Yan Flüt Kursu İzmir aramalarınızdaki en doğru adresi bulmanız için sanat merkezimizdeki ücretsiz deneme derslerimize mutlaka katılınız. İzmir de yan flüt eğitimi veren kurumlar arasında her yaş grubuna hitab etmemiz konusunda oldukça iddalıyız.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.