Art'n More
YAN FLÜT ALACAKLARA TAVSİYELER

YAN FLÜT ALACAKLARA TAVSİYELER 

Bugün İzmir Yan Flüt kursu olarak sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz bilgiler vereceğiz.

Yan Flüt ayan-flutlmadan önce ilk yapmanız gereken iş ne kadarlık bir flüt alabileceğinizi planlamaktır. Eğer bütçe olarak ayırdığınız miktarı yukarılara taşıma imkanı varsa gerekirse bu fikri erteleyebilir, birikimlerinizi biraz arttırarak daha üst seviye bir flüt alabilirsiniz.

Gerçekten de her anlamda tam ses alabileceğiniz bir flüt başlangıç seviyesinde çok önemlidir. İyi bir flütçü her model ile çalar; ancak yeni başlıyorsanız; öğrenme aşamasında perdelere her dokunduğunuzda tam ses alabileceğiniz flüt modelleri ile çalışmalısınız.Zira iyi bir flüt en çok bu dönemde lazımdır.

Önce kendinizi denemek isterseniz, daha ekonomik fiyatlı olan modelleri tercih edebilirsiniz. İleride flüte de ısınırsanız üst segmentte flüt modelleri ile yolculuğunuza devam edebilirsiniz.En ucuz yan flüt modelleri elbette çin üretimi olan flütlerdir. Ancak bunlar arasında da kalite ve performansı etkileyen birçok farklılık bulunmaktadır.

Bu anlamda daha önce bu flütleri deneme şansı bulmuş yada alanında uzman bir yan flüt mağazası çalışanından bilgi almanız çok yardımcı olacaktır.

Flüt özellikleri olarak, alacağınız yan flüt için aşağıdaki başlıkların bulunmasına dikkat edin:

  • CY Kesim Ambişür
  • Mi Mekanik
  • Off-Set G
  • Korunaklı bir flüt çantası
  • İç ve Dış için Temizleme Bezleri
  • Temizle çubuğu

Bir flütün çok ucuz olması elbette birçok şeyin göstergesidir. Herkesin bildiği üzere, kalite ve işçilikten fedakarlık yapılarak bu fiyatlara inilebilmektedir. Çok ucuz bir çın malı flüt alıp ardından da bir AME Yan Flüt yada Yamaha düzeyi performans beklemek hayaldir. Bu düzeydeki flütleri birer araç olarak görmelisiniz, estetik kaygılarınız yerine aldığınız sese odaklanmalısınız ve biran önce bu ilk aşamayı atlatmalısınız.

Flütleri kullanılan malzeme niteliği, özellikleri ve entonasyonu olarak değerlendirmek doğru bir yaklaşımdır. En ucuz yan flüt modelleri; yani Çin üretimi olan flütler genel olarak bakır-gümüş alaşımıdır. Söz konusu bu flütler ise nikel kaplama yerine gümüş kaplama tercih etmeniz daha doğru bir hareket olacaktır. Gümüş kaplama yan flüt, hem estetiktir; hem de alaşımda nikel-bakır yerine kullanılan gümüş-bakır ikilisi çok daha başarılı bir ses iletkenidir. Malzeme kalitesi alaşımda nikel-gümüş kullanılmışsa,  bakır alaşımlarına göre flüt bir sınıf yükselir. Ardından masif gümüş; altın, titanyum ve abanoz flütler gelmektedir. Yan Flüt ses kalitesi de, çalış konforu ve performansı da bu durumla doğru orantılı olarak yükselecektir.

Yan Flüt Kursu İzmir  için irtibat numaramız’dan veya mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

 

 

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.