Art'n More
Yan Flüt Çalmak İçin İlk Adım

Bu yazımızda yan flüt çalmaya ilk defa başlayacak hevesli öğrenciler için yardımcı olacak birkaç şeyden bahsetmek istedik. İyi okumalar dileriz.
Herkes Yan Flüt çalabilir mi?
Flüt çalmanın ilk kuralı yeteri kadar istekli olmaktır. İstekli olan herkes bu çalgıyı çalabilir. “Flüt çalmak için nefes gerek.” , “Sigara içenler çalamaz.” gibi yanlış kavramlar kişiyi çalgıdan soğutmamalıdır çünkü yanlış olgulardır. Bunların aksine bu çalgıyı sağlamak bu tarz nefes gerektiren fonksiyonları da düzene sokan bir faaliyettir. Flüt çalmak için istekli iseniz doğru kişilerden doğru eğitimi alırsanız ve düzenli olarak vakit ayırır ve çalışırsanız başarılı olmanız kaçınılmaz olacaktır.
Flüt satın alırken nelere dikkat etmeliyim?
1.Bütçenizi belirlemelisiniz
Çok farklı modellerde ve fiyatlarda flütler bulunmaktadır. Öncelikle bu iş içim ayırdığınız bütçeyi belirlemelisiniz.
2.Hangi markayı tercih etmeliyim?
Yazımızda direkt olarak marka ismi vermek doğru olmayacaktır. Fakat bu iş için ayırdığınız bütçe arttıkça flütün kalitesi çalım kolaylığı ve tonu da güzelleşmektedir.
3. En iyi flüt hangisidir?
Bu soru çok doğru bir soru değildir aslında. Çünkü her zaman daha iyisi vardır ve olacaktır. Bu sebeple en iyi flüt sizin olan flüttür.
4.Flüt almadan önce piyasa araştırması yapmak.
Flüt satın almadan önce sadece etrafınızdaki kaynakları değil ulaşabildiğiniz tüm kaynakları araştırmalısınız. Flüt konusunda uzaman kişiler ile araştırmanızı yapmalısınız. Eğer ikinci el bir flüt alacaksanız bu faktör daha da önem kazanmaktadır.
5. Çin malı ürünler kalitesiz midir?
Bu konu hakkında verilecek net bir cevap bulunmamaktadır. Ürünün nerede yapıldığından çok kimin ve hangi marka tarafından yapıldığını bilmek bu konuda daha sağlıklı karar vermemizi sağlayacaktır. Çünkü Çin’de çok güzel çalgılar yapılırken aynı zamanda kalitesiz basit ürünlerde çıkabilmektedir.
6. Ve son olarak tüm bu işleri yaparken flüt eğitmeninizden destek almalısınız.

Yan Flüt Dersi İzmir Bornova ya da Yan Flüt Dersi İzmir Karşıyaka gibi aramalar sonucu yazımızı okumuşsanız en doğru adrestesiniz demektir.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.