Art'n More
Yan Flüt Çalmak İçin İlk Adımlar

Yan flüt; dilsiz nefesli çalgılar grubunda yer alan, baş-gövde-kuyruk olmak üzere üç parçadan oluşan bir müzik aletidir. Adı çoğunlukla flüt olarak geçmesine rağmen, yanlış anlaşılmalara karşı “yan flüt” denilmektedir.

flüt-kursu-izmir

Yan flüt öğrenmek için ilk olarak kendinize en uygun bulduğunuz başlangıç flütüne sahip olmalısınız. Eğer bunun için ne yapacağınızı bilmiyorsanız bir eğitmen den yardım almak en mantıklı olanıdır.Bütçenize uygun kaliteli bir yan flüt bulmak çok zor değildir ama işe nerden başlamanız gerektiğini ve tam olarak ne aradığınızı bilmelisiniz.

Yan flüt, pek çok teknik ve üfleme stilleriyle çalındığı için yoğun bir emek ve mesai isteyen bir çalgıdır.Mesleğinin ehli bir eğitmenle 3 ay gibi bir sürede işin temelini öğrenebilirsiniz.Ve de çoğu enstrümanda olduğu gibi  yan flüt çalmak da sabır işidir.O yüzden sürekli denemek,vazgeçmemek,okumak,videolar izlemek,eğitmenin dediklerini uygulamak çok önemlidir.

Zamanla daha iyi çalmaya başlayıp,seviye atladıkça ona uygun bir yan flüt almak için araştırma yapmayı da unutmamak gerekir.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.