Art'n More
Sesinizi Geliştirecek Şan Egzersizleri

Sesinizi Geliştirecek Şan Egzersizleri

Şan eğitimde en önemli basamak diyaframı düzgün kullanılmasıdır. Ancak bu şekilde tiz ve pes sesleri çıkarabilmek için doğru adımlar atılabilir. Bunun için de iyi bir şan eğitmeninden destek almak gereklidir. Ses gelişimi için birtakım teknikler ve izlenmesi gereken yollar mevcuttur. Yapılan egzersizlerde varılmak istenen ana hedef  hem şarkıcının hem de şantörün sesinin gelişim göstermesini sağlamak ve sesi ısıtmaktır. Bu egzersizlerin çok miktarda ve düzenli aralıklarla yapılması gerekmektedir. Ancak bu şekilde, boğaz ve ağız çok fazla yıpranmadan hedeflenen ses çıkarılabilir ve diyafram ses çıkarmaya alışabilir. Şarkı söylemek bu şekilde daha kolay bir şekilde sağlanabilir.

Vokal Egzersizleri Sadece Egzersiz Değildir

İşin önemli kısımlarından biri vokal egzersizleri yaparak şarkı söylemeyi kaliteli hale getirmek ve iyi ses çıkarmaktır. Yapılan egzersizler yardımıyla kafanızı tutma pozisyonu ve duruşunuzu doğru kullanarak kaliteli şarkı söylemeyi öğrenmiş olacaksınız. Vokal egzersizlerini doğru bir şekilde uygulamak en az şarkı söylemek kadar önemlidir.  Sesinizi ve nefesinizi doğru kullanmak şarkı söylemenizin niteliğini olumlu yönde etkileyecektir. Şarkı söyleyebilmek için gırtlağınızın rahat olması ve nefesinizde hava bulunması büyük önem arz etmektedir.  Şarkı söylemeye başlamadan önce gırtlağınızı en az yarım saat boyunca ısıtmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sesler doğru çıkmayacak ve gırtlağınız çok zorlanacaktır. Buna ek olarak boğazınız da ağrıyacaktır. Gırtlağınızı ısıtmadığınız ve vokal egzersizleriniz yapmadığınız taktirde bahsi geçen sorunlar söz konusu olacaktır. Vokal egzersizlerini yapmak bu sorunları minimum düzeyde yaşamak açısından önemlidir.  Merkezimize uğrayarak şan dersleri ve vokal egzersizleri hakkında geniş bir bilgi alabilirsiniz. Unutmayınız ki doğru şekilde eğitilmemiş her ses ileride sizin için büyük bir sorun teşkil edecektir.

Herkes Güzel Şarkı Söyleyebilir Mi?

Bilinçli olarak ve doğru bir eğitmenden aldığınız şan dersi ile güzel şarkı söylemek mümkündür.

Şan Derslerinin Ücretleri Nasıldır?

Bu sorunun cevabını info@artnmoreizmir.com adresine mail atarak alabilirsiniz.

Şan Dersi Almak İçin Yaş Sınırı Var mıdır?

Bu yönde bir sınırlama söz konusu değildir. 80 yaşında dahi olsanız şan dersi almanız için bir engel bulunmamaktadır.

Şan Dersi Verilen Yeriniz Nerede?

Bornova gibi merkezi bir noktada bulunan kursumuza metro ve dolmuş yardımıyla İzmir’in diğer ilçelerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ses Eğitimi İzmir

Merkezimizde eğitim alan öğrencilerimiz yıl içerisinde düzenlenen etkinliklere ve sahne çalışmalarına katılarak aktif rol alabilmektedirler. Bu, sadece bireysel etkinliklerle sınırlı olan bir faaliyet olmamaktadır. Öğrencilerimiz aynı zamanda koro çalışmalarına da katılabilmekte ve bu şekilde sosyalleşerek koro düzeyinde de eğitim alabilmektedirler. Eğitim vermiş olduğumuz sınıflar da donanım açısından oldukça iyi durumdadırlar.

Ses eğitimi bilinçsiz yerlerde alındığı taktirde geri dönüşlü olamayacak sorunlara yol açabilmektedir. Bu yüzden, doğru yerde ve alanında uzman olan bir hoca eşliğinde çalışmak gereklidir çünkü ses eğitimi son derece önemsenmesi gereken ciddi bir konudur.

 

 

 

 

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.